Nejrychlejší sekačka na trávu se ukázala v Goodwoodu. Řídila ji holka

Uznáváme, titulek je trochu zavádějící. Rekordní jízda teprve unikátní sekačku od Hondy čeká. Ještě předtím však své schopnosti ukázala na vrchařské trati v Goodwoodu. Na sekání trávy nicméně nebyl zrovna čas.

Honda už má s konstrukcí rychlých, rekordů překonávajících sekaček nějakou tu zkušenost. V roce 2014 vytvořila nový světový rekord, když s pořádně nabušenou sekačkou dosáhla rychlosti 188 km/h. Co čert nechtěl, rychlost hned další rok překonala jistá tuningová firma z Norska. Svůj vyladěný „traktůrek“ vyhnala na 215 km/h.

Honda chce tedy rekord zpět a tentokrát plánuje s novou verzí sekačky dosáhnout 241 km/h. Ještě před samotným pokusem o rekord se ale nadějný stroj od Hondy předvedl na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Honda CR-V jako kabriolet? Střechu uřízla přímo automobilka

Honda CR-V jako kabriolet? Střechu uřízla přímo automobilka

Za volant se přitom neposadila kdovíjaká holka, ale respekt vzbuzující Jessica Hawkins – závodní pilotka a možná nejznáměji kaskadérka účinkující v živé show na motivy filmové série Rychle a zběsile. Právě Hawkins se totiž bude později v sekačce pokoušet onen rychlostní rekord pokořit.

Autonomní Mustang se v Goodwoodu motal hůř než s opilcem za volantem

Autonomní Mustang se v Goodwoodu motal hůř než s opilcem za volantem

Na technice s Hondou spolupracoval partner z britského seriálu cestovních vozů, Team Dynamics. Do jednomístné sekačky umístili litrový motor z motocyklu CBR1000RR Fireblade SP, který má výkon 141 kW (192 koní) ve třinácti tisících otáčkách. Poměr výkonu a hmotnosti je ideálních 1:1.

Nainstalovaná je nově šestistupňová převodovka, závodní volant a sedačka, kola s lepivějšími pneumatikami, závodní brzdy a další drobnosti. Sekačka má být pro splnění rekordu stále schopna sekat trávu, kvůli čemuž má na zádi elektromotor, který pohání nože z karbonových vláken. A přesto, zrychlení z nuly na 100 km/h nemá trvat ani 3 vteřiny…

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

včera | Miro Mihálik | 19 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků