Nejlepší automobily roku 2008 podle magazínu Consumer Reports

Tento týden jsme vás informovali o jedenáctce nejhorších vozů roku 2008, kterou sestavil známý americký magazín Consumer Reports. Na druhé straně uveřejnil i seznam vozidel, které jsou v něčem jedinečné, nebo jsou zkrátka těmi nejlepšími ve své kategorii. 

Magazín se opět nezaměřil jen na Americké vozy, ale vybíralo se přesně z 260 kandidátů z deseti různých kategorií. V řebříčku „Top Pick“ se letos poprvé objevila jihokorejská automobilka Hyundai, která získala místo hned ve dvou kategoriích. Zajímavostí přitom je, že do výběru se nedostal ani jeden vůz evropské výroby.
 
Na to, aby se mohl automobil dostat do užšího výběru, musel projít náročnějšími testy, z dlouhodobého hlediska musel vykazovat relativně nízkou poruchovost a oplývat bezpečnostními prvky.
 
Konečná podoba řebříčku „Top Pick 2008“:
 
Ekologický vůz: Toyota Prius
- Takřka přelomový hybridní vůz známý svou nízkou spotřebou a vysokou spolehlivostí, byl horkým favoritem na zisk prvenství v kategorii.
 
Malý sedan: Hyundai Elantra SE
- První jihokorejský vůz v řebříčku si své historicky první vítězství zasloužil za kvalitu zpracování, bezpečnostní systémy a relativně nízkou cenu.
 
Rodinný sedan: Honda Accord
- Model disponuje kvalitním technologiemi, velkým vnitřním prostorem a variabilitou. Překvapí také svými jízdními vlastnostmi.
 
Sedan vyšší střední kategorie: Infiniti G35
- Své prvenství v kategorii si vydobyl vhodnou kombinací sportovnosti a luxusu. Jízdní vlastnosti jsou opět jedny z nejlepších a to i díky pohonu všech kol.
 
Luxusní sedan: Lexus  LS 460L
- Lexus LS 460L získal v historii těchto řebříčků zatím nejlepší hodnocení, a to 99 bodů ze 100. Vůz podle redakce vyniká ve všech kategoriích.
 
Nejlepší auto pro zábavu: Mazda MX-5 Miata
- Legendární sportovní vůz od Mazdy má prý velmi podobné jízdní vlastnosti jako Porsche Boxster. Ovšem, za poloviční cenu.
 
Malé SUV: Toyota RAV 4
- Poměrně rozšířený vůz i u nás si své místo získal díky své komfortnosti, dobré motorové nabídce a ekonomičnosti.
 
Střední SUV: Hyundai Santa Fe
- Vůz má dobře odhlučněný interiér, dobrou kvalitu zpracování a poměrně dobré jízdní vlastnosti.
 
Minivan: Toyota Sienna
- Kategorii minivanů ovládla Toyota Sienna jako jediný vůz v kategorii s pohonem všech čtyř kol.
 
Pick-Up/ Truck: Chevrolet Silverado 1500 Crew Cab
- V typicky americké kategorii zabodoval Chevrolet Silverado 1500 v karosářské úpravě Crew Cab. Vůz je považován za nejkomfortnější a nejvariabilnější ve své třídě
 

Podobné zhodnocení jen dokazuje, že Japonské vozy po technické stránce výrazně vedou, zatímco americké vozy bodují svým komfortem a prostorností.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků