Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Nejenže mluvíme o nejprodávanějším plug-in hybridu v Evropě, za minulý rok jde také o zcela nejprodávanější model Mitsubishi na starém kontinentu.

O Mitsubishi Outlander PHEV, tedy plug-in hybridní verzi velkého SUV, je stále vyšší zájem. Japonská značka přitom nyní uvádí, že elektrifikovaný Outlander se drží na vrcholu hned dvou žebříčků prodejnosti. Zatímco se totiž model drží na prvním místě jako nejprodávanější plug-in hybrid v Evropě za rok 2018, v celkovém měřítku jde v tomto regionu o vůbec nejprodávanější model z celého portfolia Mitsubishi.

Mitsubishi má recept na stáří. Třetí facelift ASX se vydařil i pod kapotou

Mitsubishi má recept na stáří. Třetí facelift ASX se vydařil i pod kapotou

Vidíte hybridních Outlanderů na silnicích hodně? Z dlouhodobého hlediska už Mitsubishi prodalo v Evropě mezi říjnem 2013 a lednem 2019 na 126.617 kusů Outlanderu PHEV. Což ve výsledku nejsou vůbec špatná čísla, když přihlédneme na fakt, že mluvíme stále o třetí generaci modelu, který dosud procházel jen řadou faceliftů.

Outlander PHEV (a nejen jeho hybridní verze) tak přece jen stárne a nedočkavě čeká na nástupce. Poslední modernizace přinesla z hybridního ústrojí ve formě 2,4litrového benzinového čtyřválce a elektromotorů výkon 165 kW (224 koní). Stále přitom PHEV nabízí pohon všech kol, komfortní podvozek, prostorný interiér a dojezd čistě na elektřinu 54 km.

Koncept Mitsubishi Engelberg Tourer: Hybridní SUV, se kterým vyrazíte na lyže

Koncept Mitsubishi Engelberg Tourer: Hybridní SUV, se kterým vyrazíte na lyže

Nová generace Outlanderu by ovšem nemusela být tak daleko. Na autosalonu v Ženevě nedávno Mitsubishi předvedlo koncept Engelberg Tourer, který už možná potají láká na příchod nového Outlanderu. A rovněž se přitom jednalo předzvěst hybridního SUV, tudíž úspěch současné generace plug-inu by mohl v Evropě nadále pokračovat.

Dle posledních informací bychom se mohli představení nové generace Outlanderu dočkat už příští rok.

Galerie doplněna o koncept Mitsubishi Engelberg Tourer.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků