Anthony měl tuto Alfu vyhlédnutou už delší dobu, protože tála před prodejnou jednoho z obchodních partnerů otcovy dílny AKA Auto a pozoroval, jak zapadá prachem a časem přichází o své původní díly. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Anthony měl tuto Alfu vyhlédnutou už delší dobu, protože tála před prodejnou jednoho z obchodních partnerů otcovy dílny AKA Auto a pozoroval, jak zapadá prachem a časem přichází o své původní díly. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Vůz nakonec koupil v roce 2017 a následující rok strávil jeho renovací, respektive uvedením do provozuschopného stavu. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Vůz nakonec koupil v roce 2017 a následující rok strávil jeho renovací, respektive uvedením do provozuschopného stavu. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Poté auto využíval pro místní motoristické akce, než se v roce 2021 rozhodl pro kompletní úpravu do současné podoby. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Poté auto využíval pro místní motoristické akce, než se v roce 2021 rozhodl pro kompletní úpravu do současné podoby. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Tedy, kromě balíčku ozdobných prvků z verze Quadrifolgio Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Tedy, kromě balíčku ozdobných prvků z verze Quadrifolgio | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Pochopitelně se ještě musela celá soustava patřičně sladit. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Pochopitelně se ještě musela celá soustava patřičně sladit. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Této mety bylo dosaženo nastavením plnicího tlaku na 1,4 baru, škrticí klapkou z motoru Jeep o objemu 3.7 litru a výkonnými vstřiky. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Této mety bylo dosaženo nastavením plnicího tlaku na 1,4 baru, škrticí klapkou z motoru Jeep o objemu 3.7 litru a výkonnými vstřiky. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Největší novinkou je integrace turbodmychadla Mitsubishi 16G a upraveného mezichladiče z Hyundai Sonata. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Největší novinkou je integrace turbodmychadla Mitsubishi 16G a upraveného mezichladiče z Hyundai Sonata. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Vlastnoručně vyrobené potrubí pak saje vzduch z nového výkroje v kapotě. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Vlastnoručně vyrobené potrubí pak saje vzduch z nového výkroje v kapotě. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Původní dvoulitrový čtyřválec překvapivě zvládá výkon 237 koní bez problémů. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Původní dvoulitrový čtyřválec překvapivě zvládá výkon 237 koní bez problémů. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Jelikož na tohoto Spidera není mnoho alternativních kitů, většinu si Anthony upravil sám. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Jelikož na tohoto Spidera není mnoho alternativních kitů, většinu si Anthony upravil sám. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Tedy, kromě balíčku ozdobných prvků z verze Quadrifolgio. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Tedy, kromě balíčku ozdobných prvků z verze Quadrifolgio. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Vpředu si můžeme všimnout zakázkové kapoty s žebrováním, kterou mu udělal místní úpravce hot rodů. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Vpředu si můžeme všimnout zakázkové kapoty s žebrováním, kterou mu udělal místní úpravce hot rodů. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Panely celé přídě se přizpůsobily retro světlometům Carello s čirým krytem. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Panely celé přídě se přizpůsobily retro světlometům Carello s čirým krytem. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Zadní čelo nahradil nový kus s integrovanými světly z Ferrari F40. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Zadní čelo nahradil nový kus s integrovanými světly z Ferrari F40. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Celkovou kompaktnost Spideru dodává autentická pevná střecha a karbonová zpětná zrcátka v barvě karoserie. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Celkovou kompaktnost Spideru dodává autentická pevná střecha a karbonová zpětná zrcátka v barvě karoserie. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Zajímavostí jsou 17palcová kola, která začala jako jednodílná sada od OEM, ale byla ručně upravena na třídílná, aby lépe spolupracovala se vzduchovým podvozkem, když je v nejnižší poloze. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Zajímavostí jsou 17palcová kola, která začala jako jednodílná sada od OEM, ale byla ručně upravena na třídílná, aby lépe spolupracovala se vzduchovým podvozkem, když je v nejnižší poloze. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

V interiéru nebylo třeba podnikat velké změny. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

V interiéru nebylo třeba podnikat velké změny. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Původní sedadla dostala nové čalounění a palubní desku s novým přístrojovým štítem pokrývá alcantara.  Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Původní sedadla dostala nové čalounění a palubní desku s novým přístrojovým štítem pokrývá alcantara.  | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Kulisa řazení rezignovala na tradiční manžetu a místo ní je zde laserem vyřezaný díl s „pavoukem“. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Kulisa řazení rezignovala na tradiční manžetu a místo ní je zde laserem vyřezaný díl s „pavoukem“. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Nad ním je obrazovka informující řidiče o teplotách a stavu pohonné soustav, který doplňuje moderní kapličku. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Nad ním je obrazovka informující řidiče o teplotách a stavu pohonné soustav, který doplňuje moderní kapličku. | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Díky výkonným kompresorům mění vzduchový podvozek výšku hodně rychle.  Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

Díky výkonným kompresorům mění vzduchový podvozek výšku hodně rychle.  | Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

 Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

| Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

 Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )

| Zdroj: Motortrend, Instagram (Anthony Randazzo)

Vůz nakonec koupil v roce 2017 a následující rok strávil jeho renovací, respektive uvedením do provozuschopného stavu. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )
Poté auto využíval pro místní motoristické akce, než se v roce 2021 rozhodl pro kompletní úpravu do současné podoby. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )
Tedy, kromě balíčku ozdobných prvků z verze Quadrifolgio Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )
Pochopitelně se ještě musela celá soustava patřičně sladit. Zdroj: Motortrend, Instagram ( Anthony Randazzo )
23
Fotogalerie

Nejošklivější Alfa Romeo Spider se proměnila v jednu z nejkrásnějších svého druhu. Má výkon moderního auta

Alfa Romeo Spider třetí generace není zrovna oblíbeným základem pro tuningové projekty, ale tahle kreace se mimořádně povedla po designové i technické stránce.

Třetí generaci Alfy Romeo Spider vyráběnou v osmdesátých letech mnozí považují za „ošklivé káčátko“ rodu, a to zejména kvůli dlouhé zádi s nepříliš elegantním gumovým křídlem. Anthony Randazzo však svým výtvorem dokazuje, že i z něj se může stát krásná labuť.

Anthony měl tuto Alfu vyhlédnutou už delší dobu. Stála před prodejnou jednoho z obchodních partnerů otcovy dílny a pozoroval, jak zapadá prachem a přichází o své původní díly. Vůz nakonec koupil v roce 2017 a následující rok strávil jeho renovací, respektive uvedením do provozuschopného stavu.

Nový majitel odstranil korozi, opravil poškozené díly karoserie, zprovoznil motor, do něhož přidal turbodmychadlo a obnovil zavěšení včetně tlumičů. Poté auto využíval pro místní motoristické akce, než se v roce 2021 rozhodl pro kompletní úpravu do současné podoby.

Novinkou je integrace turbodmychadla Mitsubishi 16G a upraveného mezichladiče z Hyundaie Sonata. Vlastnoručně vyrobené potrubí pak saje vzduch z nového výkroje v kapotě. Původní dvoulitrový čtyřválec zvládá výkon 237 koní bez problémů. Této mety bylo dosaženo nastavením plnicího tlaku na 1,4 baru, škrticí klapkou z motoru Jeep o objemu 3,7 litru a výkonnými vstřiky.

Jelikož na tohoto Spidera není mnoho alternativních kitů, většinu si Anthony upravil sám. Tedy, kromě balíčku ozdobných prvků z verze Quadrifolgio. Vpředu si můžeme všimnout zakázkové kapoty s žebrováním, kterou mu udělal místní úpravce hot rodů. Panely celé přídě se přizpůsobily retro světlometům Carello s čirým krytem. Zadní čelo nahradil nový kus s integrovanými světly z Ferrari F40. Nad nimi zůstal masivní spoiler lakovaný do tovární červené Rosso jako zbytek vozu. Celkovou kompaktnost Spideru dodává autentická pevná střecha a karbonová zpětná zrcátka v barvě karoserie. Zajímavostí jsou 17palcová kola, která začala jako jednodílná sada od OEM, ale byla ručně upravena na třídílná, aby lépe spolupracovala se vzduchovým podvozkem, když je v nejnižší poloze.

V interiéru nebylo třeba podnikat velké změny. Původní sedadla dostala nové čalounění a palubní desku s novým přístrojovým štítem pokrývá Alcantara. Kulisa řazení rezignovala na tradiční manžetu a místo ní je zde laserem vyřezaný díl s „pavoukem“. Nad ním je obrazovka informující řidiče o teplotách a stavu pohonné soustavy.

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Doporučujeme

Články odjinud