Nej trojka roku 2007 podle magazínu Automobile

Konec roku je obvykle obdobím, kdy různá média sumarizují a zhodnocují uplynulých 12 měsíců. Jinak tomu není ani v redakci magazínu Automobile, kde se rozhodli vyhodnotit auto roku, design roku a technologii roku. A jaké jsou výsledky?

Jednoznačným vítězem prvních dvou kategorii je Audi R8. Důvody jsou podle magazínu jasné - okulahodící design, osmiválec s výkonem 420 koní a quattro. Nabízí se ale otázka, zda jsme se v roce 2007 nesetkali v motoristickém světě s něčím lepším. Stačí si jen vzpomenout na problémy, které mělo Audi R8: požár testovacího vozu (zřejmě s motorem V10) by šlo ještě přehlédnout, ale pozdější neúspěchy při pokořování osmiminutové hranice na okruhu Nordschleife už nikoli.

Třetí kategorii - technologie roku - vyhrál koncern GM, který se spolu s BMW a dnes již neexistující společností DaimlerChrysler zasloužil o vývoj nového šetrného hybridního motoru, který slibuje rekordně nízkou spotřebu. Podle koncernu budeme tenhle motor moci vidět již zanedlouho a společnost ho plánuje implantovat do svých nejnovějších modelů. I to je volba celkem kontroverzní, tento druh pohonu pro změnu nikdo z běžných smrtelníků neviděl a v produkci není...

Výběr, který nabídl tento magazín, tak nemusí být každému „po chuti“. Co by si podle vás zasloužilo vyhrát stejnojmenné kategorie?

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků