Nejrychlejší Mercedes dostane silnější hybridní dvojče s podivným označením

Automobilka si trochu zamává s tabulkami emisí a zároveň nabídne asi nejsilnější Mercedes všech dob. To zní fér.

Přijde příští rok a bude to největší dělo se zaměřovačem na kapotě. Současné AMG GT 4 door se dočká hybridní nástavby, která má zvednout výkon ze 639 na rovných 800 koní. Podle všeho se bude jmenovat GT73 4Matic+ a půjde o plug-in hybrid.

Mercedes-AMG GT 4-Door dostává aerodynamický paket. Dostupný je i u nás

Mercedes-AMG GT 4-Door dostává aerodynamický paket. Dostupný je i u nás

Z označení 73 máme radost. Takto se totiž označovali vždy jen ty nejsilnější Mercedesy. Číslo značilo motor V12 7,3 litru, který můžete znát například z vozů Pagani. Ten už má v dnešní době své nástupce, ale ti se sem zřejmě nepodívají. Mělo by se zůstat u dvakrát přeplňovaného osmiválce.

Uvedení do výroby příští rok potvrdil i Tobias Moers, šéf divize AMG, pro britský Autocar na letošním autosalonu v Ženevě. Novinka bude konkurovat Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Jak moc se bude od „obyčejného“ čtyřdveřového AMG GT lišit, teď jen těžko určit.

Vrcholný Mercedes-AMG GT R Pro je tady. Ladil se podvozek a aerodynamika

Vrcholný Mercedes-AMG GT R Pro je tady. Ladil se podvozek a aerodynamika

Novinka by mohla ve zrychlení z 0 na 100 km/h prolomit třísekundovou hranici, protože výchozí model od ní není daleko. Zároveň ale nabídne velmi nízkou spotřebu. Když už ne ve skutečném životě, tak aspoň tabulkově. Čistě na elektřinu by nejrychlejší AMG GT mělo ujet 50 kilometrů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků