Nejlepší moment v historii filmu? Vin Diesel má jasno. Do scény se mu ale nechtělo

Poslední scéna sedmého dílu Rychle a zběsile je velmi silným momentem, ve kterém se Vin Diesel loučí se svým kolegou a kamarádem. Původně ale herec nechtěl, aby někdo využil této tragédie k zakončení příběhu.

Při debatě na téma: „Nejlepší moment filmové historie“ začnou fanoušci různých žánrů okamžitě sypat z rukávu neprůstřelné momenty uměleckých děl, ve kterých nebude chybět útěk Andyho Dufrersna z věznice Shawshank, scéna v německé hospodě ve filmu Hanebný Pancharti či Gandalfovo: „Neprojdeš dál!“ v Pánovi prstenů.

Herec Vin Diesel to ale vidí zcela jinak. Dle něj tento titul drží scéna „Last ride“, při které se loučí s hercem Paulem Walkerem, který zahynul během natáčení sedmého dílu Rychle a zběsile. Walker a Diesel tvořili v této sérii nerozlučnou dvojici a nakonec to byli i právě oni, kdo z ní udělal miliardovou mašinu, která válcuje kina po celém světě.

Rychle a zběsile už podeváté popírá zákony fyziky. Může ještě vůbec něčím překvapit?

Rychle a zběsile už podeváté popírá zákony fyziky. Může ještě vůbec něčím překvapit?

Původně se herci ale do scény vůbec nechtělo, jak vyplývá z rozhovoru pro magazín MNE: „Nechtěl jsem se vracet k natáčení. Bylo to, jako by mě studio žádalo, abych šel znovu na pohřeb. Byl jsem tím zlomen. Nechtěl jsem, aby někdo využil tragédii jako vyvrcholení příběhu. Byl to velmi těžký okamžik. Trochu mě ale utěšoval fakt, že tak vezmeme vítr z plachet producentovi nebo komukoliv jinému, kdo bych chtěl na konec filmu dát něco o pomstě.“

Na prodej je auto ze slavné scény Rychle a zběsile. Prodejce varuje před výkonem

Na prodej je auto ze slavné scény Rychle a zběsile. Prodejce varuje před výkonem

Paul Walker zemřel 30. listopadu 2013 ve věku 40 let. Osudnou se mu stala nehoda v supersportu Porsche Carrera GT, během které seděl na místě spolujezdce. Policie uvedla, že vůz měl příliš sjeté pneumatiky a řidič tak neměl dostatečnou kontrolu nad vozem. Práce na sedmém dílu byly tou dobou v plném proudu a Walkera tak nahradil jeho bratr a spousta počítačových efektů. 

Naposledy o sobě dala tato slavná scéna vědět v listopadu loňského roku, kdy šel do aukce Dominicův Dodge Charger Maximus od společnosti Nelson Supercars a Scott Spock Racing. Údajný výkon vozu byl 2250 koní a sprint z nuly na stovku zvládl pod dvě sekundy.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků