Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

V přehledu expertů na trh nových i ojetých vozů v Británii vychází v kategorii hybridů jako vítěz nejnovější Toyota Corolla. Co se Britům na nové generaci modelu tak líbí?

Poradenský server WhatCar? má v případě nejnovějších hybridů na trhu Velké Británie jednoznačného vítěze. Tamním analytikům se nejvíce zamlouvá nová Toyota Corolla, která právě v současné generaci ještě rozsáhleji sází na hybridní jednotky pod kapotou. Samotná automobilka se přitom domnívá, že po hybridním ústrojí sáhne zhruba 90 % kupců Corolly.

Ostatně hybridní motory o objemu 1,8 a 2,0 litru (a 1,6 výhradně u sedanu) převažují v nabídce motorizací i na českém trhu, kdy zájemci mohou dále volit už pouze klasickou čtyřválcovou dvanáctistovku bez elektrické výpomoci. „Dokonce i slabší motor 1,8 litru má zrychlení dostatečné na to, aby zvládl většinu situací. Dvoulitrový model je pak příjemně dynamický,“ popisuje motorizace WhatCar?.

Toyota Corolla má české ceny! Přijíždí ve třech verzích a se dvěma hybridy

Toyota Corolla má české ceny! Přijíždí ve třech verzích a se dvěma hybridy

Podle expertů je však Corolla s hybridní motorizací i perfektním „služebákem“, díky nízkým nákladům na provoz, zmiňující spotřebu u osmnáctistovky jen průměrných 3,3 litru benzinu na 100 km, zatím u dvoulitru lze jezdit za 3,7 litru na 100 km. Nehledě na to, že po praktické stránce lze hybridní Corollu s dvojicí zmíněných motorů vybírat jakožto hatchback nebo prostornější kombi.

Mezi další výhody má patřit právě i prostornost – kombi nabízí kufr o základním objemu 598 litrů. Další silnou stránku je podle Britů i standardní výbava ve formě balíčku aktivní bezpečnosti Safety Sense 2, obsahující například adaptivní tempomat nebo systém eCall, který v případě nehody automaticky přivolá pomoc.

Paříž 2018 živě: Velký návrat Toyoty Corolla! Kombi je třídním obrem

Paříž 2018 živě: Velký návrat Toyoty Corolla! Kombi je třídním obrem

„V tuto chvíli je to nejlákavější nabídka hybridního vozu,“ shrnují Britové. Nová Corolla podle nich nabízí zajímavé hybridní řešení zejména u varianty s dvoulitrem o výkonu 132 kW (180 koní), který je na trhu hybridů novinkou a svým výkonem má být volbou i pro řidiče, které prostě a jednoduše baví řízení.

Českou nabídku nejnovější Toyoty Corolla včetně technických specifikací jsme si už podrobněji rozepsali zde.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 54 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků