Nedobíjejte své plug-in hybridy, hrozí zkrat, říká BMW. Svolávány jsou tisíce vozů

Svolávací akci teď rozjíždí u svých plug-in hybridů i BMW. V Česku ale není situace natolik žhavá.

Na konci července ohlásil Ford nebezpečí požárů u plug-in hybridní Kugy a nyní přichází s obdobným problémem u svých hybridů do zásuvky i BMW. Německému magazínu Auto Motor und Sport značka potvrdila svolávací akci na 4460 vozidel po celém světě, kterým hrozí potencionální riziko zkratu ve vysokonapěťové baterii.

První jízda s novým BMW 545e xDrive: Silák do zásuvky vás o zážitky neochudí!

První jízda s novým BMW 545e xDrive: Silák do zásuvky vás o zážitky neochudí!

Možným problémem je zasaženo celkem 11 plug-in hybridních modelů značky od řady 2 Active Tourer , řady 3 a 5 včetně kombíků Touring, limuzíny řady 7 až po crossovery a SUV X1, X2, X3, X5. Techniku BMW ostatně využívá i plug-hybridní verze Mini Countryman, která musí do servisu rovněž.

BMW přesněji uvádí, že u modelů vyrobených v období od 13. března do 6. srpna letošního roku nemusely být správně očištěny sváry na vysokonapěťové baterii, což by mohlo v ojedinělých případech způsobit během počátečního procesu nabíjení zkrat.

BMW iNext přijede ve třech variantách. Nejsilnější bude mít přes 600 koní

BMW iNext přijede ve třech variantách. Nejsilnější bude mít přes 600 koní

V Německu se svolávací akce týká přibližně 1000 vozů, přičemž majitele dotčených kusů bude automobilka individuálně kontaktovat. Zároveň také majitele vyzývá, aby svá auta nenabíjeli na veřejných ani domácích stanicích, dokud nedojde ke kontrole a vyloučení rizika. BMW také pozastavilo dodávky nových plug-in hybridů zákazníkům.

Jak rovněž dodává web svolavacky.cz, v České republice není situace natolik závažná. „V Česku se akce týká 23 aut. Díky tomu, že se na problém přišlo poměrně brzo, je většina z nich ještě u prodejců,“ uvedl David Haidinger z českého zastoupení BMW pro server Aktuálně.cz.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

27.  10.  2020 | Martin Jeník | 17 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků