Nejoblíbenější vozy Němců jsou z Japonska

Známá anketa J. D. Power, která vyhodnocuje spokojenost řidičů se svými vozy, postupně odhaluje výsledky z jednotlivých zemí. Po Británii a Spojených státech jsou známy i výsledky od našich západních sousedů.

Z výsledků tak víme, že němečtí řidiči jsou nejspokojenější s vozy japonských automobilek. Nejspokojenější jsou s japonskou Hondou, kterou na druhém místě doplňuje Toyota. Třetí místo pak obsadila opět japonská automobilka a to Subaru. Nejlepší z domácích automobilek skončila až na čtvrtém místě. To obsadila automobilka BMW.

České vozy Škoda si pak o jedno místo polepšily a obsadili deváté místo.

A o čem vůbec J. D. Power vypovídá? Tvůrci ankety pokládají majitelům jasné otázky. Tedy zda vůz splnil to, co od něj před nákupem očekávali, zda jsou spokojeni se servisní síti, jak hodnotí výši provozních a servisních nákladů, jak hodnotí spolehlivost a mnoho dalšího. Ankety se v Německu zúčastnilo několik desítek tisíc řidičů, takže je to již vzorek, který o něčem vypovídá.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků