Nejoblíbenější vozy Němců jsou z Japonska

Známá anketa J. D. Power, která vyhodnocuje spokojenost řidičů se svými vozy, postupně odhaluje výsledky z jednotlivých zemí. Po Británii a Spojených státech jsou známy i výsledky od našich západních sousedů.

Z výsledků tak víme, že němečtí řidiči jsou nejspokojenější s vozy japonských automobilek. Nejspokojenější jsou s japonskou Hondou, kterou na druhém místě doplňuje Toyota. Třetí místo pak obsadila opět japonská automobilka a to Subaru. Nejlepší z domácích automobilek skončila až na čtvrtém místě. To obsadila automobilka BMW.

České vozy Škoda si pak o jedno místo polepšily a obsadili deváté místo.

A o čem vůbec J. D. Power vypovídá? Tvůrci ankety pokládají majitelům jasné otázky. Tedy zda vůz splnil to, co od něj před nákupem očekávali, zda jsou spokojeni se servisní síti, jak hodnotí výši provozních a servisních nákladů, jak hodnotí spolehlivost a mnoho dalšího. Ankety se v Německu zúčastnilo několik desítek tisíc řidičů, takže je to již vzorek, který o něčem vypovídá.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků