Nejlepší automobily roku 2008 podle magazínu Consumer Reports

Tento týden jsme vás informovali o jedenáctce nejhorších vozů roku 2008, kterou sestavil známý americký magazín Consumer Reports. Na druhé straně uveřejnil i seznam vozidel, které jsou v něčem jedinečné, nebo jsou zkrátka těmi nejlepšími ve své kategorii. 

Magazín se opět nezaměřil jen na Americké vozy, ale vybíralo se přesně z 260 kandidátů z deseti různých kategorií. V řebříčku „Top Pick“ se letos poprvé objevila jihokorejská automobilka Hyundai, která získala místo hned ve dvou kategoriích. Zajímavostí přitom je, že do výběru se nedostal ani jeden vůz evropské výroby.
 
Na to, aby se mohl automobil dostat do užšího výběru, musel projít náročnějšími testy, z dlouhodobého hlediska musel vykazovat relativně nízkou poruchovost a oplývat bezpečnostními prvky.
 
Konečná podoba řebříčku „Top Pick 2008“:
 
Ekologický vůz: Toyota Prius
- Takřka přelomový hybridní vůz známý svou nízkou spotřebou a vysokou spolehlivostí, byl horkým favoritem na zisk prvenství v kategorii.
 
Malý sedan: Hyundai Elantra SE
- První jihokorejský vůz v řebříčku si své historicky první vítězství zasloužil za kvalitu zpracování, bezpečnostní systémy a relativně nízkou cenu.
 
Rodinný sedan: Honda Accord
- Model disponuje kvalitním technologiemi, velkým vnitřním prostorem a variabilitou. Překvapí také svými jízdními vlastnostmi.
 
Sedan vyšší střední kategorie: Infiniti G35
- Své prvenství v kategorii si vydobyl vhodnou kombinací sportovnosti a luxusu. Jízdní vlastnosti jsou opět jedny z nejlepších a to i díky pohonu všech kol.
 
Luxusní sedan: Lexus  LS 460L
- Lexus LS 460L získal v historii těchto řebříčků zatím nejlepší hodnocení, a to 99 bodů ze 100. Vůz podle redakce vyniká ve všech kategoriích.
 
Nejlepší auto pro zábavu: Mazda MX-5 Miata
- Legendární sportovní vůz od Mazdy má prý velmi podobné jízdní vlastnosti jako Porsche Boxster. Ovšem, za poloviční cenu.
 
Malé SUV: Toyota RAV 4
- Poměrně rozšířený vůz i u nás si své místo získal díky své komfortnosti, dobré motorové nabídce a ekonomičnosti.
 
Střední SUV: Hyundai Santa Fe
- Vůz má dobře odhlučněný interiér, dobrou kvalitu zpracování a poměrně dobré jízdní vlastnosti.
 
Minivan: Toyota Sienna
- Kategorii minivanů ovládla Toyota Sienna jako jediný vůz v kategorii s pohonem všech čtyř kol.
 
Pick-Up/ Truck: Chevrolet Silverado 1500 Crew Cab
- V typicky americké kategorii zabodoval Chevrolet Silverado 1500 v karosářské úpravě Crew Cab. Vůz je považován za nejkomfortnější a nejvariabilnější ve své třídě
 

Podobné zhodnocení jen dokazuje, že Japonské vozy po technické stránce výrazně vedou, zatímco americké vozy bodují svým komfortem a prostorností.

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků