Nejoblíbenější vozy Němců jsou z Japonska

Známá anketa J. D. Power, která vyhodnocuje spokojenost řidičů se svými vozy, postupně odhaluje výsledky z jednotlivých zemí. Po Británii a Spojených státech jsou známy i výsledky od našich západních sousedů.

Z výsledků tak víme, že němečtí řidiči jsou nejspokojenější s vozy japonských automobilek. Nejspokojenější jsou s japonskou Hondou, kterou na druhém místě doplňuje Toyota. Třetí místo pak obsadila opět japonská automobilka a to Subaru. Nejlepší z domácích automobilek skončila až na čtvrtém místě. To obsadila automobilka BMW.

České vozy Škoda si pak o jedno místo polepšily a obsadili deváté místo.

A o čem vůbec J. D. Power vypovídá? Tvůrci ankety pokládají majitelům jasné otázky. Tedy zda vůz splnil to, co od něj před nákupem očekávali, zda jsou spokojeni se servisní síti, jak hodnotí výši provozních a servisních nákladů, jak hodnotí spolehlivost a mnoho dalšího. Ankety se v Německu zúčastnilo několik desítek tisíc řidičů, takže je to již vzorek, který o něčem vypovídá.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků