Nejrychlejší sekačka na trávu se ukázala v Goodwoodu. Řídila ji holka

Uznáváme, titulek je trochu zavádějící. Rekordní jízda teprve unikátní sekačku od Hondy čeká. Ještě předtím však své schopnosti ukázala na vrchařské trati v Goodwoodu. Na sekání trávy nicméně nebyl zrovna čas.

Honda už má s konstrukcí rychlých, rekordů překonávajících sekaček nějakou tu zkušenost. V roce 2014 vytvořila nový světový rekord, když s pořádně nabušenou sekačkou dosáhla rychlosti 188 km/h. Co čert nechtěl, rychlost hned další rok překonala jistá tuningová firma z Norska. Svůj vyladěný „traktůrek“ vyhnala na 215 km/h.

Honda chce tedy rekord zpět a tentokrát plánuje s novou verzí sekačky dosáhnout 241 km/h. Ještě před samotným pokusem o rekord se ale nadějný stroj od Hondy předvedl na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Honda CR-V jako kabriolet? Střechu uřízla přímo automobilka

Honda CR-V jako kabriolet? Střechu uřízla přímo automobilka

Za volant se přitom neposadila kdovíjaká holka, ale respekt vzbuzující Jessica Hawkins – závodní pilotka a možná nejznáměji kaskadérka účinkující v živé show na motivy filmové série Rychle a zběsile. Právě Hawkins se totiž bude později v sekačce pokoušet onen rychlostní rekord pokořit.

Autonomní Mustang se v Goodwoodu motal hůř než s opilcem za volantem

Autonomní Mustang se v Goodwoodu motal hůř než s opilcem za volantem

Na technice s Hondou spolupracoval partner z britského seriálu cestovních vozů, Team Dynamics. Do jednomístné sekačky umístili litrový motor z motocyklu CBR1000RR Fireblade SP, který má výkon 141 kW (192 koní) ve třinácti tisících otáčkách. Poměr výkonu a hmotnosti je ideálních 1:1.

Nainstalovaná je nově šestistupňová převodovka, závodní volant a sedačka, kola s lepivějšími pneumatikami, závodní brzdy a další drobnosti. Sekačka má být pro splnění rekordu stále schopna sekat trávu, kvůli čemuž má na zádi elektromotor, který pohání nože z karbonových vláken. A přesto, zrychlení z nuly na 100 km/h nemá trvat ani 3 vteřiny…

TEST Fiat 500 1.2 8v Collezione: Jen mu zkuste odolat!

Fiat 500 1.2 8v Collezione

Pětistovka oslavila v loňském roce šedesátiny. Fiat se ale výrobou nejrůznějších speciálních a limitovaných verzí vytrvale stará o to, aby novodobá generace nezestárla ani o den.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
TEST BMW M140i: Dokonalost odsouzená k záhubě

BMW M140i

Pokud toužíte po nejlepším ostrém hatchbacku na trhu, zapomeňte na Civic Type-R nebo Golf R. Chtějte M140i s manuálem a samosvorem a peněz nelitujte. Tohle je poslední příležitost k nákupu.

23.  9.  2018 | Miro Mihálik | 31 příspěvků
Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků