Nehoda na Pražském okruhu: Střetli se vězeňský autobus, kamion s tanky a osobák

Čtvrteční uzavření části Pražského okruhu měla na svědomí tragická nehoda. Srážka vězeňského autobusu s kamionem a osobním autem si bohužel vyžádala jednu oběť.

Těžkou nehodu na 19. kilometru Pražského okruhu museli záchranné složky řešit ve čtvrtek po poledni, kdy se ve směru na letiště v oblasti Řeporyjí odehrála nehoda autobusu Vězeňské služby ČR, kamionu převážejícího historické tanky a osobního automobilu.

Okruh byl v tomto směru z důvodu odklízení trosek a kontroly silnice uzavřen až do 23. hodiny. Provoz ve směru na dálnici D1 byl otevřen o něco dříve, ale i přesto se v místě nehody tvořily dlouhé kolony. Informace přinesl Týdeník Policie.

Záznam o dopravní nehodě: Kdy jej vyplnit a kdy raději hned volat policii?

Záznam o dopravní nehodě: Kdy jej vyplnit a kdy raději hned volat policii?

Přesné okolnosti nehody zatím řeší policie, ke srážce vozidel mělo dojít kolem 13. hodiny. V autobusu vězeňské služby cestovalo 10 příslušníků vězeňské služby a 9 odsouzených. V péči záchranářů nakonec skončilo 14 osob. Žena z osobního vozu byla odvezena s vážnými zraněními. Jednomu z příslušníků vězeňské služby se bohužel nehoda stala osudnou.

Krátce po nehodě začala vozidla hořet. Hasiči museli vyhlásit druhý stupeň poplachu, ale plameny dostali rychle pod kontrolu. Zatímco autobus shořel úplně, kamion převážející tanky byl požárem poškozen a škodu si odnesly i převážené exponáty.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Autobus vězeňské služby jel dálkovou eskortu, přičemž zmíněný tahač vezl dvojici amerických tanků z muzea ve Smržovce na Jablonecku do Plzně na místní slavnosti. Mezi válečnými stroji se nacházely americké modely M36 Jackson a M3 Stuart.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků