Nejlepší vozidlo pro konec světa? Tento upravený MAN vás ubytuje i v bažině

Pokud čekáte konec světa, tento obytný speciál od firmy Unicat je naprosto ideální pro brázdění postapokalyptickou krajinou v nevídaném komfortu.

Pandemie koronaviru, ekonomická krize, třetí světová válka? Kdo ví, co ještě přijde. Pokud ale očekáváte opravdu temné zítřky, není od věci utratit všechny své peníze (dokud mají nějakou hodnotu) za opravdový dům na kolech, který dojede všude. Německá firma Unicat GmbH totiž nabízí právě taková vozidla.

Na expediční vozidla se experti přímo zaměřují, takže jejich výtvor na základě náklaďáku MAN TGS vlastně není překvapivý. Výsledek označený Unicat MD56c MAN TGS 6x6 tak spojuje možnost pohodlného bydlení na kolech, které má průjezdnost terénem blízkou kamionu z Rally Dakar.

Tento Fiat Ducato není z levného kraje. Má totiž šestiválec a baterie z Tesly

Tento Fiat Ducato není z levného kraje. Má totiž šestiválec a baterie z Tesly

O žádný spartánský přístup k nocování a trávení volného času se přitom nejedná, obytná část vozu totiž s bílými stěnami a dřevěným dekorem připomíná hezky vybavený byt. Na sedačky uvnitř se vejde až šest lidí, přičemž po elektrickém složení stolu uprostřed lze rozložením sedaček vytvořit dvojitou postel.

Samozřejmě tu najdete plně vybavenou kuchyňku se dřezem, sporákem a troubou, mikrovlnkou, ledničkou a šuplíky pro nádobí. Sprchový kout a WC nechybí, stejně jako další obytná část v zádi, kde se mohou vyspat další cestující. Případně lze záď vybavit i plošinou pro uložení vaší průzkumné buginy nebo motocyklu.

Tento karavan na silnici překážet nebude. Francouzi ho navrhli neuvěřitelně chytře

Tento karavan na silnici překážet nebude. Francouzi ho navrhli neuvěřitelně chytře

Expediční speciál pohání naftový motor o výkonu 540 koní, spolupracuje s dvanáctistupňovou převodovkou s redukcí, pohonem všech kol, trojicí uzamykatelných diferenciálů a pro lepší manévrovatelnost jsou natáčena i kola zadní nápravy. Ostatně na délku má tento Unicat celkem 8,16 metru.

Dojezd se dvěma palivovými nádržemi o celkovém objemu 980 litrů je přes 3000 kilometrů. Cenovka vozu se výrazně odvíjí od jednotlivé specifikace, tudíž ji výrobce neuvádí. Ve výbavě nicméně najdete také vyhřívaná a odvětrávaná sedadla čalouněná kůží a Alcantarou, tempomat, navigaci nebo kamerový systém s rozsahem 360 stupňů okolo vozidla.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků