Nejoblíbenějším autem roku 2001 je…

Škoda Fabia Combi byla včera v pražském hotelu Hilton vyhlášena „Autem roku 2001 v České republice“. V novinářské části ankety o tom rozhodla porota složená z jedenatřiceti odborných redaktorů deníků...
Nejoblíbenějším autem roku 2001 je…
Škoda Fabia Combi byla včera v pražském hotelu Hilton vyhlášena „Autem roku 2001 v České republice“. V novinářské části ankety o tom rozhodla porota složená z jedenatřiceti odborných redaktorů deníků, motoristických časopisů, rozhlasu a televize. Fabia Combi tak zvítězila v tvrdé konkurenci pětice finalistů před vozy Ford Mondeo, Mercedes třídy C, Opel Corsa a Audi A2. Soutěže se celkově zúčastnilo 24 nových typů automobilů.

Kromě titulu Auto roku 2001 v České republice si Fabia Combi také odnesla titul „Nejoblíběnejší auto roku 2001“ a to na základě výsledku hlasování veřejnosti. Z celkového počtu 83 229 odevzdaných hlasů připadlo na Fabii Combi plných 18,7%, tedy 15 581 hlasů (10 517 na anketních lístcích, 4 124 po internetu a 940 telefonicky).

Tato ocenění pro Fabii Combi jsou pokračováním úspěchu kratší verze modelu. V anketě německého časopisu Bild am Sonntag získala Škoda Fabia Zlatý volant, dále se stala automobilem roku 2000 britských časopisů What Car? a Auto Express. Obsadila první místo v soutěži Auto 1 v České republice a Rakousku. Patří jí rovněž titul Auto roku v Dánsku, Chorvatsku, na Slovensku a v Litvě.

-zsda-
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků