Nedostatek čipů trápí i Maserati. Značka odkládá premiéru nového SUV Grecale

Čipová krize nyní zasahuje i do uvádění nových modelů. Bez nutných dílů by Maserati údajně nestíhalo pokrýt poptávku.

K premiéře nového SUV od Maserati jsme byli blízko. Teď nicméně italská automobilka oznamuje, že k oficiálnímu odhalení Grecale nakonec 13. listopadu v Milánu nedojde. Na novinku si budeme muset počkat až do jara 2022. Opoždění premiéry zdůvodňuje Maserati pokračující globální krizí nedostatku čipů.

Grecale má nabídnout nejnovější techniku po stránce infotainmentu a konektivity uživatelského prostředí, k čemuž ovšem nyní chybí nutné díly. Přesněji kvůli nedostatku polovodičů a přerušení dodavatelských řetězců by tedy Maserati nestíhalo produkci a pokrytí světové poptávky po premiéře nového SUV.

Jak už naznačily testované prototypy, model velikostně zařazený pod současné SUV Levante si nepochybně vezme designové prvky od svého většího sourozence. Siluetou bude rovněž podobný Alfě Romeo Stelvio, jelikož s ní bude sdílet konstrukční základ.

Zatímco se pod kapotou nového SUV čeká i podladěná varianta motoru 3.0 V6 Nettuno z MC20, základ má představovat dvoulitrový mild-hybridní čtyřválec, který už známe například z Ghibli i Levante, produkující 330 koní (243 kW). Stále se nakonec mluví i o možném příchodu čistě elektrické verze.

Galerie doplněna o Maserati Levante Hybrid.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio je první SUV v historii sportovní značky. Automobilka ho uvedla na trh v roce 2016.

Ceny, výbava • Test • Cena pro ČR • Alfa Romeo Stelvio QV NRING

Diskuze (3) Další článek: Nová Mazda CX-50 se už rýsuje. Bude-li vypadat takto, zlobit se nebudeme

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,