Nejlepší automobilový „boss“ pracuje pro Nissan

Carlos Ghosn, prezident a výkonný ředitel Nissan Motor Company, byl za svůj úspěch při revitalizaci Nissanu oceněn titulem nejlepšího šéfa roku v automobilovém průmyslu.
Nejlepší automobilový „boss“ pracuje pro Nissan
Tuto cenu uděluje letos již po jedenácté Tecnipublicaciones spolu s AutoRevista a ve spolupráci s IESE (nejprestižnější španělská manažerská škola). Slavnostní ceremoniál proběhl 14. listopadu 2001 v barcelonském hotelu Ritz v rámci probíhajícího XVI. fóra automobilových manažerů, organizovaného Klepněte pro větší obrázektradičně Institutem IESE.

Letošní rok byl pro Nissan zlomovým. Pod vedením Ghosna vykázal Nissan výjimečné výsledky za fiskální rok 2000 - zisk dosáhl tří miliard euro, provozní zisk se ztrojnásobil a dluh automobilové části poprvé po 15 letech klesl pod bilión jenů. Takových výsledků bylo dosaženo už v první fázi tříletého plánu na oživení Nissanu (NRP).

V reakci na udělení ceny Carlos Ghosn prohlásil: "Jsem opravdu poctěn. Nissan je nyní za polovinou probíhajícího plánu na oživení, který díky našemu velkému nasazení v globálním měřítku dosáhl mnohem hlouběji a do větší šířky, než mnozí vůbec očekávali. My všichni v Nissanu jsme rozhodnuti pokračovat ve stejném duchu i nadále a dosáhnout dalších pozitivních výsledků uváděním nových, vzrušujících automobilů na trhy po celém světě.

Nissan je v současnosti právě uprostřed běžící globální modelové obměny. V závěru plánu na oživení, v březnu 2003, má mít po třech letech obnovy na trhu celkem 22 zcela nových modelů. Poté se počítá každým rokem s uváděním v průměru sedmi nových modelů na trh.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků