Chcete zažít nejlepší road trip v životě? Vezměte si inspiraci od mistra v oboru

Automobilka Porsche přináší pár tipů pro dobrodružné cestování. Nesměle jsme také pár tipů přihodili.

S postupným uvolňováním omezeních z důvodu pandemie COVID-19 se již možná brzy dočkáme toho, že budeme moct vyjet do zahraničí na nějaký pořádný road trip. Ví o tom i Porsche, které společně se Stefanem Bognerem z Curves Magazine připravilo pár tipů, jak takovou cestu naplánovat.

„Dobrý road trip vám zůstane v hlavě navždy. Je jako píseň, která hrála při vašem prvním polibku - zůstane s vámi navěky“, začíná Bogner svůj výklad. Klíčovým prvkem je samotné plánování. Bogner používá i klasické mapy na papíře, ale bohatě vám stačí některá z internetových map, kterých je hned několik. Bogner nicméně tvrdí, že studium trasy na papíře se vám více zaryje do paměti.

Čtyřválcový Morgan Plus Four už nikdy nebude jako dříve. A možná je to tak dobře

Čtyřválcový Morgan Plus Four už nikdy nebude jako dříve. A možná je to tak dobře

„Rozložím si mapy, přichytím je na zeď a zapisuji si vzdálenosti od jednotlivých míst. Občas si kupuji opravdu staré mapy, abych viděl, jak se svět za tu dobu změnil. O samotném místě vám to může říct více než turističtí průvodci či knihy.“ Jakmile ale Bogner dokončí rešerši na papíře, uchýlí se k počítači a zkoumá internetové mapy. Ty zase dokáží poradit, kolik určité přejezdy zaberou času.

Ty nejlepší místa na skvělý road trip se dozvíte nejen od svých přátel, ale díky moderním technologiím i na sociálních sítích. Asi nejvíce tomuto koníčku pomáhá Instagram, kde lidé rádi sdílejí zážitky ze svých cest a většinou označují přímo ta daná místa. K ruce ale může být i Facebook.

Mazda MX-5 je s námi již třicet let. Oslaví to edicí s nápadnou barvou karoserie

Mazda MX-5 je s námi již třicet let. Oslaví to edicí s nápadnou barvou karoserie

Bogner bydlí v Mnichově, takže jeho první zastávkou bývají Alpy. Situace v České republice je odlišná. Lidé z Prahy a jejího okolí se mohou snadno dostat do rakouských pasáží během několika hodin. Třeba jezero Attersee je asi čtyři hodiny jízdy a odtud se do pokračovat třeba na sever Itálie, kde jsou řádné, ale turistické poměrně rušné silniční hody.

Lidé z Moravy mají skvělý výchozí bod pro výlet do Maďarska, konkrétně třeba do okolí jezera Balaton, kde se scenériemi opravdu nešetří. Jeden z mnoha tipů, které bych pro vás měl, se nachází zhruba šest až sedm hodin od Prahy i Brna. Jedná se o průsmyk Vršič v severozápadním výběžku Slovinska. Oproti již provařeným průsmykům se totiž nehemží turisty a až uvidíte černou špagetu stoupající do malebných hor, nebudete toho litovat.

Motokárová trať na střeše výletní lodi? Tento okruh má dokonce dvě patra

Motokárová trať na střeše výletní lodi? Tento okruh má dokonce dvě patra

Bogner pak radí, abyste nejezdili sami. Je dobré sdílet zážitky s někým blízkým a více aut také není na škodu. Ostřílený veterán v cestování však radí, aby se nesešlo více než osm aut. Logistice to jinak podráží nohy a z pěkného výletu se může stát noční můra. Jako profesionální fotograf pak radí, abyste si vypnuli mobilní telefony.

Focení každého momentu chytrým telefonem prý ničí celkovou atmosféru cesty. Nejlepší je fotit velkým fotoaparátem pořádně a z rozmyslem. Fotografii na Instagram si pak můžete přidat večer v hotelovém pokoji (nebo ve stanu), kdy už se můžete plně soustředit na nafocený materiál.

Kdy volně vycestujeme do zahraničí? Ani ministr zdravotnictví v tom nemá jasno

Kdy volně vycestujeme do zahraničí? Ani ministr zdravotnictví v tom nemá jasno

Doufáme, že již brzy bude možné vycestovat volně do zahraničí a užít si některou z legendárních silnic. Pokud to ale možné nebude, stále tu máme krásy České republiky, která sice nedisponuje tak legendárními průsmyky, ale pořádný road trip si také užijete. Zkuste třeba Krušné Hory nebo Šumavu. Ale ta úplně nejlepší rada při na závěr zní: „Tu nejkrásnější silnici najdete, až když sjedete z hlavní.“

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků