Nejčtenější testy roku 2021: Pořád vás zajímají dostupná auta! Vítěz ale překvapil i nás

V letošním roce jsme na Autorevue.cz vydali více než stovku redakčních testů a jízdních dojmů. První desítka nejčtenějších se přitom hemží cenově dostupnými auty.

Některé automobilky se nám už dlouhou dobu snaží vysvětlit, že čeští zákazníci mají peníze, mohou si dovolit stále dražší vozy nějaké zdražení, způsobené třeba inflací, koronakrizí či výpadky výroby důležitých dílů, je nerozházejí. Něco na tom zřejmě bude, protože zdražují všechna auta a jezdit je zkrátka potřeba, kdybych se ale měl při výběru nového vozu řídit jen podle toho, jaké vozy nejvíce zajímají naše čtenáře, výlet po dealerstvích by byl otázkou jediného odpoledne.

V posledních letech s velkým zájmem sleduji, jaké vozy naše čtenáře zajímají nejvíce a cenově dostupná auta, o nichž by věční řidiči služebáků snad ani neuvažovali, jsou v našich statistikách pravidelně zastoupena na těch nejvyšších příčkách. Zatímco loni našim redakčním testům s přehledem dominovala Dacia Duster na LPG a tentýž model, avšak s ryze benzinovým motorem, obsadil třetí příčku, letos to všem natřel SsangYong Korando s motorem 1.5 T-GDI, automatem a akční výbavou Clever.

To auto má svoje chyby a kdekoho by možná odradila i relativně skromná dealerská a servisní síť, pravdou ale zůstává, že potkat jej na silnicích není žádný svátek a alespoň z mého pohledu za své peníze dostanete více, než očekáváte. O úspěšnosti modelu u nás svědčí i fakt, že se jeho další verze, tentokrát 1.5 T-GDI 4x4, umístila na třetím místě, navíc těsně za Hyundaiem i30 kombi N-Line, jehož test jsme ovšem vydali o dva měsíce dříve. Stranou nezůstal ani model Rexton, vlajková loď SsangYongu, který uzavírá první pětku nejčtenějších testů v závěsu za novým Subaru Outback.

Vozy SsangYong letos v čtenosti testů u nás na webu vypálily rybník rumunské Dacii, i ta se ale letos umístila hodně vysoko. Sandero Stepway s turbobenzinem skončilo na šestém místě, Logan na LPG je osmý a v první dvacítce nechybí ani dva dustery a bílé sandero za méně než 300 tisíc korun. V žebříčku nejčtenějších testů, který si můžete projít v přiložené galerii, nechybí ani drahá auta, ta dostupná však převládají.

Z elektrifikovaných modelů vás nejvíce zajímaly hybridy od Toyoty, osobně jsem ale velmi zvědavý, jak se zvýšený tlak na elektrifikaci projeví v dalších letech. Než se ale na první příčce našeho přehledu objeví elektromobil, uběhne zřejmě ještě spousta času. První ryze elektrický vůz se totiž v letošním roce umístil až na 23. příčce...

Váš názor Další článek: Ohlédnutí za rokem 2021: Čínská SUV to vyhrála na celé čáře! Češi se ale zahanbit nenechali

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,