Nechvalně známé Bugatti Veyron je na prodej. Stojí jen pár milionů, ale je na kusy

Nechvalné známé Bugatti Veyron, které bylo v minulosti součástí virálního videa a pojistného podvodu, se objevuje na prodej. Málokdo však bude mít zájem.

Pokud se vrátíte nějakých devět let do minulosti, možná si vzpomenete na propírané video, na němž je zachycen řidič Bugatti Veyron páchající velmi tučný pojistný podvod. Se svým hypersportem totiž v Texasu záměrně najel do tamního zálivu Galveston Bay, aniž by věděl, že jej natáčí člověk z vedlejšího pruhu silnice. Viz níže…

Pojišťovně tehdy majitel Bugatti řekl, že se vyhýbal pelikánovi v cestě, na záběrech ovšem samozřejmě žádný pelikán nebyl. Ke všemu bylo z videa zřejmé, že muž do vody najel vcelku obezřetně. Tento důkazní materiál mu nakonec vyfasoval čas za mřížemi za pojistný podvod.

Jak ovšem nyní zmiňuje podnikatel a nadšenec do supersportů Ed Bolian na svém YouTube kanálu VINwiki, zničené Bugatti stále existuje a je nabízeno na prodej za hodně nízkou cenovku 300.000 dolarů, tedy asi 6,7 milionu korun – pochopitelně na poměry ojetých Veyronů, které se pohybují minimálně okolo 30 milionů korun. Cena má však své odůvodnění. Nejenže se jedná o slavně zničené auto, v dnešní době je auto částečně rozebráno.

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Po uvěznění původního majitele byl pojišťovnou zaplacen expert, jenž měl rozebráním vozu zjistit rozsah škod napáchaných slanou vodou. Osud vozu je poté bizarně zamotaný. Na auto si půjčil peníze jistý dealer supersportů, který následně zkrachoval, auto zabavila banka a Veyron se v průběhu let dostal dokonce zpátky k původnímu majiteli, jenž si odseděl trest a je zase volný.

Právě původní majitel, který se snažil o pojistný podvod, tak nyní zbídačený hypersport prodává. Bolian sice nezveřejnil odkaz na samotný inzerát, z textu ve videu ale můžeme vyčíst, že auto je stále rozloženo na kusy.

Bugatti končí s motorem W16. Novou verzi vyvíjet nebude, ani nemůže

Bugatti končí s motorem W16. Novou verzi vyvíjet nebude, ani nemůže

Ačkoliv Bolian dlouze přemýšlel o zakoupení takto levného Veyronu, nakonec vidí jeho opravu a uvedení do provozu jako neskutečně komplikovaný a finančně náročný proces. Dosud však nikdo části Veyronu nekoupil. „Možná se k té myšlence ještě vrátím a možná udělám velmi nerozumný krok,“ říká. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 79 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 82 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků