Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

V přehledu expertů na trh nových i ojetých vozů v Británii vychází v kategorii hybridů jako vítěz nejnovější Toyota Corolla. Co se Britům na nové generaci modelu tak líbí?

Poradenský server WhatCar? má v případě nejnovějších hybridů na trhu Velké Británie jednoznačného vítěze. Tamním analytikům se nejvíce zamlouvá nová Toyota Corolla, která právě v současné generaci ještě rozsáhleji sází na hybridní jednotky pod kapotou. Samotná automobilka se přitom domnívá, že po hybridním ústrojí sáhne zhruba 90 % kupců Corolly.

Ostatně hybridní motory o objemu 1,8 a 2,0 litru (a 1,6 výhradně u sedanu) převažují v nabídce motorizací i na českém trhu, kdy zájemci mohou dále volit už pouze klasickou čtyřválcovou dvanáctistovku bez elektrické výpomoci. „Dokonce i slabší motor 1,8 litru má zrychlení dostatečné na to, aby zvládl většinu situací. Dvoulitrový model je pak příjemně dynamický,“ popisuje motorizace WhatCar?.

Toyota Corolla má české ceny! Přijíždí ve třech verzích a se dvěma hybridy

Toyota Corolla má české ceny! Přijíždí ve třech verzích a se dvěma hybridy

Podle expertů je však Corolla s hybridní motorizací i perfektním „služebákem“, díky nízkým nákladům na provoz, zmiňující spotřebu u osmnáctistovky jen průměrných 3,3 litru benzinu na 100 km, zatím u dvoulitru lze jezdit za 3,7 litru na 100 km. Nehledě na to, že po praktické stránce lze hybridní Corollu s dvojicí zmíněných motorů vybírat jakožto hatchback nebo prostornější kombi.

Mezi další výhody má patřit právě i prostornost – kombi nabízí kufr o základním objemu 598 litrů. Další silnou stránku je podle Britů i standardní výbava ve formě balíčku aktivní bezpečnosti Safety Sense 2, obsahující například adaptivní tempomat nebo systém eCall, který v případě nehody automaticky přivolá pomoc.

Paříž 2018 živě: Velký návrat Toyoty Corolla! Kombi je třídním obrem

Paříž 2018 živě: Velký návrat Toyoty Corolla! Kombi je třídním obrem

„V tuto chvíli je to nejlákavější nabídka hybridního vozu,“ shrnují Britové. Nová Corolla podle nich nabízí zajímavé hybridní řešení zejména u varianty s dvoulitrem o výkonu 132 kW (180 koní), který je na trhu hybridů novinkou a svým výkonem má být volbou i pro řidiče, které prostě a jednoduše baví řízení.

Českou nabídku nejnovější Toyoty Corolla včetně technických specifikací jsme si už podrobněji rozepsali zde.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 6 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků