Nejrychlejší křeslo jezdí stopadesátkou (video)

Svět rekordů nezná hranic a kde kdo se snaží přijít s nějakým nesmyslem, jen aby se mu dostalo pěti minut slávy. Jak jinak si totiž vysvětlit např. vytvoření rychlostního rekordu v motorizované křesle.

Ten současný je platný od 13. května letošního roku, má hodnotu 92 mil za hodinu, neboli 148 km/h a jeho držitelem se stal Marek Turowsk, když překonal starší rekord z Číny, který měl hodnotu slabých 87 mil za hodinu.

Díky tomu, že se pokusu o rekord zúčastnili i zástupci známé Guinness Book of World Records, lze říci, že se jedná o nový oficiální rekord.

Otázkou ovšem zůstává, proč neposadit křeslo na ještě výkonnější podvozek a motor. Taková pořádná turbína by tomu dokázala přidat na rychlosti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků