Nejoblíbenější vozy Němců jsou z Japonska

Známá anketa J. D. Power, která vyhodnocuje spokojenost řidičů se svými vozy, postupně odhaluje výsledky z jednotlivých zemí. Po Británii a Spojených státech jsou známy i výsledky od našich západních sousedů.

Z výsledků tak víme, že němečtí řidiči jsou nejspokojenější s vozy japonských automobilek. Nejspokojenější jsou s japonskou Hondou, kterou na druhém místě doplňuje Toyota. Třetí místo pak obsadila opět japonská automobilka a to Subaru. Nejlepší z domácích automobilek skončila až na čtvrtém místě. To obsadila automobilka BMW.

České vozy Škoda si pak o jedno místo polepšily a obsadili deváté místo.

A o čem vůbec J. D. Power vypovídá? Tvůrci ankety pokládají majitelům jasné otázky. Tedy zda vůz splnil to, co od něj před nákupem očekávali, zda jsou spokojeni se servisní síti, jak hodnotí výši provozních a servisních nákladů, jak hodnotí spolehlivost a mnoho dalšího. Ankety se v Německu zúčastnilo několik desítek tisíc řidičů, takže je to již vzorek, který o něčem vypovídá.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků