Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Nejenže mluvíme o nejprodávanějším plug-in hybridu v Evropě, za minulý rok jde také o zcela nejprodávanější model Mitsubishi na starém kontinentu.

O Mitsubishi Outlander PHEV, tedy plug-in hybridní verzi velkého SUV, je stále vyšší zájem. Japonská značka přitom nyní uvádí, že elektrifikovaný Outlander se drží na vrcholu hned dvou žebříčků prodejnosti. Zatímco se totiž model drží na prvním místě jako nejprodávanější plug-in hybrid v Evropě za rok 2018, v celkovém měřítku jde v tomto regionu o vůbec nejprodávanější model z celého portfolia Mitsubishi.

Mitsubishi má recept na stáří. Třetí facelift ASX se vydařil i pod kapotou

Mitsubishi má recept na stáří. Třetí facelift ASX se vydařil i pod kapotou

Vidíte hybridních Outlanderů na silnicích hodně? Z dlouhodobého hlediska už Mitsubishi prodalo v Evropě mezi říjnem 2013 a lednem 2019 na 126.617 kusů Outlanderu PHEV. Což ve výsledku nejsou vůbec špatná čísla, když přihlédneme na fakt, že mluvíme stále o třetí generaci modelu, který dosud procházel jen řadou faceliftů.

Outlander PHEV (a nejen jeho hybridní verze) tak přece jen stárne a nedočkavě čeká na nástupce. Poslední modernizace přinesla z hybridního ústrojí ve formě 2,4litrového benzinového čtyřválce a elektromotorů výkon 165 kW (224 koní). Stále přitom PHEV nabízí pohon všech kol, komfortní podvozek, prostorný interiér a dojezd čistě na elektřinu 54 km.

Koncept Mitsubishi Engelberg Tourer: Hybridní SUV, se kterým vyrazíte na lyže

Koncept Mitsubishi Engelberg Tourer: Hybridní SUV, se kterým vyrazíte na lyže

Nová generace Outlanderu by ovšem nemusela být tak daleko. Na autosalonu v Ženevě nedávno Mitsubishi předvedlo koncept Engelberg Tourer, který už možná potají láká na příchod nového Outlanderu. A rovněž se přitom jednalo předzvěst hybridního SUV, tudíž úspěch současné generace plug-inu by mohl v Evropě nadále pokračovat.

Dle posledních informací bychom se mohli představení nové generace Outlanderu dočkat už příští rok.

Galerie doplněna o koncept Mitsubishi Engelberg Tourer.

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

25.  5.  2019 | Miro Mihálik | 33 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků