Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

V přehledu expertů na trh nových i ojetých vozů v Británii vychází v kategorii hybridů jako vítěz nejnovější Toyota Corolla. Co se Britům na nové generaci modelu tak líbí?

Poradenský server WhatCar? má v případě nejnovějších hybridů na trhu Velké Británie jednoznačného vítěze. Tamním analytikům se nejvíce zamlouvá nová Toyota Corolla, která právě v současné generaci ještě rozsáhleji sází na hybridní jednotky pod kapotou. Samotná automobilka se přitom domnívá, že po hybridním ústrojí sáhne zhruba 90 % kupců Corolly.

Ostatně hybridní motory o objemu 1,8 a 2,0 litru (a 1,6 výhradně u sedanu) převažují v nabídce motorizací i na českém trhu, kdy zájemci mohou dále volit už pouze klasickou čtyřválcovou dvanáctistovku bez elektrické výpomoci. „Dokonce i slabší motor 1,8 litru má zrychlení dostatečné na to, aby zvládl většinu situací. Dvoulitrový model je pak příjemně dynamický,“ popisuje motorizace WhatCar?.

Toyota Corolla má české ceny! Přijíždí ve třech verzích a se dvěma hybridy

Toyota Corolla má české ceny! Přijíždí ve třech verzích a se dvěma hybridy

Podle expertů je však Corolla s hybridní motorizací i perfektním „služebákem“, díky nízkým nákladům na provoz, zmiňující spotřebu u osmnáctistovky jen průměrných 3,3 litru benzinu na 100 km, zatím u dvoulitru lze jezdit za 3,7 litru na 100 km. Nehledě na to, že po praktické stránce lze hybridní Corollu s dvojicí zmíněných motorů vybírat jakožto hatchback nebo prostornější kombi.

Mezi další výhody má patřit právě i prostornost – kombi nabízí kufr o základním objemu 598 litrů. Další silnou stránku je podle Britů i standardní výbava ve formě balíčku aktivní bezpečnosti Safety Sense 2, obsahující například adaptivní tempomat nebo systém eCall, který v případě nehody automaticky přivolá pomoc.

Paříž 2018 živě: Velký návrat Toyoty Corolla! Kombi je třídním obrem

Paříž 2018 živě: Velký návrat Toyoty Corolla! Kombi je třídním obrem

„V tuto chvíli je to nejlákavější nabídka hybridního vozu,“ shrnují Britové. Nová Corolla podle nich nabízí zajímavé hybridní řešení zejména u varianty s dvoulitrem o výkonu 132 kW (180 koní), který je na trhu hybridů novinkou a svým výkonem má být volbou i pro řidiče, které prostě a jednoduše baví řízení.

Českou nabídku nejnovější Toyoty Corolla včetně technických specifikací jsme si už podrobněji rozepsali zde.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 18 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik