Nejlepší automobilový „boss“ pracuje pro Nissan

Carlos Ghosn, prezident a výkonný ředitel Nissan Motor Company, byl za svůj úspěch při revitalizaci Nissanu oceněn titulem nejlepšího šéfa roku v automobilovém průmyslu.
Nejlepší automobilový „boss“ pracuje pro Nissan
Tuto cenu uděluje letos již po jedenácté Tecnipublicaciones spolu s AutoRevista a ve spolupráci s IESE (nejprestižnější španělská manažerská škola). Slavnostní ceremoniál proběhl 14. listopadu 2001 v barcelonském hotelu Ritz v rámci probíhajícího XVI. fóra automobilových manažerů, organizovaného Klepněte pro větší obrázektradičně Institutem IESE.

Letošní rok byl pro Nissan zlomovým. Pod vedením Ghosna vykázal Nissan výjimečné výsledky za fiskální rok 2000 - zisk dosáhl tří miliard euro, provozní zisk se ztrojnásobil a dluh automobilové části poprvé po 15 letech klesl pod bilión jenů. Takových výsledků bylo dosaženo už v první fázi tříletého plánu na oživení Nissanu (NRP).

V reakci na udělení ceny Carlos Ghosn prohlásil: "Jsem opravdu poctěn. Nissan je nyní za polovinou probíhajícího plánu na oživení, který díky našemu velkému nasazení v globálním měřítku dosáhl mnohem hlouběji a do větší šířky, než mnozí vůbec očekávali. My všichni v Nissanu jsme rozhodnuti pokračovat ve stejném duchu i nadále a dosáhnout dalších pozitivních výsledků uváděním nových, vzrušujících automobilů na trhy po celém světě.

Nissan je v současnosti právě uprostřed běžící globální modelové obměny. V závěru plánu na oživení, v březnu 2003, má mít po třech letech obnovy na trhu celkem 22 zcela nových modelů. Poté se počítá každým rokem s uváděním v průměru sedmi nových modelů na trh.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků