Nejkrásnější vozy na světě pochází z Itálie

Nejhezčím vozem roku 2002 se stává Ferrari 575M Maranello a na záda mu dýchá Maserati Coupe. Tento verdikt vyřkla před několika týdny mezinárodní porota složená ze špiček světa umění a designu.

Porota vedená Brunem Alfierim zahrnovala v sobě osoby s tak zvučnými jmény jako Gillo Dorfles, Heinz Mack či Bruno Sacco a další reprezentanty z Itálie, Francie, Velké Británie, Německa, USA a nakonec také z Peru. Výběr čítal rovné 4 desítky vozů v několika kategoriích, ale krásné Maranello vyhrálo na plné čáře s 16ti body jak v kategorii sportovních vozů, tak v celkovém hodnocení. Na druhém místě se umístilo Maserati Coupe se slušnými deseti body.

Usnesení poroty je velmi důležitým ohodnocením pro skupinu Ferrari, neboť se svými vozy zabrala první dva posty, což ukazuje, jak je důležité spojení nadšení, vášně, špičkové techniky a famózního designu pro tvorbu opravdu krásného vozu. Pro vaší informaci rádi podotkneme, že design obou sporťáků mají na svědomí stálice designového nebe – Maranello navrhl Pininfarina a Maserati Coupe zase Giugiaro.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ferrari Maranello (1. místo)

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Maserati Coupe (2. místo)

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků