Nejkrásnější vozy na světě pochází z Itálie

Nejhezčím vozem roku 2002 se stává Ferrari 575M Maranello a na záda mu dýchá Maserati Coupe. Tento verdikt vyřkla před několika týdny mezinárodní porota složená ze špiček světa umění a designu.

Porota vedená Brunem Alfierim zahrnovala v sobě osoby s tak zvučnými jmény jako Gillo Dorfles, Heinz Mack či Bruno Sacco a další reprezentanty z Itálie, Francie, Velké Británie, Německa, USA a nakonec také z Peru. Výběr čítal rovné 4 desítky vozů v několika kategoriích, ale krásné Maranello vyhrálo na plné čáře s 16ti body jak v kategorii sportovních vozů, tak v celkovém hodnocení. Na druhém místě se umístilo Maserati Coupe se slušnými deseti body.

Usnesení poroty je velmi důležitým ohodnocením pro skupinu Ferrari, neboť se svými vozy zabrala první dva posty, což ukazuje, jak je důležité spojení nadšení, vášně, špičkové techniky a famózního designu pro tvorbu opravdu krásného vozu. Pro vaší informaci rádi podotkneme, že design obou sporťáků mají na svědomí stálice designového nebe – Maranello navrhl Pininfarina a Maserati Coupe zase Giugiaro.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ferrari Maranello (1. místo)

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Maserati Coupe (2. místo)

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků