Nejluxusnější model Škoda Octavia teď vozí olympijskou vítězku Hilgertovou

Společnost Škoda Auto, partner Českého olympijského výboru, ocenila jeden z nejvýznamnějších úspěchů české výpravy na olympijských hrách v Sydney. Po držitelích stříbrných a bronzových medailí převzala dnes v Mladé Boleslavi z rukou předsedy...
Nejluxusnější model Škoda Octavia teď vozí olympijskou vítězku Hilgertovou
Společnost Škoda Auto, partner Českého olympijského výboru, ocenila jeden z nejvýznamnějších úspěchů české výpravy na olympijských hrách v Sydney. Po držitelích stříbrných a bronzových medailí převzala dnes v Mladé Boleslavi z rukou předsedy představenstva automobilky Škoda Vratislava Kulhánka klíčky od nejlépe vybaveného modelu Škoda zlatá kajakářka Štěpánka Hilgertová. Výbava propůjčené Octavie Combi Laurin&Klement s motorem 1.9 TDI zahrnuje mj. interiér z atraktivní béžové kůže, tempomat či boční airbagy.

„Zlatá medaile z olympijských her představuje tu nejvyšší sportovní trofej, odměnu za tvrdou práci. Luxusní provedení Octavia Laurin & Klement je symbolem stejné výjimečnosti v rámci nabídky vozů Škoda. Jsem rád, že výjimečná sportovkyně a náš nejlepší model tvoří ode dneška nerozlučný pár,“ prohlásil Vratislav Kulhánek při slavnostním předávání v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Hilgertová vnímá novou octavii jako jedno z největších ocenění svého olympijského úspěchu. „Spojení s českou značkou je to, co mě od počátku nejvíce láká a těší. Je to rozhodně jeden z nejlepších dárků za zlatou medaili. V posledních dnech jsme se s manželem už téměř nemohli dočkat, dokonce jsme se vypravili k jednomu prodejci Škoda Auto na zkušební jízdu. Až dosud jsme vždy měli kombíka a tak vlastně pokračujeme v rodinné tradici, ale octavia mě svým komfortem a prostorností hned napoprvé doslova nadchla,“ prohlásila kajakářka, která běžně na všechny evropské závody včetně Skandinávie či Španělska jezdí autem a ročně tak najezdí téměř 40 tisíc kilometrů.

Poslední modely Škoda vozí také další úspěšné olympioniky ze Sydney; stříbrní medailisté mají k dispozici octavie, majitelé bronzových medailí jezdí fabiemi. Každý z nich má svůj vůz označený jménem. „Vždy když kluci Máder s Jirasem přijedou do loděnice, hned se sejde hlouček a debatují nad posledními zážitky se svými auty. Někdy je legrace je poslouchat, jak jsou z toho nadšení,“ uvedla Hilgertová. Partnerem Českého olympijského výboru je Škoda Auto již od roku 1992.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků