Nehoda na Pražském okruhu: Střetli se vězeňský autobus, kamion s tanky a osobák

Čtvrteční uzavření části Pražského okruhu měla na svědomí tragická nehoda. Srážka vězeňského autobusu s kamionem a osobním autem si bohužel vyžádala jednu oběť.

Těžkou nehodu na 19. kilometru Pražského okruhu museli záchranné složky řešit ve čtvrtek po poledni, kdy se ve směru na letiště v oblasti Řeporyjí odehrála nehoda autobusu Vězeňské služby ČR, kamionu převážejícího historické tanky a osobního automobilu.

Okruh byl v tomto směru z důvodu odklízení trosek a kontroly silnice uzavřen až do 23. hodiny. Provoz ve směru na dálnici D1 byl otevřen o něco dříve, ale i přesto se v místě nehody tvořily dlouhé kolony. Informace přinesl Týdeník Policie.

Záznam o dopravní nehodě: Kdy jej vyplnit a kdy raději hned volat policii?

Záznam o dopravní nehodě: Kdy jej vyplnit a kdy raději hned volat policii?

Přesné okolnosti nehody zatím řeší policie, ke srážce vozidel mělo dojít kolem 13. hodiny. V autobusu vězeňské služby cestovalo 10 příslušníků vězeňské služby a 9 odsouzených. V péči záchranářů nakonec skončilo 14 osob. Žena z osobního vozu byla odvezena s vážnými zraněními. Jednomu z příslušníků vězeňské služby se bohužel nehoda stala osudnou.

Krátce po nehodě začala vozidla hořet. Hasiči museli vyhlásit druhý stupeň poplachu, ale plameny dostali rychle pod kontrolu. Zatímco autobus shořel úplně, kamion převážející tanky byl požárem poškozen a škodu si odnesly i převážené exponáty.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Autobus vězeňské služby jel dálkovou eskortu, přičemž zmíněný tahač vezl dvojici amerických tanků z muzea ve Smržovce na Jablonecku do Plzně na místní slavnosti. Mezi válečnými stroji se nacházely americké modely M36 Jackson a M3 Stuart.

TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

včera | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 40 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků