Nejlepší auta do 100.000 Kč vybrali sami mechanici. Vůz z Česka je v první trojce

Síť nezávislých autoservisů udělala průzkum trhu ojetin. Profesionální mechanici vybrali v několika kategoriích ty nejlepší vozy, které lze s přehledem doporučit každému. Které to jsou?

Tým 239 profesionálních automechaniků hodnotil systémem školní výuky padesát nejpopulárnějších vozidel v Česku a na Slovensku v rámci průzkumu sítě nezávislých autoservisů ProfiAuto. Při hodnocení se hledělo především na spolehlivost motorů, poruchovost elektroniky a kvalitu karoserie.

Vozy byly rozděleny do třech kategorií podle ceny. Přinášíme vám žebříček vozidel s pořizovací cenou do 100 tisíc korun. Jindřich Krejčí, ředitel projektu ProfiAuto v Česku a na Slovensku, se nechal slyšet, že cílem bylo zákazníkům předat co nejucelenější přehled o spolehlivosti oblíbených vozidel.

„Před koupí auta si většina lidí shání co nejspolehlivější informace o vybraném modelu. Ty ale často chybí. Čeští řidiči se tak většinou musí spoléhat jen na rady známých nebo internetová hodnocení. Jen velmi málo anket ale srovnává auta mezi sebou, navíc většinou nereflektují situaci na českém trhu“, uvedl Krejčí.

První příčku obsadila Toyota Yaris druhé generace. Mechanikům se líbí díky skvělému motoru a elektronice. Pochvalovali si i uložení motoru a karoserii. Na druhou stranu ji ale trápí kompresor klimatizace, vodní čerpadlo a čepy řízení. Na druhém konci žebříčku skončil Renault Thalia 2. generace.

Vůz podle mechaniků trápí časté koroze, vypalování koncovek předních světlometů, problémy s výfukem, zavěšováním kol i čepy ramen silentbloků. Kompletní přehled všech vozů najdete dole v tabulce či nahoře v galerii. Vlastence možná potěší, že se v první trojce umístilo auto vyrobené v České republice. Hyundai i30 první generace se totiž od listopadu 2008 vyrábí ve slezských Nošovicích.

Automobily z kategorie do 100 tisíc korun
Vozy Hodnocení
Toyota Yaris II 2,1
Volkswagen Golf V 2,3
Hyundai i30 I 2,3
Ford Focus II 2,7
Opel Astra H 2,7
Ford Fusion 2,8
Renault Thalia 2,8
Kia Cee´d I 2,9
Peugeot 206 2,9
Hyundai Getz 2,9
Škoda Fabia I 3
Peugeot 207 3
Renault Thalia II 3,2

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Nová generace • Ford Focus ST • Minitest Ford Focus Active 2.0 EcoBlue AT • Hybridní verze • 2.0 TDCi vs. 2.3 EcoBoost

Diskuze (38) Další článek: Škoda znova převlékla Enyaq iV. Ukázala jej po boku ikon automobilové historie

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz