Nejlepší auta do 100.000 Kč vybrali sami mechanici. Vůz z Česka je v první trojce

Síť nezávislých autoservisů udělala průzkum trhu ojetin. Profesionální mechanici vybrali v několika kategoriích ty nejlepší vozy, které lze s přehledem doporučit každému. Které to jsou?

Tým 239 profesionálních automechaniků hodnotil systémem školní výuky padesát nejpopulárnějších vozidel v Česku a na Slovensku v rámci průzkumu sítě nezávislých autoservisů ProfiAuto. Při hodnocení se hledělo především na spolehlivost motorů, poruchovost elektroniky a kvalitu karoserie.

Vozy byly rozděleny do třech kategorií podle ceny. Přinášíme vám žebříček vozidel s pořizovací cenou do 100 tisíc korun. Jindřich Krejčí, ředitel projektu ProfiAuto v Česku a na Slovensku, se nechal slyšet, že cílem bylo zákazníkům předat co nejucelenější přehled o spolehlivosti oblíbených vozidel.

Oblíbené prémiové ojetiny? Češi preferují Mercedesy, Slováci mají raději BMW

Oblíbené prémiové ojetiny? Češi preferují Mercedesy, Slováci mají raději BMW

„Před koupí auta si většina lidí shání co nejspolehlivější informace o vybraném modelu. Ty ale často chybí. Čeští řidiči se tak většinou musí spoléhat jen na rady známých nebo internetová hodnocení. Jen velmi málo anket ale srovnává auta mezi sebou, navíc většinou nereflektují situaci na českém trhu“, uvedl Krejčí.

První příčku obsadila Toyota Yaris druhé generace. Mechanikům se líbí díky skvělému motoru a elektronice. Pochvalovali si i uložení motoru a karoserii. Na druhou stranu ji ale trápí kompresor klimatizace, vodní čerpadlo a čepy řízení. Na druhém konci žebříčku skončil Renault Thalia 2. generace.

Ceny ojetin v Česku rapidně stouply. Roste i počet dovážených rizikových dieselů

Ceny ojetin v Česku rapidně stouply. Roste i počet dovážených rizikových dieselů

Vůz podle mechaniků trápí časté koroze, vypalování koncovek předních světlometů, problémy s výfukem, zavěšováním kol i čepy ramen silentbloků. Kompletní přehled všech vozů najdete dole v tabulce či nahoře v galerii. Vlastence možná potěší, že se v první trojce umístilo auto vyrobené v České republice. Hyundai i30 první generace se totiž od listopadu 2008 vyrábí ve slezských Nošovicích.

Automobily z kategorie do 100 tisíc korun
Vozy Hodnocení
Toyota Yaris II 2,1
Volkswagen Golf V 2,3
Hyundai i30 I 2,3
Ford Focus II 2,7
Opel Astra H 2,7
Ford Fusion 2,8
Renault Thalia 2,8
Kia Cee´d I 2,9
Peugeot 206 2,9
Hyundai Getz 2,9
Škoda Fabia I 3
Peugeot 207 3
Renault Thalia II 3,2
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 28 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků