Nejluxusnější model Škoda Octavia teď vozí olympijskou vítězku Hilgertovou

Společnost Škoda Auto, partner Českého olympijského výboru, ocenila jeden z nejvýznamnějších úspěchů české výpravy na olympijských hrách v Sydney. Po držitelích stříbrných a bronzových medailí převzala dnes v Mladé Boleslavi z rukou předsedy...
Nejluxusnější model Škoda Octavia teď vozí olympijskou vítězku Hilgertovou
Společnost Škoda Auto, partner Českého olympijského výboru, ocenila jeden z nejvýznamnějších úspěchů české výpravy na olympijských hrách v Sydney. Po držitelích stříbrných a bronzových medailí převzala dnes v Mladé Boleslavi z rukou předsedy představenstva automobilky Škoda Vratislava Kulhánka klíčky od nejlépe vybaveného modelu Škoda zlatá kajakářka Štěpánka Hilgertová. Výbava propůjčené Octavie Combi Laurin&Klement s motorem 1.9 TDI zahrnuje mj. interiér z atraktivní béžové kůže, tempomat či boční airbagy.

„Zlatá medaile z olympijských her představuje tu nejvyšší sportovní trofej, odměnu za tvrdou práci. Luxusní provedení Octavia Laurin & Klement je symbolem stejné výjimečnosti v rámci nabídky vozů Škoda. Jsem rád, že výjimečná sportovkyně a náš nejlepší model tvoří ode dneška nerozlučný pár,“ prohlásil Vratislav Kulhánek při slavnostním předávání v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Hilgertová vnímá novou octavii jako jedno z největších ocenění svého olympijského úspěchu. „Spojení s českou značkou je to, co mě od počátku nejvíce láká a těší. Je to rozhodně jeden z nejlepších dárků za zlatou medaili. V posledních dnech jsme se s manželem už téměř nemohli dočkat, dokonce jsme se vypravili k jednomu prodejci Škoda Auto na zkušební jízdu. Až dosud jsme vždy měli kombíka a tak vlastně pokračujeme v rodinné tradici, ale octavia mě svým komfortem a prostorností hned napoprvé doslova nadchla,“ prohlásila kajakářka, která běžně na všechny evropské závody včetně Skandinávie či Španělska jezdí autem a ročně tak najezdí téměř 40 tisíc kilometrů.

Poslední modely Škoda vozí také další úspěšné olympioniky ze Sydney; stříbrní medailisté mají k dispozici octavie, majitelé bronzových medailí jezdí fabiemi. Každý z nich má svůj vůz označený jménem. „Vždy když kluci Máder s Jirasem přijedou do loděnice, hned se sejde hlouček a debatují nad posledními zážitky se svými auty. Někdy je legrace je poslouchat, jak jsou z toho nadšení,“ uvedla Hilgertová. Partnerem Českého olympijského výboru je Škoda Auto již od roku 1992.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků