Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

V přehledu expertů na trh nových i ojetých vozů v Británii vychází v kategorii hybridů jako vítěz nejnovější Toyota Corolla. Co se Britům na nové generaci modelu tak líbí?

Poradenský server WhatCar? má v případě nejnovějších hybridů na trhu Velké Británie jednoznačného vítěze. Tamním analytikům se nejvíce zamlouvá nová Toyota Corolla, která právě v současné generaci ještě rozsáhleji sází na hybridní jednotky pod kapotou. Samotná automobilka se přitom domnívá, že po hybridním ústrojí sáhne zhruba 90 % kupců Corolly.

Ostatně hybridní motory o objemu 1,8 a 2,0 litru (a 1,6 výhradně u sedanu) převažují v nabídce motorizací i na českém trhu, kdy zájemci mohou dále volit už pouze klasickou čtyřválcovou dvanáctistovku bez elektrické výpomoci. „Dokonce i slabší motor 1,8 litru má zrychlení dostatečné na to, aby zvládl většinu situací. Dvoulitrový model je pak příjemně dynamický,“ popisuje motorizace WhatCar?.

Toyota Corolla má české ceny! Přijíždí ve třech verzích a se dvěma hybridy

Toyota Corolla má české ceny! Přijíždí ve třech verzích a se dvěma hybridy

Podle expertů je však Corolla s hybridní motorizací i perfektním „služebákem“, díky nízkým nákladům na provoz, zmiňující spotřebu u osmnáctistovky jen průměrných 3,3 litru benzinu na 100 km, zatím u dvoulitru lze jezdit za 3,7 litru na 100 km. Nehledě na to, že po praktické stránce lze hybridní Corollu s dvojicí zmíněných motorů vybírat jakožto hatchback nebo prostornější kombi.

Mezi další výhody má patřit právě i prostornost – kombi nabízí kufr o základním objemu 598 litrů. Další silnou stránku je podle Britů i standardní výbava ve formě balíčku aktivní bezpečnosti Safety Sense 2, obsahující například adaptivní tempomat nebo systém eCall, který v případě nehody automaticky přivolá pomoc.

Paříž 2018 živě: Velký návrat Toyoty Corolla! Kombi je třídním obrem

Paříž 2018 živě: Velký návrat Toyoty Corolla! Kombi je třídním obrem

„V tuto chvíli je to nejlákavější nabídka hybridního vozu,“ shrnují Britové. Nová Corolla podle nich nabízí zajímavé hybridní řešení zejména u varianty s dvoulitrem o výkonu 132 kW (180 koní), který je na trhu hybridů novinkou a svým výkonem má být volbou i pro řidiče, které prostě a jednoduše baví řízení.

Českou nabídku nejnovější Toyoty Corolla včetně technických specifikací jsme si už podrobněji rozepsali zde.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 77 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků