Nejrychlejší sekačka na trávu se ukázala v Goodwoodu. Řídila ji holka

Uznáváme, titulek je trochu zavádějící. Rekordní jízda teprve unikátní sekačku od Hondy čeká. Ještě předtím však své schopnosti ukázala na vrchařské trati v Goodwoodu. Na sekání trávy nicméně nebyl zrovna čas.

Honda už má s konstrukcí rychlých, rekordů překonávajících sekaček nějakou tu zkušenost. V roce 2014 vytvořila nový světový rekord, když s pořádně nabušenou sekačkou dosáhla rychlosti 188 km/h. Co čert nechtěl, rychlost hned další rok překonala jistá tuningová firma z Norska. Svůj vyladěný „traktůrek“ vyhnala na 215 km/h.

Honda chce tedy rekord zpět a tentokrát plánuje s novou verzí sekačky dosáhnout 241 km/h. Ještě před samotným pokusem o rekord se ale nadějný stroj od Hondy předvedl na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Honda CR-V jako kabriolet? Střechu uřízla přímo automobilka

Honda CR-V jako kabriolet? Střechu uřízla přímo automobilka

Za volant se přitom neposadila kdovíjaká holka, ale respekt vzbuzující Jessica Hawkins – závodní pilotka a možná nejznáměji kaskadérka účinkující v živé show na motivy filmové série Rychle a zběsile. Právě Hawkins se totiž bude později v sekačce pokoušet onen rychlostní rekord pokořit.

Autonomní Mustang se v Goodwoodu motal hůř než s opilcem za volantem

Autonomní Mustang se v Goodwoodu motal hůř než s opilcem za volantem

Na technice s Hondou spolupracoval partner z britského seriálu cestovních vozů, Team Dynamics. Do jednomístné sekačky umístili litrový motor z motocyklu CBR1000RR Fireblade SP, který má výkon 141 kW (192 koní) ve třinácti tisících otáčkách. Poměr výkonu a hmotnosti je ideálních 1:1.

Nainstalovaná je nově šestistupňová převodovka, závodní volant a sedačka, kola s lepivějšími pneumatikami, závodní brzdy a další drobnosti. Sekačka má být pro splnění rekordu stále schopna sekat trávu, kvůli čemuž má na zádi elektromotor, který pohání nože z karbonových vláken. A přesto, zrychlení z nuly na 100 km/h nemá trvat ani 3 vteřiny…

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid

Suzuki Vitara už koupíte pouze s mild-hybridním ústrojím pod kapotou. Může to jeho charakteru uškodit?

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků