Nejlepší dodávky od roku 1992 na jednom místě. Někteří tito pracanti se po letech stali ikonami

Až čas nám ukázal, který užitkový vůz byl opravdovým držákem a který zmizel v propadlišti dějin. Takto to ale viděla porota, když dodávky voněly novotou.

Anketa Mezinárodní dodávka roku, kde o vítězi rozhoduje panel odborných porotců, se koná již od roku 1992. Tehdy se stal absolutním vítězem Volkswagen Transporter T4. Anketa je rozdělená do několika kategorií, ale ta hlavní je jasná. Pojďme se spolu podívat na vítěze ankety Mezinárodní dodávka roku od počátku až do současnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Volkswagen Transporter T4 (1992)

Čtvrtá generace ikonického užitkového Volkswagenu se objevila už v roce 1990 a ve výrobě vydržela do roku 2004. Oproti předchůdci je největší změnou vodou chlazený motor umístěný vpředu a pohon předních kol. Vůz se vyráběl v Hannoveru, ale také v polské Poznańi nebo v Indonésii a Taiwanu. Nejčastěji jste se mohli setkat s motory 1.9 D a 2.5 TDI. Specialitou byla „Veruna“, motor 2.8 VR6 o výkonu 103 nebo 150 kW.

Citroen Berlingo

Na základech užitkového modelu vyvinul Citroen praktické a cenově dostupné MPV s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Žádané jsou diesely HDi, ale Berlingo se vyrábí i s benzínovou šestnáctistovkou.

Nová generace • Test Citroën Berlingo 1.5 BlueHDi 130

Váš názor Další článek: Kempovací Loki Basecamp XL je možná luxusnější než váš byt. Obří bydlík si užijí i vozíčkáři

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,