Nejkrásnější vozy na světě pochází z Itálie

Nejhezčím vozem roku 2002 se stává Ferrari 575M Maranello a na záda mu dýchá Maserati Coupe. Tento verdikt vyřkla před několika týdny mezinárodní porota složená ze špiček světa umění a designu.

Porota vedená Brunem Alfierim zahrnovala v sobě osoby s tak zvučnými jmény jako Gillo Dorfles, Heinz Mack či Bruno Sacco a další reprezentanty z Itálie, Francie, Velké Británie, Německa, USA a nakonec také z Peru. Výběr čítal rovné 4 desítky vozů v několika kategoriích, ale krásné Maranello vyhrálo na plné čáře s 16ti body jak v kategorii sportovních vozů, tak v celkovém hodnocení. Na druhém místě se umístilo Maserati Coupe se slušnými deseti body.

Usnesení poroty je velmi důležitým ohodnocením pro skupinu Ferrari, neboť se svými vozy zabrala první dva posty, což ukazuje, jak je důležité spojení nadšení, vášně, špičkové techniky a famózního designu pro tvorbu opravdu krásného vozu. Pro vaší informaci rádi podotkneme, že design obou sporťáků mají na svědomí stálice designového nebe – Maranello navrhl Pininfarina a Maserati Coupe zase Giugiaro.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ferrari Maranello (1. místo)

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Maserati Coupe (2. místo)

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků