Nedobíjejte své plug-in hybridy, hrozí zkrat, říká BMW. Svolávány jsou tisíce vozů

Svolávací akci teď rozjíždí u svých plug-in hybridů i BMW. V Česku ale není situace natolik žhavá.

Na konci července ohlásil Ford nebezpečí požárů u plug-in hybridní Kugy a nyní přichází s obdobným problémem u svých hybridů do zásuvky i BMW. Německému magazínu Auto Motor und Sport značka potvrdila svolávací akci na 4460 vozidel po celém světě, kterým hrozí potencionální riziko zkratu ve vysokonapěťové baterii.

První jízda s novým BMW 545e xDrive: Silák do zásuvky vás o zážitky neochudí!

První jízda s novým BMW 545e xDrive: Silák do zásuvky vás o zážitky neochudí!

Možným problémem je zasaženo celkem 11 plug-in hybridních modelů značky od řady 2 Active Tourer , řady 3 a 5 včetně kombíků Touring, limuzíny řady 7 až po crossovery a SUV X1, X2, X3, X5. Techniku BMW ostatně využívá i plug-hybridní verze Mini Countryman, která musí do servisu rovněž.

BMW přesněji uvádí, že u modelů vyrobených v období od 13. března do 6. srpna letošního roku nemusely být správně očištěny sváry na vysokonapěťové baterii, což by mohlo v ojedinělých případech způsobit během počátečního procesu nabíjení zkrat.

BMW iNext přijede ve třech variantách. Nejsilnější bude mít přes 600 koní

BMW iNext přijede ve třech variantách. Nejsilnější bude mít přes 600 koní

V Německu se svolávací akce týká přibližně 1000 vozů, přičemž majitele dotčených kusů bude automobilka individuálně kontaktovat. Zároveň také majitele vyzývá, aby svá auta nenabíjeli na veřejných ani domácích stanicích, dokud nedojde ke kontrole a vyloučení rizika. BMW také pozastavilo dodávky nových plug-in hybridů zákazníkům.

Jak rovněž dodává web svolavacky.cz, v České republice není situace natolik závažná. „V Česku se akce týká 23 aut. Díky tomu, že se na problém přišlo poměrně brzo, je většina z nich ještě u prodejců,“ uvedl David Haidinger z českého zastoupení BMW pro server Aktuálně.cz.

BMW řada 5

Po výstředním designovém experimentu u generace E60 se pětkové BMW vrátilo ke konzervativnímu vzhledu. Pořád se vyrábí se zadním pohonem, stále více zákazníků ale volí čtyřkolku xDrive.

Test BMW 520d xDrive Sedan • BMW řady 5 Touring​ • Elektromobil • Facelift • Historie BMW řady 5 •Test BMW 545e xDrive

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků