Nejoblíbenějším autem roku 2001 je…

Škoda Fabia Combi byla včera v pražském hotelu Hilton vyhlášena „Autem roku 2001 v České republice“. V novinářské části ankety o tom rozhodla porota složená z jedenatřiceti odborných redaktorů deníků...
Nejoblíbenějším autem roku 2001 je…
Škoda Fabia Combi byla včera v pražském hotelu Hilton vyhlášena „Autem roku 2001 v České republice“. V novinářské části ankety o tom rozhodla porota složená z jedenatřiceti odborných redaktorů deníků, motoristických časopisů, rozhlasu a televize. Fabia Combi tak zvítězila v tvrdé konkurenci pětice finalistů před vozy Ford Mondeo, Mercedes třídy C, Opel Corsa a Audi A2. Soutěže se celkově zúčastnilo 24 nových typů automobilů.

Kromě titulu Auto roku 2001 v České republice si Fabia Combi také odnesla titul „Nejoblíběnejší auto roku 2001“ a to na základě výsledku hlasování veřejnosti. Z celkového počtu 83 229 odevzdaných hlasů připadlo na Fabii Combi plných 18,7%, tedy 15 581 hlasů (10 517 na anketních lístcích, 4 124 po internetu a 940 telefonicky).

Tato ocenění pro Fabii Combi jsou pokračováním úspěchu kratší verze modelu. V anketě německého časopisu Bild am Sonntag získala Škoda Fabia Zlatý volant, dále se stala automobilem roku 2000 britských časopisů What Car? a Auto Express. Obsadila první místo v soutěži Auto 1 v České republice a Rakousku. Patří jí rovněž titul Auto roku v Dánsku, Chorvatsku, na Slovensku a v Litvě.

-zsda-
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků