Nejsilnější Opel Crossland X už také dostal automat. Ukáže se ve Frankfurtu

K nejvýkonnější motorizaci v SUV Crossland X již Opel začíná nabízet i automatickou převodovku. Novinku samozřejmě předvede i na autosalonu ve Frankfurtu.

I když se nejnovější zprávy o Opelu v poslední době zaměřují hlavně na novou Corsu, nedávnou modernizaci Astry nebo zbrusu novou generaci Insignie, rovněž současné SUV Crossland X přichází s jednou novinkou. Kdo chtěl pod kapotou modelu nejvýkonnější dvanáctistovku, musel se doteď spokojit s manuální převodovkou. To se ale nyní mění.

Na autosalonu ve Frankfurtu Opel uvede pro Crossland X novou motorizaci v nabídce, spojující zmíněný přeplňovaný tříválec 1.2 Direct Injection Turbo s automatickou šestistupňovou převodovkou. Výkon samozřejmě zůstává stejný na hodnotách 96 kW (130 koní) a točivém momentu 230 N.m.

Nový Opel Corsa-e Rally napovídá, kudy by se mohla ubírat výchova závodníků

Nový Opel Corsa-e Rally napovídá, kudy by se mohla ubírat výchova závodníků

Nejde o kdovíjak zásadní novinku, koncové zájemce o SUV od Opelu však větší rozmanitost ve volbě motorizace určitě potěší. Maximální rychlost Crosslandu s automatem je udávaných 198 km/h, akceleraci z nuly na 100 km/h za 10,2 sekundy pak netřeba dávat více pozornosti.  

U Crosslandu X poté Opel dále zmiňuje bohatou standardní výbavu po stránce bezpečnostních systémů. V základu tedy zákazník dostane asistenta pro rozjezd do kopce, funkci udržování jízdy v pruhu, systém rozpoznávaní značek, funkci detekce únavy řidiče i adaptivní tempomat.

Nová Insignia přijede v roce 2022. Bude dalším Opelem, který pohltí Francouzi

Nová Insignia přijede v roce 2022. Bude dalším Opelem, který pohltí Francouzi

V nabídce motorizací nakonec zůstávají dosavadní slabší benzinové dvanáctistovky (60 kW/81 koní a 81 kW/110 koní), přičemž u druhé výkonnější je už automatická převodovka nabízena. Stejně tak je tomu u nejsilnějšího dieselu 1.5 CDT (88 kW/120 koní), kdežto jeho slabší verze (75 kW/102 koní) má výhradně šestistupňový manuál.

S nahlédnutím do současného ceníku je pravděpodobné, že příplatek za automatickou převodovku u motoru 1.2 Direct Injection Turbo bude nejspíš činit 40.000 Kč. Ve výsledku tak můžeme očekávat cenovku startující na asi 489.990 Kč pro základní výbavu Enjoy.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 je Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků