Nejluxusnější model Škoda Octavia teď vozí olympijskou vítězku Hilgertovou

Společnost Škoda Auto, partner Českého olympijského výboru, ocenila jeden z nejvýznamnějších úspěchů české výpravy na olympijských hrách v Sydney. Po držitelích stříbrných a bronzových medailí převzala dnes v Mladé Boleslavi z rukou předsedy...
Nejluxusnější model Škoda Octavia teď vozí olympijskou vítězku Hilgertovou
Společnost Škoda Auto, partner Českého olympijského výboru, ocenila jeden z nejvýznamnějších úspěchů české výpravy na olympijských hrách v Sydney. Po držitelích stříbrných a bronzových medailí převzala dnes v Mladé Boleslavi z rukou předsedy představenstva automobilky Škoda Vratislava Kulhánka klíčky od nejlépe vybaveného modelu Škoda zlatá kajakářka Štěpánka Hilgertová. Výbava propůjčené Octavie Combi Laurin&Klement s motorem 1.9 TDI zahrnuje mj. interiér z atraktivní béžové kůže, tempomat či boční airbagy.

„Zlatá medaile z olympijských her představuje tu nejvyšší sportovní trofej, odměnu za tvrdou práci. Luxusní provedení Octavia Laurin & Klement je symbolem stejné výjimečnosti v rámci nabídky vozů Škoda. Jsem rád, že výjimečná sportovkyně a náš nejlepší model tvoří ode dneška nerozlučný pár,“ prohlásil Vratislav Kulhánek při slavnostním předávání v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Hilgertová vnímá novou octavii jako jedno z největších ocenění svého olympijského úspěchu. „Spojení s českou značkou je to, co mě od počátku nejvíce láká a těší. Je to rozhodně jeden z nejlepších dárků za zlatou medaili. V posledních dnech jsme se s manželem už téměř nemohli dočkat, dokonce jsme se vypravili k jednomu prodejci Škoda Auto na zkušební jízdu. Až dosud jsme vždy měli kombíka a tak vlastně pokračujeme v rodinné tradici, ale octavia mě svým komfortem a prostorností hned napoprvé doslova nadchla,“ prohlásila kajakářka, která běžně na všechny evropské závody včetně Skandinávie či Španělska jezdí autem a ročně tak najezdí téměř 40 tisíc kilometrů.

Poslední modely Škoda vozí také další úspěšné olympioniky ze Sydney; stříbrní medailisté mají k dispozici octavie, majitelé bronzových medailí jezdí fabiemi. Každý z nich má svůj vůz označený jménem. „Vždy když kluci Máder s Jirasem přijedou do loděnice, hned se sejde hlouček a debatují nad posledními zážitky se svými auty. Někdy je legrace je poslouchat, jak jsou z toho nadšení,“ uvedla Hilgertová. Partnerem Českého olympijského výboru je Škoda Auto již od roku 1992.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
Minitest VW T-Roc 1.5 TSI a 2.0 TSI: Dvakrát podstatně jinak

VW T-Roc 1.5 TSI vs 2.0 TSI (minitest)

Vyzkoušeli jsme dvě zážehové zážehové verze Volkswagenu T-Roc. Významně se liší i výbavou.

7.  6.  2018 | Milan Lažanský | 36 příspěvků