Nejlepší automobilový „boss“ pracuje pro Nissan

Carlos Ghosn, prezident a výkonný ředitel Nissan Motor Company, byl za svůj úspěch při revitalizaci Nissanu oceněn titulem nejlepšího šéfa roku v automobilovém průmyslu.
Nejlepší automobilový „boss“ pracuje pro Nissan
Tuto cenu uděluje letos již po jedenácté Tecnipublicaciones spolu s AutoRevista a ve spolupráci s IESE (nejprestižnější španělská manažerská škola). Slavnostní ceremoniál proběhl 14. listopadu 2001 v barcelonském hotelu Ritz v rámci probíhajícího XVI. fóra automobilových manažerů, organizovaného Klepněte pro větší obrázektradičně Institutem IESE.

Letošní rok byl pro Nissan zlomovým. Pod vedením Ghosna vykázal Nissan výjimečné výsledky za fiskální rok 2000 - zisk dosáhl tří miliard euro, provozní zisk se ztrojnásobil a dluh automobilové části poprvé po 15 letech klesl pod bilión jenů. Takových výsledků bylo dosaženo už v první fázi tříletého plánu na oživení Nissanu (NRP).

V reakci na udělení ceny Carlos Ghosn prohlásil: "Jsem opravdu poctěn. Nissan je nyní za polovinou probíhajícího plánu na oživení, který díky našemu velkému nasazení v globálním měřítku dosáhl mnohem hlouběji a do větší šířky, než mnozí vůbec očekávali. My všichni v Nissanu jsme rozhodnuti pokračovat ve stejném duchu i nadále a dosáhnout dalších pozitivních výsledků uváděním nových, vzrušujících automobilů na trhy po celém světě.

Nissan je v současnosti právě uprostřed běžící globální modelové obměny. V závěru plánu na oživení, v březnu 2003, má mít po třech letech obnovy na trhu celkem 22 zcela nových modelů. Poté se počítá každým rokem s uváděním v průměru sedmi nových modelů na trh.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 39 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků