Nejrychlejší BMW jezdí přes 360 km/h

V uplynulých dnech se BMW M5 postavilo na speciální 12,3kilometrový ovál Papenburg, aby ukázalo, jak je rychlé. Díky náklonům tratě až 49,7 stupňů zde nedochází k příčnému přetížení až do rychlosti cca 402 km/h a auto tak může jet po oválu jako po rovně.

BMW M5 Hurricane ve verzi sedan z dílny G-Power s motorem vyladěným na 730 koní dokázal jet lehce nad 360 km/h, což znamená, že se stává nejrychlejším bavorákem současnosti, když za sebou nechal díla společností AC Schnitzer M6 a Tension M6.

Každopádně to nemá být vše. Tuner prohlásil, že vůz byl natolik stabilní, že se pokusí ještě o vyšší rychlost. Při testu totiž drobně pršelo a na části trati byl i sníh! Pokud se prý zapracuje na pár detailech, překoná BMW M5 z dílny G-Power dokonce rychlost 400 km/h. A to se stále bavíme o sedanu.

Tip: Představení G-Power M5 Hurricane.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
G-Power M5 Hurricane
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků