Nejrychlejší Jaguar XE má české ceny. Boj s německou prémií bude nerovný

Vrcholná verze Jaguaru XE konečně dostala české ceny. Levný není, zvláště když se podíváte na německou konkurenci.

I když v českém ceníku Jaguar XE nejde pod 200 koní, zákazníci volali po výkonnějším provedení. Automobilka zareagovala přidáním aktuálně nejsilnější motorizace 300 Sport. Ta je dostupná v jedné jediné výbavě stojící na vrcholu nabídky.

Základem je čtyřválcový motor z rodiny Ingenium s mild-hybridní technikou o objemu 2,0 litru. Soustava nabídne výkon 296 koní se 400 N.m točivého momentu a je spojená s osmistupňovou automatickou převodovkou. Pro výraznější řidičský zážitek je novinka vybavena standardně pohonem všech kol. Díky tomu zvládne XE sprint z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy, což rozhodně není špatné. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Nová linie přinesla atraktivní sadu 20pakcových kol dva prémiové metalické laky v šedém a černém odstínu za 42.787 Kč.  Zajímavostí je, že za kola ani kontrastní černé provedení střechy se nepřiplácí. Exteriér doplňují LED světlomety s černým odkladem, ale za 21.059 Kč můžete mít i Matrix LED sestavu.

Interiér nese jemné kožené čalounění, ve čtyřech barevných provedeních. Nároční si mohou připlatit 31.369 Kč za prémiovou kůži Windsor. Tu můžete doplnit leskle černým dekorem, nebo hliníkovým provedením Monogram. Alternativou za 10.229 Kč je obložení z ebenového nebo jasanového dřeva. Novinkou pro multimediální systém Pivi Pro je integrace hlasové asistentky Amazon Alexa. Stávající majitelé ji mohou pozvat do svého interiéru prostřednictvím bezdrátové aktualizace. Nadšenci do digitalizace uvítají příplatkový přístrojový štít za 17.094 Kč a dotykové provedení může mít i ovládání klimatizace na extra 5,5palcovém displeji za 13.366 Kč. Head-up displej vás vyjde na 25.549 Kč.

Základní verze Jaguaru XE 300 Sport začíná na 1.716.719 Kč a aktuálně ji české zastoupení vede jako „na cestě“. Je otázkou, kolik nadšenců se pro Jaguar rozhodne. Za prakticky stejnou cenu koupíte Audi S4 s výkonem 341 koní a třílitrovým motorem, ovšem spalujícím naftu. Točivý moment 700 N.m mluví sám za sebe...

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Váš názor Další článek: Nejlepší dodávky od roku 1992 na jednom místě. Někteří tito pracanti se po letech stali ikonami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,