Nejlepší automobilový „boss“ pracuje pro Nissan

Carlos Ghosn, prezident a výkonný ředitel Nissan Motor Company, byl za svůj úspěch při revitalizaci Nissanu oceněn titulem nejlepšího šéfa roku v automobilovém průmyslu.
Nejlepší automobilový „boss“ pracuje pro Nissan
Tuto cenu uděluje letos již po jedenácté Tecnipublicaciones spolu s AutoRevista a ve spolupráci s IESE (nejprestižnější španělská manažerská škola). Slavnostní ceremoniál proběhl 14. listopadu 2001 v barcelonském hotelu Ritz v rámci probíhajícího XVI. fóra automobilových manažerů, organizovaného Klepněte pro větší obrázektradičně Institutem IESE.

Letošní rok byl pro Nissan zlomovým. Pod vedením Ghosna vykázal Nissan výjimečné výsledky za fiskální rok 2000 - zisk dosáhl tří miliard euro, provozní zisk se ztrojnásobil a dluh automobilové části poprvé po 15 letech klesl pod bilión jenů. Takových výsledků bylo dosaženo už v první fázi tříletého plánu na oživení Nissanu (NRP).

V reakci na udělení ceny Carlos Ghosn prohlásil: "Jsem opravdu poctěn. Nissan je nyní za polovinou probíhajícího plánu na oživení, který díky našemu velkému nasazení v globálním měřítku dosáhl mnohem hlouběji a do větší šířky, než mnozí vůbec očekávali. My všichni v Nissanu jsme rozhodnuti pokračovat ve stejném duchu i nadále a dosáhnout dalších pozitivních výsledků uváděním nových, vzrušujících automobilů na trhy po celém světě.

Nissan je v současnosti právě uprostřed běžící globální modelové obměny. V závěru plánu na oživení, v březnu 2003, má mít po třech letech obnovy na trhu celkem 22 zcela nových modelů. Poté se počítá každým rokem s uváděním v průměru sedmi nových modelů na trh.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků