Nejočekávanější Porsche se ukáže už dnes. Sledujte premiéru Taycanu online

S výkonem atakujícím hranici šesti set koní, stovkou za 3,5 sekundy a s dojezdem 500 kilometrů dnes oficiálně dorazí Porsche Taycan, první elektromobil stuttgartské automobilky.

Dnes to vypukne! Dnes se začne psát nová éra automobilky Porsche. První elektrický model Taycan si odbude premiéru v Berlíně a sledovat ji můžete online prostředictvím videa pod článkem. Pro Porsche je to velký den, protože přípravy na tento vůz probíhaly několik let. Prototypy mají za sebou miliony testovacích kilometrů a okruh Nardó se pod náporem voltů jen prohýbal.

Ještě před oficiální premiérou Porsche servíruje další várku fotografií, které zobrazují detaily vozu. Podle testovacích mul to vypadá, že už celkově nemá co skrývat, takže až ve tři hodiny odpoledne v Berlíně strhnou plachtu, pouze si doplníme celkový obrázek.

Design vychází z konceptu Mission E, který před čtyřmi lety předznamenal novou éru značky. Zdali si Taycan nechal i nějaká překvapení, se dozvíme již brzy.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (13) Další článek: Nový Nissan Juke oficiálně: Excentrický crossover je větší a šokuje interiérem!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,