Nechvalně známé Bugatti Veyron je na prodej. Stojí jen pár milionů, ale je na kusy

Nechvalné známé Bugatti Veyron, které bylo v minulosti součástí virálního videa a pojistného podvodu, se objevuje na prodej. Málokdo však bude mít zájem.

Pokud se vrátíte nějakých devět let do minulosti, možná si vzpomenete na propírané video, na němž je zachycen řidič Bugatti Veyron páchající velmi tučný pojistný podvod. Se svým hypersportem totiž v Texasu záměrně najel do tamního zálivu Galveston Bay, aniž by věděl, že jej natáčí člověk z vedlejšího pruhu silnice. Viz níže…

Pojišťovně tehdy majitel Bugatti řekl, že se vyhýbal pelikánovi v cestě, na záběrech ovšem samozřejmě žádný pelikán nebyl. Ke všemu bylo z videa zřejmé, že muž do vody najel vcelku obezřetně. Tento důkazní materiál mu nakonec vyfasoval čas za mřížemi za pojistný podvod.

Jak ovšem nyní zmiňuje podnikatel a nadšenec do supersportů Ed Bolian na svém YouTube kanálu VINwiki, zničené Bugatti stále existuje a je nabízeno na prodej za hodně nízkou cenovku 300.000 dolarů, tedy asi 6,7 milionu korun – pochopitelně na poměry ojetých Veyronů, které se pohybují minimálně okolo 30 milionů korun. Cena má však své odůvodnění. Nejenže se jedná o slavně zničené auto, v dnešní době je auto částečně rozebráno.

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Po uvěznění původního majitele byl pojišťovnou zaplacen expert, jenž měl rozebráním vozu zjistit rozsah škod napáchaných slanou vodou. Osud vozu je poté bizarně zamotaný. Na auto si půjčil peníze jistý dealer supersportů, který následně zkrachoval, auto zabavila banka a Veyron se v průběhu let dostal dokonce zpátky k původnímu majiteli, jenž si odseděl trest a je zase volný.

Právě původní majitel, který se snažil o pojistný podvod, tak nyní zbídačený hypersport prodává. Bolian sice nezveřejnil odkaz na samotný inzerát, z textu ve videu ale můžeme vyčíst, že auto je stále rozloženo na kusy.

Bugatti končí s motorem W16. Novou verzi vyvíjet nebude, ani nemůže

Bugatti končí s motorem W16. Novou verzi vyvíjet nebude, ani nemůže

Ačkoliv Bolian dlouze přemýšlel o zakoupení takto levného Veyronu, nakonec vidí jeho opravu a uvedení do provozu jako neskutečně komplikovaný a finančně náročný proces. Dosud však nikdo části Veyronu nekoupil. „Možná se k té myšlence ještě vrátím a možná udělám velmi nerozumný krok,“ říká. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků