Nejdůležitější Bugatti Chiron jde konečně do důchodu. Pálili ho i motorem stíhačky

Je jedním z osmi vývojových prototypů, vyroben byl už v roce 2013. Sloužil k vývoji softwaru a elektroniky v extrémních podmínkách. Život měl bratru nelehký...

Nástupce Bugatti Veyron musela být a je dokonalost sama. Bugatti si nemohlo dovolit jakékoliv chyby a podcenit byť jediný aspekt při vývoji by se rovnalo reputační i ekonomické sebevraždě. K testování sloužila hrstka prototypů, tento nese označení 4-005. Čtyřka v názvu značí status prototypu, pětka pak pořadové číslo v osmikusové sérii.

Pouze pro vyvolené: Jak klienti testují Bugatti Chiron?

Pouze pro vyvolené: Jak klienti testují Bugatti Chiron?

Na „čtyři-pětce“ pracovalo celkem třináct vývojářů, kteří ladili navigační systém, funkce pro telefonické hovory nebo třeba ovládací rozhraní. Vůz je osazen třiceti řídícími jednotkami, které byly neustále monitorovány a zdokonalovány. Práce zvláště na tomto na prototypu pak zformovaly finální podobu sériového provedení.

I růžové Bugatti Chiron může být vkusné. Toto nechal zákazník vyrobit pro svou ženu

I růžové Bugatti Chiron může být vkusné. Toto nechal zákazník vyrobit pro svou ženu

Podíval se do všech koutů světa – do arktických oblastí i rozžhavené Jihoafrické republiky, dále pak na rychlostní okruh Nardo v Itálii. Jde také o první Chiron, který jezdil na půdě USA. Jednotlivé jízdy trvaly až deset hodin v kuse, Bugatti se muselo ujistit, že bude vše fungovat a majitelé budou i po dlouhých cestách vystupovat svěží a odpočatí.

Klimatizace v Bugatti Chiron by uchladila byt 5+kk. Stojí za ní nadšená Němka

Klimatizace v Bugatti Chiron by uchladila byt 5+kk. Stojí za ní nadšená Němka

Jedním z nejextrémnějších testů bylo pálení vozu přídavným spalováním proudového letounu Eurofighter Typhoon. V maskování procestoval prakticky celý svět a najel přes 74 tisíc kilometrů. Nyní již nejsou jeho služby potřeba, zřejmě skončí v muzeu nebo depozitáři.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

včera | Jiří Baborský | 4 příspěvky
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 25 příspěvků
TEST Hyundai Santa Fe 1.6 T-GDI HEV: Mílovými kroky k autu na celý život

Hyundai Santa Fe Hybrid

Facelift Hyundaie Santa Fe přinesl tolik změn, že by to snad vystačilo i na novou generaci. Zkusili jsme si ho se základním hybridem.

6.  6.  2021 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků