Nejprodávanější elektromobil v Evropě teď mají Francouzi. Tesla jim ale šlape na paty

Renault a Tesla si teď rozebírají evropské zájemce o elektromobilitu. Německý vyzyvatel mezi ně ale brzo zarazí klín.

Francouzský elektromobil Renault Zoe dorazil v polovině loňského roku již v druhé generaci. Verze R110 udává dojezd na jedno nabití až 395 kilometrů a Zoe se tak stalo jedním z nejschopnějších elektromobilů nejen na českém, ale i na evropském trhu. Všimli si toho i zákazníci a začali se hrnout do dealerství.

Renault Zoe si v ČR konkurenci namazal na chleba. Tím ale elektrifikace nekončí

Renault Zoe si v ČR konkurenci namazal na chleba. Tím ale elektrifikace nekončí

Zákazníci si Zoe oblíbili natolik, že z něj udělali momentálně nejprodávanější elektromobil na evropském trhu. Renault udává, že během prvních třech měsíců zaregistroval 22.819 kusů a patří mu tak 17,3% podíl na trhu. V těsném závěsu ovšem byla Tesla Model 3 s počtem 19.994 kusů. Bronzová příčka patří Volkswagenu e-Golf, který zajímal 9554 zákazníků.

Levná Tesla Model Y se začala vyrábět nečekaně rychle. Brzy dorazí i do Evropy!

Levná Tesla Model Y se začala vyrábět nečekaně rychle. Brzy dorazí i do Evropy!

V roce 2019 prodal Renault celosvětově celkem 62.447 automobilů z divize Z.E. (Zero Emission). V této divizi se vedle Zoe nachází například i elektrické Kangoo, které může s dojezdem na jedno nabití okolo dvou set kilometrů sloužit třeba službám ve městech. Bude zajímavé sledovat vývoj prodejů v průběhu celého roku. Je dost možné, že právě Zoe bude celoročně nejprodávanějším elektromobilem v Evropě, což by nebylo poprvé.

S prodeji elektromobilů by také mohl zahýbat nový Volkswagen ID.3, který co nevidět vstoupí na trh a bude lákat zákazníky na svou univerzálnost. Než se tak stane, bude to nejspíš souboj Tesly a Renaultu.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 100 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků