Nejlepší filmy pro milovníky aut: Všechny tyto snímky byste si neměli nechat ujít

Nikdy není špatná chvíle na zhlédnutí filmu, kde se ve větší míře prohání nějaká ta auta. Navíc při sychravých podzimních večerech. Dali jsme dohromady seznam snímků, které mají za úkol potěšit motoristické nadšence.

Všichni petrolheadi mají letos opět příležitost vyrazit do kina na pořádný biják o autech. Řeč je samozřejmě o snímku Le Mans '66, který bude hollywoodským stylem mapovat cestu Fordu za vítězstvím ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Známý příběh o výprasku Ferrari a zrodu Fordu GT40 tedy konečně putuje na stříbrné plátno.

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Kvalita produkce vypadá z prvních upoutávek špičkově (viz níže), stejně jako hvězdné obsazení – Matt Damon (Carroll Shelby), Christian Bale (Ken Miles), Jon Bernthal (Lee Iacocca) a další. Od 14. listopadu tedy kina rozezní řev starých závoďáků, my jsme se ovšem koukli na pár motoristických snímků, kterými si můžeme zkrátit čekání.

Motoristický sport, klasické zápletky s krádežemi vozů, kriminálky, ilegální závody nebo tradiční akční bijáky, jež si pamatujeme hlavně díky autům v hlavních rolích – jednoduše široká nabídka námětů pro naplnění přibližně dvou hodin vašeho času. Do výběru se nám dostaly i dva kvalitní dokumenty, které určitě nesmíte přehlédnout.

Nová bondovka bude doslova nacpaná automobily. Bude DB5, Vantage i Valhalla

Nová bondovka bude doslova nacpaná automobily. Bude DB5, Vantage i Valhalla

Pokud vám bude připadat, že se nám nějaký skvělý film nedostal do užšího výběru, dejte nám vědět v komentářích. Určitě se rádi podíváme na vaše tipy. Naši dvacítku filmových tipů si prohlédněte v galerii (seřazeno podle roku vydání).

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 80 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků