Nejrychlejší Mercedes dostane silnější hybridní dvojče s podivným označením

Automobilka si trochu zamává s tabulkami emisí a zároveň nabídne asi nejsilnější Mercedes všech dob. To zní fér.

Přijde příští rok a bude to největší dělo se zaměřovačem na kapotě. Současné AMG GT 4 door se dočká hybridní nástavby, která má zvednout výkon ze 639 na rovných 800 koní. Podle všeho se bude jmenovat GT73 4Matic+ a půjde o plug-in hybrid.

Mercedes-AMG GT 4-Door dostává aerodynamický paket. Dostupný je i u nás

Mercedes-AMG GT 4-Door dostává aerodynamický paket. Dostupný je i u nás

Z označení 73 máme radost. Takto se totiž označovali vždy jen ty nejsilnější Mercedesy. Číslo značilo motor V12 7,3 litru, který můžete znát například z vozů Pagani. Ten už má v dnešní době své nástupce, ale ti se sem zřejmě nepodívají. Mělo by se zůstat u dvakrát přeplňovaného osmiválce.

Uvedení do výroby příští rok potvrdil i Tobias Moers, šéf divize AMG, pro britský Autocar na letošním autosalonu v Ženevě. Novinka bude konkurovat Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Jak moc se bude od „obyčejného“ čtyřdveřového AMG GT lišit, teď jen těžko určit.

Vrcholný Mercedes-AMG GT R Pro je tady. Ladil se podvozek a aerodynamika

Vrcholný Mercedes-AMG GT R Pro je tady. Ladil se podvozek a aerodynamika

Novinka by mohla ve zrychlení z 0 na 100 km/h prolomit třísekundovou hranici, protože výchozí model od ní není daleko. Zároveň ale nabídne velmi nízkou spotřebu. Když už ne ve skutečném životě, tak aspoň tabulkově. Čistě na elektřinu by nejrychlejší AMG GT mělo ujet 50 kilometrů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 196 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků