Nejrychlejší křeslo jezdí stopadesátkou (video)

Svět rekordů nezná hranic a kde kdo se snaží přijít s nějakým nesmyslem, jen aby se mu dostalo pěti minut slávy. Jak jinak si totiž vysvětlit např. vytvoření rychlostního rekordu v motorizované křesle.

Ten současný je platný od 13. května letošního roku, má hodnotu 92 mil za hodinu, neboli 148 km/h a jeho držitelem se stal Marek Turowsk, když překonal starší rekord z Číny, který měl hodnotu slabých 87 mil za hodinu.

Díky tomu, že se pokusu o rekord zúčastnili i zástupci známé Guinness Book of World Records, lze říci, že se jedná o nový oficiální rekord.

Otázkou ovšem zůstává, proč neposadit křeslo na ještě výkonnější podvozek a motor. Taková pořádná turbína by tomu dokázala přidat na rychlosti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků