Nejlepší filmy pro milovníky aut: Všechny tyto snímky byste si neměli nechat ujít

Nikdy není špatná chvíle na zhlédnutí filmu, kde se ve větší míře prohání nějaká ta auta. Navíc při sychravých podzimních večerech. Dali jsme dohromady seznam snímků, které mají za úkol potěšit motoristické nadšence.

Všichni petrolheadi mají letos opět příležitost vyrazit do kina na pořádný biják o autech. Řeč je samozřejmě o snímku Le Mans '66, který bude hollywoodským stylem mapovat cestu Fordu za vítězstvím ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Známý příběh o výprasku Ferrari a zrodu Fordu GT40 tedy konečně putuje na stříbrné plátno.

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Kvalita produkce vypadá z prvních upoutávek špičkově (viz níže), stejně jako hvězdné obsazení – Matt Damon (Carroll Shelby), Christian Bale (Ken Miles), Jon Bernthal (Lee Iacocca) a další. Od 14. listopadu tedy kina rozezní řev starých závoďáků, my jsme se ovšem koukli na pár motoristických snímků, kterými si můžeme zkrátit čekání.

Motoristický sport, klasické zápletky s krádežemi vozů, kriminálky, ilegální závody nebo tradiční akční bijáky, jež si pamatujeme hlavně díky autům v hlavních rolích – jednoduše široká nabídka námětů pro naplnění přibližně dvou hodin vašeho času. Do výběru se nám dostaly i dva kvalitní dokumenty, které určitě nesmíte přehlédnout.

Nová bondovka bude doslova nacpaná automobily. Bude DB5, Vantage i Valhalla

Nová bondovka bude doslova nacpaná automobily. Bude DB5, Vantage i Valhalla

Pokud vám bude připadat, že se nám nějaký skvělý film nedostal do užšího výběru, dejte nám vědět v komentářích. Určitě se rádi podíváme na vaše tipy. Naši dvacítku filmových tipů si prohlédněte v galerii (seřazeno podle roku vydání).

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Toyota Yaris GR Sport Hybrid

Naprosto skvělá Toyota Yaris GRMN vypadá jako helma bojovníka z Hvězdných válek a jízda je jako mezigalaktická bitva. Co když ale slavné sérii filmů vezmete speciální efekty?

dnes | Vladimír Kadera
Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 69 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků