Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Nejenže mluvíme o nejprodávanějším plug-in hybridu v Evropě, za minulý rok jde také o zcela nejprodávanější model Mitsubishi na starém kontinentu.

O Mitsubishi Outlander PHEV, tedy plug-in hybridní verzi velkého SUV, je stále vyšší zájem. Japonská značka přitom nyní uvádí, že elektrifikovaný Outlander se drží na vrcholu hned dvou žebříčků prodejnosti. Zatímco se totiž model drží na prvním místě jako nejprodávanější plug-in hybrid v Evropě za rok 2018, v celkovém měřítku jde v tomto regionu o vůbec nejprodávanější model z celého portfolia Mitsubishi.

Mitsubishi má recept na stáří. Třetí facelift ASX se vydařil i pod kapotou

Mitsubishi má recept na stáří. Třetí facelift ASX se vydařil i pod kapotou

Vidíte hybridních Outlanderů na silnicích hodně? Z dlouhodobého hlediska už Mitsubishi prodalo v Evropě mezi říjnem 2013 a lednem 2019 na 126.617 kusů Outlanderu PHEV. Což ve výsledku nejsou vůbec špatná čísla, když přihlédneme na fakt, že mluvíme stále o třetí generaci modelu, který dosud procházel jen řadou faceliftů.

Outlander PHEV (a nejen jeho hybridní verze) tak přece jen stárne a nedočkavě čeká na nástupce. Poslední modernizace přinesla z hybridního ústrojí ve formě 2,4litrového benzinového čtyřválce a elektromotorů výkon 165 kW (224 koní). Stále přitom PHEV nabízí pohon všech kol, komfortní podvozek, prostorný interiér a dojezd čistě na elektřinu 54 km.

Koncept Mitsubishi Engelberg Tourer: Hybridní SUV, se kterým vyrazíte na lyže

Koncept Mitsubishi Engelberg Tourer: Hybridní SUV, se kterým vyrazíte na lyže

Nová generace Outlanderu by ovšem nemusela být tak daleko. Na autosalonu v Ženevě nedávno Mitsubishi předvedlo koncept Engelberg Tourer, který už možná potají láká na příchod nového Outlanderu. A rovněž se přitom jednalo předzvěst hybridního SUV, tudíž úspěch současné generace plug-inu by mohl v Evropě nadále pokračovat.

Dle posledních informací bychom se mohli představení nové generace Outlanderu dočkat už příští rok.

Galerie doplněna o koncept Mitsubishi Engelberg Tourer.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků