Nehoda na Pražském okruhu: Střetli se vězeňský autobus, kamion s tanky a osobák

Čtvrteční uzavření části Pražského okruhu měla na svědomí tragická nehoda. Srážka vězeňského autobusu s kamionem a osobním autem si bohužel vyžádala jednu oběť.

Těžkou nehodu na 19. kilometru Pražského okruhu museli záchranné složky řešit ve čtvrtek po poledni, kdy se ve směru na letiště v oblasti Řeporyjí odehrála nehoda autobusu Vězeňské služby ČR, kamionu převážejícího historické tanky a osobního automobilu.

Okruh byl v tomto směru z důvodu odklízení trosek a kontroly silnice uzavřen až do 23. hodiny. Provoz ve směru na dálnici D1 byl otevřen o něco dříve, ale i přesto se v místě nehody tvořily dlouhé kolony. Informace přinesl Týdeník Policie.

Záznam o dopravní nehodě: Kdy jej vyplnit a kdy raději hned volat policii?

Záznam o dopravní nehodě: Kdy jej vyplnit a kdy raději hned volat policii?

Přesné okolnosti nehody zatím řeší policie, ke srážce vozidel mělo dojít kolem 13. hodiny. V autobusu vězeňské služby cestovalo 10 příslušníků vězeňské služby a 9 odsouzených. V péči záchranářů nakonec skončilo 14 osob. Žena z osobního vozu byla odvezena s vážnými zraněními. Jednomu z příslušníků vězeňské služby se bohužel nehoda stala osudnou.

Krátce po nehodě začala vozidla hořet. Hasiči museli vyhlásit druhý stupeň poplachu, ale plameny dostali rychle pod kontrolu. Zatímco autobus shořel úplně, kamion převážející tanky byl požárem poškozen a škodu si odnesly i převážené exponáty.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Autobus vězeňské služby jel dálkovou eskortu, přičemž zmíněný tahač vezl dvojici amerických tanků z muzea ve Smržovce na Jablonecku do Plzně na místní slavnosti. Mezi válečnými stroji se nacházely americké modely M36 Jackson a M3 Stuart.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků