Nejrychlejší Mercedes dostane silnější hybridní dvojče s podivným označením

Automobilka si trochu zamává s tabulkami emisí a zároveň nabídne asi nejsilnější Mercedes všech dob. To zní fér.

Přijde příští rok a bude to největší dělo se zaměřovačem na kapotě. Současné AMG GT 4 door se dočká hybridní nástavby, která má zvednout výkon ze 639 na rovných 800 koní. Podle všeho se bude jmenovat GT73 4Matic+ a půjde o plug-in hybrid.

Mercedes-AMG GT 4-Door dostává aerodynamický paket. Dostupný je i u nás

Mercedes-AMG GT 4-Door dostává aerodynamický paket. Dostupný je i u nás

Z označení 73 máme radost. Takto se totiž označovali vždy jen ty nejsilnější Mercedesy. Číslo značilo motor V12 7,3 litru, který můžete znát například z vozů Pagani. Ten už má v dnešní době své nástupce, ale ti se sem zřejmě nepodívají. Mělo by se zůstat u dvakrát přeplňovaného osmiválce.

Uvedení do výroby příští rok potvrdil i Tobias Moers, šéf divize AMG, pro britský Autocar na letošním autosalonu v Ženevě. Novinka bude konkurovat Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Jak moc se bude od „obyčejného“ čtyřdveřového AMG GT lišit, teď jen těžko určit.

Vrcholný Mercedes-AMG GT R Pro je tady. Ladil se podvozek a aerodynamika

Vrcholný Mercedes-AMG GT R Pro je tady. Ladil se podvozek a aerodynamika

Novinka by mohla ve zrychlení z 0 na 100 km/h prolomit třísekundovou hranici, protože výchozí model od ní není daleko. Zároveň ale nabídne velmi nízkou spotřebu. Když už ne ve skutečném životě, tak aspoň tabulkově. Čistě na elektřinu by nejrychlejší AMG GT mělo ujet 50 kilometrů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků