Nejrychlejší sekačka na trávu se ukázala v Goodwoodu. Řídila ji holka

Uznáváme, titulek je trochu zavádějící. Rekordní jízda teprve unikátní sekačku od Hondy čeká. Ještě předtím však své schopnosti ukázala na vrchařské trati v Goodwoodu. Na sekání trávy nicméně nebyl zrovna čas.

Honda už má s konstrukcí rychlých, rekordů překonávajících sekaček nějakou tu zkušenost. V roce 2014 vytvořila nový světový rekord, když s pořádně nabušenou sekačkou dosáhla rychlosti 188 km/h. Co čert nechtěl, rychlost hned další rok překonala jistá tuningová firma z Norska. Svůj vyladěný „traktůrek“ vyhnala na 215 km/h.

Honda chce tedy rekord zpět a tentokrát plánuje s novou verzí sekačky dosáhnout 241 km/h. Ještě před samotným pokusem o rekord se ale nadějný stroj od Hondy předvedl na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Honda CR-V jako kabriolet? Střechu uřízla přímo automobilka

Honda CR-V jako kabriolet? Střechu uřízla přímo automobilka

Za volant se přitom neposadila kdovíjaká holka, ale respekt vzbuzující Jessica Hawkins – závodní pilotka a možná nejznáměji kaskadérka účinkující v živé show na motivy filmové série Rychle a zběsile. Právě Hawkins se totiž bude později v sekačce pokoušet onen rychlostní rekord pokořit.

Autonomní Mustang se v Goodwoodu motal hůř než s opilcem za volantem

Autonomní Mustang se v Goodwoodu motal hůř než s opilcem za volantem

Na technice s Hondou spolupracoval partner z britského seriálu cestovních vozů, Team Dynamics. Do jednomístné sekačky umístili litrový motor z motocyklu CBR1000RR Fireblade SP, který má výkon 141 kW (192 koní) ve třinácti tisících otáčkách. Poměr výkonu a hmotnosti je ideálních 1:1.

Nainstalovaná je nově šestistupňová převodovka, závodní volant a sedačka, kola s lepivějšími pneumatikami, závodní brzdy a další drobnosti. Sekačka má být pro splnění rekordu stále schopna sekat trávu, kvůli čemuž má na zádi elektromotor, který pohání nože z karbonových vláken. A přesto, zrychlení z nuly na 100 km/h nemá trvat ani 3 vteřiny…

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

včera | Milan Lažanský | 41 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků