Nejrychlejší BMW jezdí přes 360 km/h

V uplynulých dnech se BMW M5 postavilo na speciální 12,3kilometrový ovál Papenburg, aby ukázalo, jak je rychlé. Díky náklonům tratě až 49,7 stupňů zde nedochází k příčnému přetížení až do rychlosti cca 402 km/h a auto tak může jet po oválu jako po rovně.

BMW M5 Hurricane ve verzi sedan z dílny G-Power s motorem vyladěným na 730 koní dokázal jet lehce nad 360 km/h, což znamená, že se stává nejrychlejším bavorákem současnosti, když za sebou nechal díla společností AC Schnitzer M6 a Tension M6.

Každopádně to nemá být vše. Tuner prohlásil, že vůz byl natolik stabilní, že se pokusí ještě o vyšší rychlost. Při testu totiž drobně pršelo a na části trati byl i sníh! Pokud se prý zapracuje na pár detailech, překoná BMW M5 z dílny G-Power dokonce rychlost 400 km/h. A to se stále bavíme o sedanu.

Tip: Představení G-Power M5 Hurricane.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
G-Power M5 Hurricane
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků