Nejprodávanější elektromobil v Evropě teď mají Francouzi. Tesla jim ale šlape na paty

Renault a Tesla si teď rozebírají evropské zájemce o elektromobilitu. Německý vyzyvatel mezi ně ale brzo zarazí klín.

Francouzský elektromobil Renault Zoe dorazil v polovině loňského roku již v druhé generaci. Verze R110 udává dojezd na jedno nabití až 395 kilometrů a Zoe se tak stalo jedním z nejschopnějších elektromobilů nejen na českém, ale i na evropském trhu. Všimli si toho i zákazníci a začali se hrnout do dealerství.

Renault Zoe si v ČR konkurenci namazal na chleba. Tím ale elektrifikace nekončí

Renault Zoe si v ČR konkurenci namazal na chleba. Tím ale elektrifikace nekončí

Zákazníci si Zoe oblíbili natolik, že z něj udělali momentálně nejprodávanější elektromobil na evropském trhu. Renault udává, že během prvních třech měsíců zaregistroval 22.819 kusů a patří mu tak 17,3% podíl na trhu. V těsném závěsu ovšem byla Tesla Model 3 s počtem 19.994 kusů. Bronzová příčka patří Volkswagenu e-Golf, který zajímal 9554 zákazníků.

Levná Tesla Model Y se začala vyrábět nečekaně rychle. Brzy dorazí i do Evropy!

Levná Tesla Model Y se začala vyrábět nečekaně rychle. Brzy dorazí i do Evropy!

V roce 2019 prodal Renault celosvětově celkem 62.447 automobilů z divize Z.E. (Zero Emission). V této divizi se vedle Zoe nachází například i elektrické Kangoo, které může s dojezdem na jedno nabití okolo dvou set kilometrů sloužit třeba službám ve městech. Bude zajímavé sledovat vývoj prodejů v průběhu celého roku. Je dost možné, že právě Zoe bude celoročně nejprodávanějším elektromobilem v Evropě, což by nebylo poprvé.

S prodeji elektromobilů by také mohl zahýbat nový Volkswagen ID.3, který co nevidět vstoupí na trh a bude lákat zákazníky na svou univerzálnost. Než se tak stane, bude to nejspíš souboj Tesly a Renaultu.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků