Nejrychlejší křeslo jezdí stopadesátkou (video)

Svět rekordů nezná hranic a kde kdo se snaží přijít s nějakým nesmyslem, jen aby se mu dostalo pěti minut slávy. Jak jinak si totiž vysvětlit např. vytvoření rychlostního rekordu v motorizované křesle.

Ten současný je platný od 13. května letošního roku, má hodnotu 92 mil za hodinu, neboli 148 km/h a jeho držitelem se stal Marek Turowsk, když překonal starší rekord z Číny, který měl hodnotu slabých 87 mil za hodinu.

Díky tomu, že se pokusu o rekord zúčastnili i zástupci známé Guinness Book of World Records, lze říci, že se jedná o nový oficiální rekord.

Otázkou ovšem zůstává, proč neposadit křeslo na ještě výkonnější podvozek a motor. Taková pořádná turbína by tomu dokázala přidat na rychlosti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků