Nebojte se správního řízení, můžete si tím zachránit body i řidičák

Quebe  |  17. 10. 2015 19:57

Osobně nechápu, jak si vůbec někdo může myslet, že je taková obrana ve správním řízení proti dobrým mravům. Ačkoliv to je pro mnoho policistů a úředníků trn v oku, je to naprostý základ právní společnosti a jakáž takáž naděje, že bude člověk souzen spravedlivě. Bez možnosti obhajoby je to trest bez soudu.

I kdybych si byl vědom, že jsem něco porušil ... je po nás vyžadováno dodržování zákonů, totéž bychom tedy měli vyžadovat i od policie a úředníků v případě, že nás za nějaké porušení chtějí trestat. Vždy, když někdo správní řízení vyhraje, je to důsledek toho, že policie či úředník sami zákon porušili, ať už nesprávným postupem při pořizování důkazů nebo nedodržením procesních pravidel, lhaním, ohýbáním... Kde pak berou tu drzost, chtít někoho trestat? Pokud by dělali svou práci jak mají, nebylo by prakticky možné trestu uniknout.

To by však muselo být cílem zvyšování bezpečnosti na silnicích, nikoliv maximalizace výběru peněz, jelikož dle takového postupu nelze vyřizovat obrovská kvanta přestupků, jelikož je daleko pracnější a časově náročnější.

Odpovědět  |   | 
OMG  |  17. 10. 2015 20:49

No ano. Ale jestliže poslanecká sněmovna v naprostém rozporu s dobrými mravy, zdravým rozumem i základy evropského práva přiřkla obcím právo inkasovat pokuty za banální překročení rychlosti a zastavení a stání bez povinnosti porušení zákona fakticky prokázat a projednat, jsme zcela mimo normální právní stav, kdy účel inkasa peněz je nadřazen důkazům i právu se proti úřední šikaně bránit, pak nezbývá,. než s autorem tohoto článku bezvýhradně souhlasit. Jinak řečeno, vrah má plné právo se proti obvinění všemi dostupnými prostředky bránit, osočená osoba z překročení rychlosti o 6km/h nebo z parkování v místě a za okolností, které uniformovaný (v lepším případě polointeligent) prohlásí za nezákonné, toto právo nemá a musí on nebo majitel vozidla zaplatit, ať už se přestupek stal nebo nestal a materiální podstata přestupku naplněna byla nebo nebyla. A to bez ohledu na to, zda správní úřad zákon dodržel, či (což je podstatně častější) porušil.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  17. 10. 2015 21:46

Tento trend vidím snad jako nejnebezpečnější, že jsou základní práva a svobody společnosti prezentovány jako výmluvy, obstrukce a problémy. Už jen z to dává dostatečně tušit, s čím tady máme tu čest. A právo a spravedlnost to rozhodně není.

Odpovědět  |   | 
Josef  |  20. 10. 2015 23:00

Asi vhodný argument z hlediska "příkladu" "Američana" v kontextu chování některých jedinců při prosazování "pravdy":
Takže „Američane“ alias Zelí, vrátím se k podstatě – k tvému příspěvku
USA | 18. 10. 2015 19:12 | [192.162.96.xxx]
tu tisícofku vyklopi ovce, ne clovek co umi aspon občas pouzit hlavu.
ten semafor me místo tisícofky prisel se vsim vsudy na cca 20tis, ale pravdu se mel ja, ne urad, který mozna zamerne zneuzival neznalost lidi.
diky me to je vporadku a je i mensi rizoko nehody a o to mi slo.
od zavedeni bodoveho systemu jsem platil 3x, vzhledem k tomu co najedu, to zas tak spatna bilance není.
ty evidentne patris mezi ty ovce, které jdou se stadem a delaji bee, bee, bee

Začnu Hezky popořádku „Američane“ alias Zelí :
1. Téma diskuse je nebát se správního řízení a ozvat se. Jak ses v tomto směru projevil ty, to jsi předvedl. Jak jsem reagoval v tomto směru já, to jsem také uvedl – když jsem udělal chybu, tak jsem zaplatil, to není chování ovce. Pokud bych měl zaplatit za přestupek a nedopustil se ho, tak bych se rozhodně bránil. Jenže na rozdíl od tebe používám mozek. Pokud mám důkazní nouzi, tak je otázkou pouštět se do sporu. Pokud jsem vjel do křižovatky na červenou a nebyla to pravda a nemám žádný důkaz, že tomu tak opravdu bylo, tak mám prostě smůlu a zaplatím. Mohu ale následně a nezávisle na „přestupku“ napsat oficiální stížnost nebo dát podnět pro přešetření situace z hlediska zachování bezpečnosti (nesvítící semafory, špatné nastavení intervalů,…). Buď si jistý, že takovou stížnost (podnět pro šetření) obsahující závažné obsahové sdělení, bude někdo řešit a rozhodně dostaneš dříve, či později odpověď (můžeš urgovat, poslat další stížnost….). Tím se v podstatě dosáhne v konečném důsledku stejného účinku, ale stojí to jen tu „tisicofku“, jak jsi uvedl a ne těch 20tis. Potom se ptám, jestli nejsi náhodou ta „ovce“ ty.
2. Teď to podstatné. Už na tebe „Američane“ reagovali i jiní v různých příspěvcích. Pokud bys psal o přestupku překročení rychlosti o 7 km/hod kousek za cedulí s názvem obce, a přitom budovy byly vzdáleny ještě nějakých 200 m, tak v takovém případě je opravdu na místě diskutovat o buzeraci a šikanování ze strany policie. Jenže ty jsi uvedl příklad křižovatky!!! V takovém případě, stejně jako na železničním přejezdu, se nediskutuje a jak už zde jiní uvedli, musí být schopen řidič vždy zastavit. Tomu musí přizpůsobit rychlost, pozornost a celkové chování z pozice řidiče!!! Musí se přitom zohlednit stav vozovky, počasí (déšť, mlha, námraza,….) a technický stav a vlastnosti auta (brzdy, pneu,… jiné jsou vlastnosti závodního speciálu se superbrzdami v perfektním stavu a jiné u letité ojetiny se 4 letými pneu se vzorkem blížícímu se předpisy stanovenému minimu). Tohle jsi nikde ve svých výpočtech a úvahách neuváděl, protože nemyslíš, vlastně jak jsi opakovaně předvedl, tak ani nemáš čím myslet. Tím že něco nakopíruješ z norem a uvedeš jeden paragraf Zákona, to neznamená, že máš pravdu. Nelze nic vytrhovat z kontextu.
3. Moje mnohaleté zkušenosti mi velí být velmi opatrný na křižovatkách, i když jedu na zelenou. Už mnohokrát jsem zažil, že mi tam projel „expert“ na červenou a já byl rád, že to dopadlo dobře, protože jsem zrovna jel pomalu, zrovna dával pozor a podařilo se mi uhnout a zabrzdit. Nemusel jsem, jel jsem přece na zelenou a společně i jiní se mnou v mém a protějším směru. Jenže můj život a zdraví je mi přednější než moje „pravda“, že jsem byl v právu, měl přednost, jel na zelenou a měl svědky… Jestli ten „magor“ hrál Ruskou ruletu, udělal obyčejnou lidskou chybu, nebo to byl někdo jako ty „Američane“ který frčel na plno a projel na červenou, protože „to nešlo“ ubrzdit díky „špatně“ nastaveným semaforům, to nevím. Zmizel a dál jsem to neřešil a byl jsem rád, že všechno dobře dopadlo. Chtěl bych vidět, jak by vypadal výsledek v dané situaci na křižovatce, pokud by se tam setkali 2 takoví „experti“ jako jsi ty „Američane“ alias Zelí. Myslím si, že ty to ale nepochopíš stejně, jako jsi nepochopil řadu jiných věcí.
4. Co se týče věcné argumentace, mohl bych ti nakopírovat předpisy, jaké má povinnosti řidič, ale nebudu to dělat, to je přece zbytečné. Diskuse se přece odvíjela z pozice uživatelů komunikace – řidičů a ne z pozice projektantů dopravních staveb a dopravních signalizačních zařízení. Zjednodušeně řečeno uvedu příklad, že v případě pohřbu mne bude zajímat, jak vypadá rakev, věnce a jaká se bude hrát hudba a ne jakou bude mít nastavenou teplotu termostat v kremační peci a podle jaké normy. Tebe by asi naopak zajímala ta teplota na termostatu a vůbec bys neřešil, jestli má být při obřadu pietní klid. Připomínám tento příměr ve vztahu k tvému postoji k přestupku na křižovatce, protože tvým přístupem skončíš v té rakvi a v peci v krematoriu s větší pravděpodobností, než by k tomu došlo s praktikováním zásad opatrnosti a bezpečnosti při řízení auta, abys vždy včas zastavil bez ohledu jak je „reostat“ semaforu nastaven.

Odpovědět  |   | 
RoCeS  |  17. 10. 2015 21:10

Ono je asi trochu rozdíl bránit se ve správním řízení když se člověk cítí být neprávem trestán a využívat chyb v zákoně (obtsruovat, vymlouvat se na cizíoho státního příslušníka, atd...) když vím že jsem skutek provedl. Jde jen o morální kodex každého z nás, někdo když udělá chybu a je přistižen tak přijme přiměřený trest a poučí se, jiný použije vše co lze jen aby vyvázl a klidně pak stejný přestupek opakuje a ještě všem ve svém okolí předvádí že "na něj nemají"..
Zákon se má dodržovat. Proto byl vytvořen a napsán.
Můžeme diskutovat zda je trest adekvátní, zda zákon není správný, ale dokud platí, tak za porušení náleží trest a ten bývá nastaven tak, aby se nevyplatilo zákon porušovat.
K překračování rychlosti. Pokud mne chytnou, že jsem z vlastní hlouposti nesledoval označení nebo nedbal rychlostních limitů, tak jsem za "vlastní blbost" po zásluze potrestán. Efektu bylo dosaženo - přestanu jezdit rychle, nebo úplně než mi vrátí papíry. Je přeci jedno jestli bylo procesně vše OK, jestli neměl policista dva dny propadlé školení, na výsledu to nic nemění.. jel jsem rychleji než jsem měl... Jakékoli pokusy o obejítí trestu jsou z morálního hlediska špatně...
Typickým příkladem je cesta na Jadran, kdopak si ze zde přítomných rychlojezdců dovolí překročit limity v Rakousku nebo Slovinsku či Chorvatsku, ale po návratu všem najednou 50km/h v obci nic neříká a je to zbytečná buzerace.. Kde je problém, v zákonech či trestech v cizině, NE tam je každý malý pán. Ovšem u nás doma to je jiná píseň ve které zní staré dobré čecháčkovství a všichni jsou machři..
Kdyby lidi věnovali vice energie řízení než vymýšlení/obchajování způsobů jak vyváznout bez trestu, hned by na cestě bylo lépe.

Odpovědět  |   | 
666  |  17. 10. 2015 21:26

[i]K překračování rychlosti. Pokud mne chytnou, že jsem z vlastní hlouposti nesledoval označení nebo nedbal rychlostních limitů, tak jsem za "vlastní blbost" po zásluze potrestán. Efektu bylo dosaženo - přestanu jezdit rychle, nebo úplně než mi vrátí papíry.[/i]

No uvidíme, jestli ti to vydrží až jednou či dvakrát prohučíš nějakou třicítkovou past v obci pětapadesátkou. Kéž by ti to vydrželo

Odpovědět  |   | 
jarecek  |  17. 10. 2015 21:40

pohybovat se v laboratornich podminkach "slusneho" statu, podepsal bych kazde slovo. bohuzel, alespon z meho pohledu, jsme se dostali do bodu, kdy nas stat sikanuje, buzeruje a holi na vsech frontach. socialni politika, dane, fizlovani. a ja tohle proste vnimam v kontextu. ano, muzu si byt vedom prestupku a presto budu v ramci moznosti patrat po tom, zda ten "prestupek" nema na triku taky ten, co mi ho chce prisit. priznat se muzu tomu, kdo se ke mne chova fer. stat se ke mne fer nechova ani nahodou. vlastne bych tezko hledal vetsiho hajzla. takze nasrat. vsechno souvisi se vsim.

jinak podepisuji predrecniky quebe a omg a urcite i spoustu dalsich nasledujicich. a jako vzdy pri takove prilezitosti ocenuji, ze mainstream jako autorevue.cz do toho jde. zjevne mate dobrou zakladnu. na mobilmanii to taky neni nejhorsi. znaky odboje jsou tam podobny. nedelam si iluze. koupit se da kazdej. ale tohle si na babisauto.idnes.cz asi neprectou .. i kdyby to mel bejt jen marketingovej zpusob, jak oslovit cilovku, plus za to ..

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  17. 10. 2015 22:11

Ano přesně tak. Přijdete do kanclíku a úředník vám rovnou sdělí, že si můžete říkat co chcete, že tak jako tak rozhodne, že jste vinen. Nevím jak ostatní, ale už z principu se tomuto podvolovat nehodlám. Kde to jsme.

Odpovědět  |   | 
jarecek  |  17. 10. 2015 22:19

uz chybi jen citace z poslanecke snemovny. zejmena na tema, jak je pravo, obrana obcana apod. obstrukci, podlosti, spatnosti, spinou, zlem a vseobecne protirezimnim nastrojem odporujicim konecnemu kolektivnimu blahu.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  17. 10. 2015 22:30

Jojo, myslíme si, jaký pokrok jsme učinili, všechny chyby už udělali. Mučení, kacíři, pálení čarodějnic. A přitom člověk ani nestačí mrknout a hrozí, že to všechno začne nanovo. Mnohdy ještě za nadšeného jásotu "těch poctivých".

Odpovědět  |   | 
jarecek  |  17. 10. 2015 22:34

ja bych ani nemusel do tech carodejnic. ta analogie je zrejma i z doby velmi nedavno minule, coz ostatne vis i ty sam. nicmene volebni pravo maji i ti, co to nevidi, nechteji videt nebo jim to nevadi. a tech je majorita. gaussova krivka, no. nekdy se az zdraham verit tomu, ze jsem tak vyjimecnej. pripadam si totiz hrozne obycejnej a normalni :)

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  17. 10. 2015 22:46

To se není čemu divit, však se stačí podívat, co do dětí hustí školství. On se skoro každý probere, bohužel ale většinou až poté, co se sáhne na jeho píseček.

Odpovědět  |   | 
Fantomas  |  18. 10. 2015 10:59

Nebudu posuzovat co do nich "hustí", spíš se zeptám co bys chtěl aby je učili?
Třeba Děti, když něco provedete, tak nic nepřiznávejte, zatloukejte a lžete. Máte právo lhát všude a každému a tak je to správně. A kdyby vám někdo říkal něco jiného, tak ho neposlouchejte.

Odpovědět  |   | 
Fantomas  |  18. 10. 2015 11:05

To z nich vyrostou šikovní státní zaměstnanci

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  18. 10. 2015 15:03

Chci, aby děti byly vedeny k samostatnému myšlení a tvorbě vlastních hodnot. Ale to je naprostá utopie, protože takový člověk je pak spíše na obtíž a nedá se formovat tak, jak je zrovna potřeba.

Odpovědět  |   | 
Driver  |  18. 10. 2015 19:29

To je super vědět, že na světě je i pár procent inteligentních lidí, jako ty.
A to není ironie.
Kdyby byli takoví jako ty všichni, tak místo voleb zajde celá Praha na hrad, místo defenestrace zahájí "Reformaci" a začal bych zcela od začátku. Ústava je nedokonalá, tu by už preventivně mohli vysokoškoláci v rámci vlastní tvorby a samostatného nebo kolektivního myšlení klidně dávno připravovat a podle tohoto modelu ostatně v rozšířeném procesu i vše ostatní. Třeba dopravní zákony by nebylo ani nutno vymýšlet, stačilo by opsat německé, atd. Ale to je na jinou diskusi... Tady je podstatné to, že menšina nepracuje pro blaho národa, a ani částečně, a ani minimálně. Potom jsme v situaci, že 25let se řeší řidičák na zkoušku, a pořád se neví co s tím, každý rok je nový ministr dopravy a má někdo pocit, že se něco zlepšuje? Kamery po celé Praze a stejně nehodovost čím dál vyšší a denně Praha zacpaná. Zlepšilo se měřením na každém rohu něco? Akorát se vybírají pokuty. Neříkám, neměřit. Ale říkám neměřit na každém třetím kilometru a to ještě na tříproudé dálnici osmdesátku, když by bylo možné pro snížení nehodovosti každou noc odtahovat ty Poláky s kamiony, co spí v odstavném na dálnici a téměř neuplyne den, aby to v republice nezpůsobilo nehodu. A Superby kolem nich jezdí jako by se nechumelilo. Jenže oni chtějí nachytat někoho, kdo jede po té dálnici z kopce 140. Pirát! Měl pěkně brzdit na 130, že? Tak se tady dodržují zákony. A že někdo ve 100kmh vrazí do toho odstaveného poláka, to nikomu nevadí...

Odpovědět  |   | 
jirka  |  18. 10. 2015 08:16

taky se ted s jednou pí hádám nerespektuje paragraf 71 nebo 72 podezžení na trestný čin vyšetřuje cajt a ta pí lže jak když tiskne. v odvolání ji uvařím a poletí ze židle.

Odpovědět  |   | 
řidič  |  19. 10. 2015 07:30

Koukám, že dnes je právník každý pologramot.. to je tedy výhra!

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  17. 10. 2015 21:57

Nejedná se o žádné využívání chyb v zákoně. Zákon v tomto směru žádné chyby nemá a úředníkům, případně policistům dává více než dost možností, jak dotyčného usvědčit. To jen jejich vlastní porušování zákona dává prostor k úniku. A že toho lidé využívají, je jedině správně, jelikož to tyto instituce jakž tak nutí držet se pravidel, zavedených v právním státě a ne si s nimi vytírat zadek, jak by nejraději chtěly.

Když už jsme u té morálky. Co je morálního na tom, že přijmu trest pouze v případě, že jsem u přestupku přistižen? Pokud má dotyčný skutečně tak hlubokou morálku, je to, zda je přistižen, naprosto irelevantní a měl by se jít sám nahlásit i když jeho přestupek nikdo neviděl. Pokud někdo trest přijme jenom proto, že ho chytili za ruku, je to obyčejný sráč, bez vlastních zásad.

Odpovědět  |   | 
jirka  |  18. 10. 2015 08:18

takže sám sebe prášíte a už jste bez papírů tleskám vaší odvaze.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  18. 10. 2015 09:26

No já ne

Odpovědět  |   | 
brouk  |  18. 10. 2015 21:11

Sam jsi ale poprel to co tam pises. Zakon byl nejak napsan a ma se dle tebe dodrzovat. A v nem prave je i materialni aspek prestupku. To znamena ze se nemaji svevolne davat nizke rychlostni limity nebo malovat na prehlednych usecich plne cary a podobne. To se ale dnes nedorzuje.

Odpovědět  |   | 
Josef  |  20. 10. 2015 22:56

Reakce na Američana v kontextu tématu diskuse:
Takže „Američane“ alias Zelí, vrátím se k podstatě – k tvému příspěvku
USA | 18. 10. 2015 19:12 | [192.162.96.xxx]
tu tisícofku vyklopi ovce, ne clovek co umi aspon občas pouzit hlavu.
ten semafor me místo tisícofky prisel se vsim vsudy na cca 20tis, ale pravdu se mel ja, ne urad, který mozna zamerne zneuzival neznalost lidi.
diky me to je vporadku a je i mensi rizoko nehody a o to mi slo.
od zavedeni bodoveho systemu jsem platil 3x, vzhledem k tomu co najedu, to zas tak spatna bilance není.
ty evidentne patris mezi ty ovce, které jdou se stadem a delaji bee, bee, bee

Začnu Hezky popořádku „Američane“ alias Zelí :
1. Téma diskuse je nebát se správního řízení a ozvat se. Jak ses v tomto směru projevil ty, to jsi předvedl. Jak jsem reagoval v tomto směru já, to jsem také uvedl – když jsem udělal chybu, tak jsem zaplatil, to není chování ovce. Pokud bych měl zaplatit za přestupek a nedopustil se ho, tak bych se rozhodně bránil. Jenže na rozdíl od tebe používám mozek. Pokud mám důkazní nouzi, tak je otázkou pouštět se do sporu. Pokud jsem vjel do křižovatky na červenou a nebyla to pravda a nemám žádný důkaz, že tomu tak opravdu bylo, tak mám prostě smůlu a zaplatím. Mohu ale následně a nezávisle na „přestupku“ napsat oficiální stížnost nebo dát podnět pro přešetření situace z hlediska zachování bezpečnosti (nesvítící semafory, špatné nastavení intervalů,…). Buď si jistý, že takovou stížnost (podnět pro šetření) obsahující závažné obsahové sdělení, bude někdo řešit a rozhodně dostaneš dříve, či později odpověď (můžeš urgovat, poslat další stížnost….). Tím se v podstatě dosáhne v konečném důsledku stejného účinku, ale stojí to jen tu „tisicofku“, jak jsi uvedl a ne těch 20tis. Potom se ptám, jestli nejsi náhodou ta „ovce“ ty.
2. Teď to podstatné. Už na tebe „Američane“ reagovali i jiní v různých příspěvcích. Pokud bys psal o přestupku překročení rychlosti o 7 km/hod kousek za cedulí s názvem obce, a přitom budovy byly vzdáleny ještě nějakých 200 m, tak v takovém případě je opravdu na místě diskutovat o buzeraci a šikanování ze strany policie. Jenže ty jsi uvedl příklad křižovatky!!! V takovém případě, stejně jako na železničním přejezdu, se nediskutuje a jak už zde jiní uvedli, musí být schopen řidič vždy zastavit. Tomu musí přizpůsobit rychlost, pozornost a celkové chování z pozice řidiče!!! Musí se přitom zohlednit stav vozovky, počasí (déšť, mlha, námraza,….) a technický stav a vlastnosti auta (brzdy, pneu,… jiné jsou vlastnosti závodního speciálu se superbrzdami v perfektním stavu a jiné u letité ojetiny se 4 letými pneu se vzorkem blížícímu se předpisy stanovenému minimu). Tohle jsi nikde ve svých výpočtech a úvahách neuváděl, protože nemyslíš, vlastně jak jsi opakovaně předvedl, tak ani nemáš čím myslet. Tím že něco nakopíruješ z norem a uvedeš jeden paragraf Zákona, to neznamená, že máš pravdu. Nelze nic vytrhovat z kontextu.
3. Moje mnohaleté zkušenosti mi velí být velmi opatrný na křižovatkách, i když jedu na zelenou. Už mnohokrát jsem zažil, že mi tam projel „expert“ na červenou a já byl rád, že to dopadlo dobře, protože jsem zrovna jel pomalu, zrovna dával pozor a podařilo se mi uhnout a zabrzdit. Nemusel jsem, jel jsem přece na zelenou a společně i jiní se mnou v mém a protějším směru. Jenže můj život a zdraví je mi přednější než moje „pravda“, že jsem byl v právu, měl přednost, jel na zelenou a měl svědky… Jestli ten „magor“ hrál Ruskou ruletu, udělal obyčejnou lidskou chybu, nebo to byl někdo jako ty „Američane“ který frčel na plno a projel na červenou, protože „to nešlo“ ubrzdit díky „špatně“ nastaveným semaforům, to nevím. Zmizel a dál jsem to neřešil a byl jsem rád, že všechno dobře dopadlo. Chtěl bych vidět, jak by vypadal výsledek v dané situaci na křižovatce, pokud by se tam setkali 2 takoví „experti“ jako jsi ty „Američane“ alias Zelí. Myslím si, že ty to ale nepochopíš stejně, jako jsi nepochopil řadu jiných věcí.
4. Co se týče věcné argumentace, mohl bych ti nakopírovat předpisy, jaké má povinnosti řidič, ale nebudu to dělat, to je přece zbytečné. Diskuse se přece odvíjela z pozice uživatelů komunikace – řidičů a ne z pozice projektantů dopravních staveb a dopravních signalizačních zařízení. Zjednodušeně řečeno uvedu příklad, že v případě pohřbu mne bude zajímat, jak vypadá rakev, věnce a jaká se bude hrát hudba a ne jakou bude mít nastavenou teplotu termostat v kremační peci a podle jaké normy. Tebe by asi naopak zajímala ta teplota na termostatu a vůbec bys neřešil, jestli má být při obřadu pietní klid. Připomínám tento příměr ve vztahu k tvému postoji k přestupku na křižovatce, protože tvým přístupem skončíš v té rakvi a v peci v krematoriu s větší pravděpodobností, než by k tomu došlo s praktikováním zásad opatrnosti a bezpečnosti při řízení auta, abys vždy včas zastavil bez ohledu jak je „reostat“ semaforu nastaven.

Odpovědět  |   | 
runner42  |  17. 10. 2015 21:32

Je tady někdo, kdo si chce zachránit trestné body? :D

Odpovědět  |   | 
PB  |  18. 10. 2015 00:51

A co takhle změnit jen jedno písmenko v nadpisu?
Prostě jen klepnout o jednu klávesu vedle?
Zkrátka a dobře:
Nebojte správnÉho řízení :)
Neb to Vám totiž může zachránit nejen prachy + body, ale jak Vám, tak i někomu dalšímu třeba i ŽIVOT !
Co Vy na to ?

Odpovědět  |   | 
PB  |  18. 10. 2015 00:54

Nebojte SE Šotek zaúřadoval mrška

Odpovědět  |   | 
EKlein  |  18. 10. 2015 04:45

Je to tedy podle článku jednoduché, stačí neplatit na místě a nechat to do správního řízení....a máte vyhráno.

Odpovědět  |   | 
osobne  |  18. 10. 2015 06:27

Ono to je jedno, nezaplatíš pokutu na místě, zaplatíš buď dvojnásobnou pokutu správnímu orgánu nebo čtyřnásobnou odměnu advokátovi, který tě z toho vyseká a uchrání tě od bodů. Ale platit budeš tak jako tak.

Odpovědět  |   | 
Terminator3  |  18. 10. 2015 07:29

Klasika, na silnicích je to samej neohroženej pirát, ale jakmile ho zastaví policajt, tak se z toho div ne sesype a začne se chovat jak dítě . Hergot, postavím se k tomu jako chlap, ne? Vím, že prasim, tak musím počítat i s pokutou a hrdě ji s úsměvem zaplatím Ty obstrukce v článku mi za ušetřenou petistovku (kterou většinou dostanu jako pokutu) fakt nestojej..

Odpovědět  |   | 
jirka  |  18. 10. 2015 08:20

až budete mít poslední dva body tak se budete škubat nebo dvakrát do roka výrazně jet rychleji a papa papíry

Odpovědět  |   | 
Fantomas  |  18. 10. 2015 10:21

A kdopak za to asi může, že mám poslední dva body?

Odpovědět  |   | 
Karel  |  19. 10. 2015 07:00

Kua, už si konečně uvědomte, že body se neberou, ale dávají! Jsou to trestné body.

Odpovědět  |   | 
Fantomas  |  19. 10. 2015 11:48

Vím a chápu tě, ale je jedno, jestli mi zbývá poslední dva body sebrat, nebo udělit.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  18. 10. 2015 09:17

Hergot, postavím se k tomu jako chlap a budu se rvát až do konce a nevyměknu jak bábovka, hned jak se na mě někdo škaredě podívá

Odpovědět  |   | 
Xidex  |  20. 10. 2015 12:55

tak tohle je hodně dobrý, odkud jste sem upadl? Jako chlap znamená nechat se okrádat pro neškodné formální porušení evidentního nesmyslu? To se nedivím, že je tahle země tam, kde je.

Odpovědět  |   | 
bzzz  |  18. 10. 2015 08:44

Libi se mi, kolik lidi je pro oj3bavani/ohybani zakona ve svuj prospech poukazujic na mizivou spolecenskou zavaznost sveho jednani ci byrokratickou masinerii a prohresky/problemy jinych.

Jenze o tom to je, deti. Pokud chceme, aby to alespon trochu fungovalo a byli jsme si pred zakonem skutecne rovni, tak musime zacit u sebe a pak tu slusnost a dodrzovani zakona vymahat u nasich delegatu (tzn policistu, soudcu, zakonodarcu). Vzpomente si na to mj az pujdete k volbam hodit hlasovaci listek dalsim populistum/slibotechnam nebo se setkate s uredni sikanou (nedej boze nezakonnym jednanim) a misto podani stiznosti ci trestniho oznameni si postezujete akorat chlapum v hospode nebo v diskuzi na internetu.

Odpovědět  |   | 
Jig  |  18. 10. 2015 09:04

Tak ono ve státě, kde jsou mnohé Zákony psány na objednávku, se k nim dá těžko udržet přirozený respekt. Stejně tak když vidíte, že morálně zcela evidentně jasný viník, v zásadních věcech, zůstává nepotrestán. Jako protipól a demonstrace moci pak působí banální překročení rychlosti za nějž je řidič trestán 3x (pokuta, body, když je to opakovaně tak bez papírů). A to vše aniž by reálně způsobil jakoukoliv škodu. Nepopírám, pravidla musí existovat, nicméně je třeba aby byla nastavená adekvátně. Pak to dopadá tak, že zloděj / násilník je osvobozen a řidič jedoucí o 10 km více na přehledném úseku 2x za sebou je potrestán, tak že mu to může velmi ovlivnit život (ztráta papírů potažmo ztráta zaměstnání), bez toho aby někomu způsobil objektivní škodu. Poznamenávám, že se mi (momentálně) netýká ani jedno, ale vadí mi ten princip... tedy kasírovat za každou cenu, bez ohledu na to, že to může naprosto zbytečně lidem ublížit.

Odpovědět  |   | 
Jig  |  18. 10. 2015 09:14

Ještě doplním: hodně by vyřešilo, kdyby byla nějaká tolerance do určitého limitu, která by netrestala hned 3x ale jen jednou a to pokutou. Nechápu, proč toto "nelze" ... záměrně píšu do uvozovek, protože třeba u měřících úseků na Jižní spojce, to evidentně lze. Resp. je zřejmé, že to slouží jen pro kasírování a tak posílají pouze složenky, bez toho aniž by nikomu hrozili body (do určitého limitu překročení rychlosti). Což je v podstatě v pořádku, protože obecně měření rychlosti a zvláště jeho kasírování je prioritou (proklamovaná bezpečnost bude až na některém z dalších míst v pořadí), proč to tedy takto (s bodovou tolerancí) nenastavit plošně? Všem by se lépe dýchalo a nikdo by se neodvolával a nemusel řešit správní řízení.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  18. 10. 2015 09:25

Líbí se mi, kolik lidí využívání svých zákonných možností nazývá ojebaváním a ohýbáním zákona ve svůj prospěch. To pak není divu, jak tu kvete omezování práv a svobod. Co si to vůbec sprostý obviněný dovoluje, bránit se? Nebo, když dokonce použije "ojebávku s advokátem", to už je úplně špatně. Slušný člověk přece nic takového nepotřebuje a mělo by se to zrušit.

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 09:32

Koukám, jak se z lidí vytratila slušnost a jistá dávka sebereflexe.
Od čeho je zákon- aby se dodržoval.
Jako polda se podivuju lidem, že se třeba kvůli banálnímu překročení rychlosti, které se jednoznačně prokáže, dokáží hádat- u nás dostanou 500,-Kč po kontrole, jestli to nemají opakovaně a je to. Můžou v klidu vyrazit- bodů mají stále dost.
Zahájení spr. řízení je u nás ze zákona za 1500,-Kč a pokuta je o dost vyšší.
Někdy mi to hlava nebere, jaký imbecilní výmluvy jsou lidi schopný vyplodit. Místo aby řekli- jo, jsem vůl, že jsem já porušil něco.
Jinak u přestupku asi těžko budete hledat materiální škodu- k zavinění postačí i nedbalost- tak zní zákon.
Kurnik, lidi, nenechte se oblbovat takovýma pitomcema, co se tím na Vás živí a slibují vysekání z pokuty, za 19 let praxe jsem to ještě nezažil- asi si záznam píšu poctivě.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  18. 10. 2015 10:18

Oni se ti lidé s vámi možná hádají z toho důvodu, že je měříte na přehledných a bezpečných úsecích, čtyřproudovkách s padesátkou, a podobně, kde to "sype". Naopak v 7:45 před školou aby vás člověk pohledal. Pak chcete, aby k vám a k zákonu někdo choval respekt, když vám nejde o bezpečnost provozu, ale jen o to, člověka nachytat?

Budiž vám ke cti, pokud jste výjimka a děláte svou práci tak, aby dávala smysl.

Odpovědět  |   | 
Fantomas  |  18. 10. 2015 10:37

Takže když mě nachytají že něco porušuju, tak je to jejich chyba?

Odpovědět  |   | 
Ludek_II  |  18. 10. 2015 14:12

Pan profesor Klaus přece povídal, že když se nikdo nedívá, tak se krást může. A on je profesor, tak má určo pravdu B-)

Odpovědět  |   | 
Hlinda  |  18. 10. 2015 14:14

Rozhodně, kdyby tam nestály, tak mě nechytnou. Trocha legrace... .

Jak psal předřečník, je třeba být tam kde se může potencionálně něco stát tím že nerespektuju pravidla. V polích kde je značka začátek obce a oni tam měří rychlost??? - Nesmysl.
Ať stojí v té vsi u přechodu pro chodce, nebo v 7.45 u školy. Či ať kontrolují nesprávnou nebezpečnou jízdu v pruzích na dálnici, atd.... .

Bohužel měření rychlosti na prázdné dálnici, či čtyřproudovce kde je 30citka , .... to jde líp. Dokonce je za to víc peněz.

Odpovědět  |   | 
Fantomas  |  18. 10. 2015 18:22

30cítka? Co to má být? Třicetcítka? Nebo ses pokoušel napsat třicítka? Tak to když patvary, tak snad jedině 3cítka
Nezlob se, ale musím se smát.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  18. 10. 2015 14:54

Za prvé, v takové situaci to vůbec není jisté, zda něco porušili - už jsme se přeci bavili o tom, že nestačí číselko na radaru, ale je potřeba naplnit i materiální aspekt přestupku a za druhé, takový člověk se pak cítí právem buzerovaný, jelikož kolem sebe vidí o mnoho řádů horší věci, které policie neřeší/nechce řešit a jemu tady teď chtějí dávat sodu.

Odpovědět  |   | 
Xidex  |  20. 10. 2015 13:27

Je vtipné, že (dopravní) policajt mluví o ztrátě sebereflexe, předpokládám, že měřicí místa jsou všude po ČR stejně smysluplná, tak jako u nás, takže pokud by Vám nějaká sebereflexe zbyla, nebudete

Asi Vás kvalitně nalili na školení, ale ne, smysl zákona skutečně není to, aby se dodržoval, ale to, aby chránil nějaký zájem (alternativně to lze překládat i jako legalizaci svinstva). Např. Norimberské zákony byly stvořeny proto, aby bylo postupně posvěceno vyhlazení židů (ve zkratce), maximální povolená rychlost v obci původně byla zavedena v noci proto, aby se její obyvatelé mohli vyspat, protože tam jinak byl od aut kravál. Maximální povolená rychlost dnes je špatný vtip sloužící výhradně k výběru peněz.
Nejsem vůl, že jsem porušil zvrácený nesmysl. Stejnou logikou je vůl ten, kdo pomohl za války židovi. A pochybuju, že byste měl koule na to někomu takovému to říci do očí, byť by Vám dnes v jeho věku už asi nic neudělal.
U přestupku nebudu hledat materiální škodu, ale materiální znak. Nebudu ztrácet čas vysvětlováním policajtovi, co to je, omezím se jen na to, že pokud ani tohle nejste s to rozlišit, pak je to s naší policií ještě víc v háji, než jsem si dosud myslel, jelikož naplnění materiálního znaku přestupku je základním předpokladem k tomu, aby se vůbec stal. Povědomí o tomto mezi lidmi není valné, ale k udělení trestu skutečně nestačí pouhé formální porušení předpisu, byť je to běžná praxe.

Kurnik lidi, nenechte se šikanovat a "právně vzdělávat" na silnici od lidí, jejichž evidentně jediná kvalifikace je uniforma vámi placená a jinak jsou schopni vypustit z úst tohle a ještě to vydávat za pravdu.

Odpovědět  |   | 
Xidex  |  20. 10. 2015 13:28

EDIT: ...zbyla, nebudete se tímhle chlubit, ale zavládne přístup "složenky platit musím" a "tady se nepředřu".

Odpovědět  |   | 
Lord Owl  |  02. 05. 2016 10:24

RENO: máš samozřejmě částečně pravdu, ale to má i protistrana. Není to černobílé. Sám víš, že je u vás čárkový systém a že je pro chytání hříšníků jednodušší si najít nějaké choulostivé místo na silnici, kde se čárky rychle naplní. Zkus si jako policajt někdy zajít nakouknout do nějakého spisu (třeba tvého případu, který jsi oznámil) a nejlépe si vyber ten, který pak projednávají i soudy (jo u nás v ČR jde všechno, 1 přestupek projednávají 4 instance). Tam se teprve dozvíš, jak jde právo ohýbat a co všechno si lze vymýšlet, i když z pozice policisty a záznamu z radaru je "vše jasné".

Jinak k těm advokátům. Po advokátovi se dá většinou to odvolání nebo žaloba alespoň číst. Taky je z toho projevu hned jasné, jestli má tah na branku nebo jen kalí vodu. Ti různí rádoby-experti z internetu, tam to stojí za dvě věci....... Neumí se leckdy ani podepsat.

Odpovědět  |   | 
Fantomas  |  18. 10. 2015 09:38

Je mi smutno, když tohle vidím. Nevadí mi sebebrana a snaha bránit se něčí zvůli nebo chybě. To je samozřejmě v pořádku. Vadí mi, že se učíme ospravedlňovat vlastní vědomé chyby a nedodržování zákonů a považujeme to za normální a správné. Stěžujeme si, že stát zákony nedodržuje a proto je nemusíme dodržovat ani my. Co to má být? Nemělo by to být náhodou obráceně? Kam si myslíme, že takhle dojdeme? Ke spravedlnosti? Nebo k pořádku? Nebo že to pak začne fungovat jak má?
Sami zákony dodržovat nechceme a od státních úředníků bychom to chtěli. Není to legrační? Oni jsou snad někdo jiný? Nejsou to náhodou stejní lidé jako my?
Když si vytvoříme společečenskou "pravdu", že dodržovat zákony není potřeba a že vždy to nějak obejdeme, tak si pak nestěžujme v čem žijeme a že je to stále horší. Vždyť si to děláme sami.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  18. 10. 2015 10:35

Otázkou je, jak moc se ti lidé cítí vinni, když jim změří překročení rychlosti pár metrů před cedulí, značící konec obce, a podobné nachytávky - nedivím se tomu, že se proti tomu chtějí bránit. Rovněž mi je proti srsti, když někdo moc dobře ví, že udělal prasečinu a přesto se z ní snaží vykroutit. S tím se však nedá nic dělat, to si musí srovnat jen on sám před sebou a nemůžeme to brát jako důvod, proč lidi omezit v jejich právech.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 15:30

von i zákon o silnicnim provozu poskytuje několik vykladu
napr. pokud jde o obec - obec je "zastavene uzemi ohranicene značkami začátkem a koncem obce".
ale co když jsi sice mezi značkami, ale ještě, nebo uz, tam zadne zastavene uzemi není? musíš jet 50?? tak to je typicky pripad pro spravni rizeni když te klofnou a budou trvat na pokute, navíc spojeny s materialnim aspektem ....
anebo opak - zadna znacka zacatku a konce obce, ale zastavene uzemi tam je - tedy mel by jsi jet 50 !!!
policajti vyzaduji dodržovat rychlost od cedule k ceduli. nacapat me tam , kde zadne zastavene uzemi není, jdu uz z principu do spravniho rizeni.
tohle uz resil i soud (nejsem si jisty jestli nejvyšší), který dal duraz na to "zastavene", tedy vyssi rychlost na konci obce by automaticky nemel byt prestupek ...

von uz třeba jen doklady, který policajti pozadujou - automaticky obcanku, přitom na obcanku nemaj nárok a mestaci nemaj nárok ani na doklad o pojisteni, i když si o nej rikaj. to se pak ptam k cemu to potrebujou a pak jim doporučuju odbornou literaturu - zakon 361/2000Sb paragraf 6, odst 8 a 12.

Odpovědět  |   | 
Quebe  |  18. 10. 2015 15:53

Však ano, on ten zákon není napsaný zas tak blbě, jen lidé, a co hůř, ani orgány, nemají páru o nějakém materiálním aspektu přestupku. Tedy, orgány spíše páru nechtějí mít. Tím by se vyřešila veliká spousta problémů, ale opět - proč by takový přístup byl standardem, když to dělat nemusejí. Vždyť většina lidí k nim leze v pozici ohnutého hřbetu a ještě se o těch, kteří to tak odmítají dělat, vyjadřují jako o vyjebávačích, ohýbačích a vychcáncích.

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 16:06

Protože zjišťují skutečný stav věci při podání ústního vysvětlení, Op je proto, že na ŘP není bydliště.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 16:23

blbost
zákon o silnicnim provozu OP nezminuje, a podle zákona o OP ho ani nemusim mit u sebe, jen musim byt schopny prokazat svoji totoznost, coz lze i jinak nez OP.

takze když policajti nebo mestaci po me chtej ty 4 doklady, policajtum nedam OP, mestakum OP a zeklenou kartu.
nasleduje pozadvek na OP, tak se ptam na co potrebujou OP a typicka odpověď je to bydliste.
tak navrhnu jestli by jim nestacil pas. policajti většinou nechtej, mestaci většinou na to skoci. moje odpověď - "tam ale taky není bydliste pane strazniku, proc požadujete OP?".

nekdy, nasleduje napr kontrola lekarnicky nebo povinne vybavy atd, na coz jsem zsamozrejme pripraveny, to ale uz hranici s sikanou.
musim rict, ze me to nekdy bavi...

jestliže policajt pozaduje striktni dodrzovani predpisu (nekdy se svým sveraznym vykladem) tak ja zas požaduju striktni dodrzovani zakonu ..

Odpovědět  |   | 
Fanas  |  18. 10. 2015 19:47

Kome zakona o silnicnim provozu je tu i zakon o Polici CR, kde je v §63 odst. 2 uvedeno: "Policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu a) podezřelou ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu,"

Predlozenim OP je toto prokazani nejrychlejsi. Predlozit ji samozrejme nemusite, nicmene to overeni bydliste bude trvat o poznani dele, nebot bude nutne udelat dotaz do evidenci obyvatel. Pokud tedy u sebe OP mate, nepredlozite ho a budete "king of the road" muze se cela udalost zbytecne protahnout klidne i o 15 minut..... muj cas je drahy a proto je jednodussi OP predlozit. Ale kazdy sveho stesti strojvedouci.....

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 19:57

tady nejde o to, ze bych nechtel ukazat OP, ale ze ho ukazat nemusim a taky nekdy není uplne vhodny s sebou OP nosit spolu s RP. a jestliže me policajt bude buzerovat za nejaky udajny prestupek, tak ja ho zas budu buzerovat když po me bude požadovat něco, na co ze zákona nemá pravo. totoznost muzu prokazat i jinak nez OP. a policajti totoznost proveruji on-lajn primo z auta. ano, trva to asi o minutu dyl.
navíc od roku tusim 2017 bydliste nebude v OP povinny udaj..

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 19:57

To podle z.č.361/2000 možná, ale MP jede podle speciálního zákona, tj. č.553 a tam jsi povinen předložit takový doklad, abych byl schopen zjistit skutečný stav věci a míru tzv. spolehlivosti - jméno, příjímení, r.č., nebo data narození a bydliště. Zelená karta je mi u zádele. Ještě mohu chtít ORV,kdyby ses cuknu- nasolím pokutu provozovateli- Pokud neuposlechneš, mohu předvést ke zjištění totožnosti na služebnu PČR- i za použití donucováků.
Tohle vše je ale zbytečný- dám doklad, usměju se a v klidu si řeknu- dostali mě, jsem vůl a zaplatím- u nás to máš poprvé domluvou a podruhé za penise. Já slušně poděkuji a s přáním klidné jízdy odejdu.
Jinak promiňte- ale MP skládá každé 3 roky prolongační zkoušku ped komisí Min.vnitra z cca 15 zákonů, takže nějaký nějaký řeči o neznalosti zákona nejsou namístě.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 20:03

tak zrovna v pasu bydliste není a když jedu ven, kde mi je OP k nicemu, tak si beru jen pas. navíc tusim od 2017 v OP udaj o bydlisti bude nepovinny.
kazdopadne me to nikdy nepřitížilo.

ano, jako mestsky policajt muzes chtit muzes ridicak a technicak.

nejsem tak konfliktni jak to mozna vypada, vpodstate az na jednou kdysi hodnohodne davno, jsem se policajtama vždy rozesel v dobrym, i když jsem byl párkrát o par korun lehci.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 20:12

dik za ten zákon o obecni policii, kazdopadne prostuduju

Odpovědět  |   | 
Josef  |  18. 10. 2015 22:40

Klidně to vynech "Američane" - Zelí, bude to pro tebe ztracený čas. Už jsi opakovaně předvedl své chápání reality, o předpisech, normách a legislativě už nemluvě.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 22:58

prihod nejakej argument, OVCE.
ja jsem jich uved dost a to konkretnich
myslis, ze jsem schopnej z rukavy vysypat legislatimu, která se tyka semaforu?
neprecenuj me.

BÉÉ
BÉÉ
BÉÉ

Odpovědět  |   | 
ACE  |  18. 10. 2015 10:35

Je to takový komický, vždycky když není co napsat, tak se napíše o policajtech, pokutování, rychlosti atd. atd., prostě klasický nekonečný hospodský téma, napíše se skoro to samý před měsícem, co se dá probírat furt a furt a furt dokola, nikdy se na něm všichni neshodnou, trošku se "vykřičej". Je to nůůdáá. Ale lidi píšou, hádej se a neprokouknou to.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 11:13

ja tesne projel na červenou a prisla mi fotka s nabídkou odpustku 1000kc
byl jsem presvetcenej, ze maj nastavenou prilis kratkou zlutou, tak jsem sel do spravniho rizeni. po handrkovani to skončilo odvolanim ke kraji a tam to skončilo. nakonec jsem podal oznameni na policii o spatne nastavenem semaforu a ti mi dali najevo, ze jsem jen vysirac.
tak jsem podal k soudu trestni oznameni na mestsky urad za neopravnene vybirani pokud, kde jsem opetne dukladne rozebral, proc je semafor spatne nastaveny. napsali mi, ze i když je před semaforem zvysena rychlost na 70km/h, mam jet jen 50km/h a pak je delka zluta OK.
takze zastani na meste zadne, zastani u policie zadne, zastani u soudu zadne.
když jsem mistem projizdel cca 2 mesice po podani trestniho ozname, semafor uz byl nastaveny spravne. asi se někdo zalek, ze by to mohlo skoncit velkym problémem.

Odpovědět  |   | 
JirkaK  |  18. 10. 2015 13:11

Ono by to nebylo tak výjimečné, například někde v Itálii se před pár lety projednával případ kdy na semaforech byla úmyslně zkrácená žlutá ze 3 sekund na 2, a jak se později prokázalo, skutečně jen a pouze kvůli tomu aby to místní policii či gendarmerii nebo jak se to tam jmenuje, hezky sypalo. A trvalo to hezkých pár let než si toho skutečně někdo všiml a dal to k soudu.
Mimochodem - ve slušných zemích bývá zvykem, že zelená na semaforu pár vteřin předtím než skočí žlutá začne blikat. Aby potom řidič nemusel hamtnout na brzdu jako na rýč.
Zrovna tak by nebylo od věci udělat něco jako "rozhodovací čáru", výraznou a barevně odlišenou. Skáče žlutá, jsem před čárou, brzdím. Jsem za čárou, vím že ještě na žlutou bezpečně a bez postihu projedu.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 13:42

o ty italii jsem cet, to byl i jeden z duvodu, proc jsem do toho sel.

na rozhodovani je ale malo casu, protoze na rozhodnuti a zaplaceni mas jen 14 dni. po prevzeti jsem byl chvili pryc, navic to bylo před vanoci, takze spousta práce.

mestsky urad udelal chybu, protože jsem tam byl vyfocenej jak jedu na zlutou a pak na červenou a rozdil mezi fotkami byl 2.3sec. když jsem si to dal dohromady s povolenou rychlosti 70km/h, tak mi to nevycházelo. na miste (cca 100km daleko), jsem sice zmeril 3sec, ale i tak to bylo malo i s porovnanim s jinejma krizovatkama, kde je 70.

takze jsem to nechal byt a cekal co se bude dit. zadnou zkušenost jsem nemel, a tak jsem cekal, ze podle fotky budou zjišťovat kdo ridil a bude me hrozit 5 bodu + 5 tis (místo odpustku 1tis bez bodu - coz několikrát v dopise zduraznili). k memu prekvapeni ridice nezjistovali, takze resili me jako provozovatele s moznou pokutou 10tis, ale bez ztraty bodu. a pak jak uz jsem psal. handrkovani, dokonce jsem byl na koberecku, predkladani dukazu (napr. clovek co ten semafor delal mi potvrdil, ze zluta je kratka), pozadovani znaleckých pocutku, nervozita na jejich strane a nejspis zahrani do kouta.

nejlepší byl ten soud - který tvrdil, ze když na ty 70 pojedu 50, tak je semafor nastaveny OK. !zvyseni! rychlosti na 70km/h tam je cca 200 metru před semaforem, takze docela slusna past. dnes uz ne, uz to je OK.

ten semafor byl dobrej stroj na peníze a oni se toho nechteli vzdat.
porad mam nutkani to ještě rozvířit, protože rocne nacapali cca 1000ridicu, kterym delali problémy, mozna i někdo prisel o ridicak, a z velke casti to bylo diky spatne nastavenemu semaforu.

Odpovědět  |   | 
Josef  |  18. 10. 2015 17:12

Na to, že jsi "Američan", máš bohaté zkušenosti s řešením situace na českých komunikacích a správním a soudním řízením v Česku. Nevím, nevím, ale pro "Američana" jsou čas peníze a nikdy by se kvůli pár "drobným" nehandrkoval a neztrácel čas. Zejména po tom, co člověk zažívá na komunikacích v USA. Tam nikdo s hlídku nediskutuje a udělá, co policie požádá. Mám takový pocit, že zdejší "Američan", alias "Zelí", zase píše "pohádky"...
Jinak pro "normálního" řidiče platí, že řeší přestupek maximálně cca 1 krát za 2-3 roky a tu tisícovku klidně vyklopí. Vždyť už text jedné známé písničky obsahuje, co musí mít správný řidič (...peníze na pokuty,...). Pokud člověk musí platit častěji, je vhodné zamyslet se a hledat chybu u sebe. (Že, Zelí?

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 19:12

tu tisícofku vyklopi ovce, ne clovek co umi aspon občas pouzit hlavu.
ten semafor me místo tisícofky prisel se vsim vsudy na cca 20tis, ale pravdu se mel ja, ne urad, který mozna zamerne zneuzival neznalost lidi.
diky me to je vporadku a je i mensi rizoko nehody a o to mi slo.
od zavedeni bodoveho systemu jsem platil 3x, vzhledem k tomu co najedu, to zas tak spatna bilance není.

ty evidentne patris mezi ty ovce, které jdou se stadem a delaji bee, bee, bee

Odpovědět  |   | 
Josef  |  18. 10. 2015 21:12

"Američane", chce to jen přiznat si chybu. Když si někdo přizná chybu, tak není ovce. Za chybu se platí, třeba ty pokuty. A přestaň si Zelí hrát na "Američana". Zaplatit místo tisícovky 20 tisíc, to může jedině Zelí. To ses zase jednou předvedl tou zdejší pohádkou o "záchraně veřejnosti na křižovatkách" puberťáku. Myslíš, že ti to někdo zbaští, tu tvoji analýzu a tvoji "objektivitu" posouzení nastavení intervalů semaforů na křižovatkách ? Mezi námi, v rámci pravidelných kontrol, by případnou chybu nastavení opravili i bez tebe, víš? A tím trojím "bee" jsi tomu dal opravdu tečku "Američane" alias Zelí.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 21:48

tak specielne pro mistni ovci:

semafory se ridi podle tzv. signálního planu.
signalni plan se vytvori, když se na krizovatku nainstaluji semafory, nebo když dojde k nejake zmene křižovatky, napr. ke zvyseni rychlosti.
signalni plan te konkretni křižovatky se vytvoril před cca 10 lety na projektovanou rychlost 50km/h a bylo vse vporadku.
před cca 7 lety se v jednom smeru zvýšila rychlost na 70km/h, ale nikoho nenapadlo zmenit signalni plan křižovatky.
před cca 5 lety tam město nainstalovalo kameru, která zaznamenav prujezd na červenou, protože diky zvysene rychlosti tam lidi nebyli schopni na zlutou zastavit a bylo je potřeba radne zpeněžit.
před 2 lety tam vyhmatli me a ja jsem je donutil zmenit signalni plan a prodlouzeni zlute.

revize probiha každý rok a mimo jiné posuzuje, jestli casy odpovidaji signalnimu planu, ale neposuzuje se, jestli je signalni plan vporadku. tomu ten kdo dela revizi ani nemusi rozumět.

takze signalni plan byl skoro 7 let spatne a nikdo na to při pravidelne revizi neprisel.

Odpovědět  |   | 
Josef  |  18. 10. 2015 22:33

Úžasné - pohádka na dobrou noc s dobrým koncem - "Američan" alias Zelí zajistil nám všem správné fungování signalizace na křižovatce... A co ostatní křižovatky, ty jsi také zkontroloval a "zařídil" správnou funkci-nastavení?
Víš co je divné Zelí? Že přes to, že jsi měl pravdu, tak jsi zaplatil 20.000,- Kč místo původních 1000,- Kč za stanovenou pokutu... Místo Večerníčku fakt dobrý! Příště nám zase něco napiš, jak to třeba dopadlo s tím podvodným software u nafťáků, že jsi na to přišel jaksi jen ty, a tak, však víš, ty to "umíš"... Pohádek a Večerníčků není nikdy dost.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 22:57

prihod nejakej argument, OVCE.
ja jsem jich uved dost a to konkretnich
myslis, ze jsem schopnej z rukavy vysypat legislatimu, která se tyka semaforu?
neprecenuj me.

BÉÉ
BÉÉ
BÉÉ

Odpovědět  |   | 
Josef  |  20. 10. 2015 22:54

Takže „Američane“ alias Zelí, vrátím se k podstatě – k tvému příspěvku
USA | 18. 10. 2015 19:12 | [192.162.96.xxx]
tu tisícofku vyklopi ovce, ne clovek co umi aspon občas pouzit hlavu.
ten semafor me místo tisícofky prisel se vsim vsudy na cca 20tis, ale pravdu se mel ja, ne urad, který mozna zamerne zneuzival neznalost lidi.
diky me to je vporadku a je i mensi rizoko nehody a o to mi slo.
od zavedeni bodoveho systemu jsem platil 3x, vzhledem k tomu co najedu, to zas tak spatna bilance není.
ty evidentne patris mezi ty ovce, které jdou se stadem a delaji bee, bee, bee

Začnu Hezky popořádku „Američane“ alias Zelí :
1. Téma diskuse je nebát se správního řízení a ozvat se. Jak ses v tomto směru projevil ty, to jsi předvedl. Jak jsem reagoval v tomto směru já, to jsem také uvedl – když jsem udělal chybu, tak jsem zaplatil, to není chování ovce. Pokud bych měl zaplatit za přestupek a nedopustil se ho, tak bych se rozhodně bránil. Jenže na rozdíl od tebe používám mozek. Pokud mám důkazní nouzi, tak je otázkou pouštět se do sporu. Pokud jsem vjel do křižovatky na červenou a nebyla to pravda a nemám žádný důkaz, že tomu tak opravdu bylo, tak mám prostě smůlu a zaplatím. Mohu ale následně a nezávisle na „přestupku“ napsat oficiální stížnost nebo dát podnět pro přešetření situace z hlediska zachování bezpečnosti (nesvítící semafory, špatné nastavení intervalů,…). Buď si jistý, že takovou stížnost (podnět pro šetření) obsahující závažné obsahové sdělení, bude někdo řešit a rozhodně dostaneš dříve, či později odpověď (můžeš urgovat, poslat další stížnost….). Tím se v podstatě dosáhne v konečném důsledku stejného účinku, ale stojí to jen tu „tisicofku“, jak jsi uvedl a ne těch 20tis. Potom se ptám, jestli nejsi náhodou ta „ovce“ ty.
2. Teď to podstatné. Už na tebe „Američane“ reagovali i jiní v různých příspěvcích. Pokud bys psal o přestupku překročení rychlosti o 7 km/hod kousek za cedulí s názvem obce, a přitom budovy byly vzdáleny ještě nějakých 200 m, tak v takovém případě je opravdu na místě diskutovat o buzeraci a šikanování ze strany policie. Jenže ty jsi uvedl příklad křižovatky!!! V takovém případě, stejně jako na železničním přejezdu, se nediskutuje a jak už zde jiní uvedli, musí být schopen řidič vždy zastavit. Tomu musí přizpůsobit rychlost, pozornost a celkové chování z pozice řidiče!!! Musí se přitom zohlednit stav vozovky, počasí (déšť, mlha, námraza,….) a technický stav a vlastnosti auta (brzdy, pneu,… jiné jsou vlastnosti závodního speciálu se superbrzdami v perfektním stavu a jiné u letité ojetiny se 4 letými pneu se vzorkem blížícímu se předpisy stanovenému minimu). Tohle jsi nikde ve svých výpočtech a úvahách neuváděl, protože nemyslíš, vlastně jak jsi opakovaně předvedl, tak ani nemáš čím myslet. Tím že něco nakopíruješ z norem a uvedeš jeden paragraf Zákona, to neznamená, že máš pravdu. Nelze nic vytrhovat z kontextu.
3. Moje mnohaleté zkušenosti mi velí být velmi opatrný na křižovatkách, i když jedu na zelenou. Už mnohokrát jsem zažil, že mi tam projel „expert“ na červenou a já byl rád, že to dopadlo dobře, protože jsem zrovna jel pomalu, zrovna dával pozor a podařilo se mi uhnout a zabrzdit. Nemusel jsem, jel jsem přece na zelenou a společně i jiní se mnou v mém a protějším směru. Jenže můj život a zdraví je mi přednější než moje „pravda“, že jsem byl v právu, měl přednost, jel na zelenou a měl svědky… Jestli ten „magor“ hrál Ruskou ruletu, udělal obyčejnou lidskou chybu, nebo to byl někdo jako ty „Američane“ který frčel na plno a projel na červenou, protože „to nešlo“ ubrzdit díky „špatně“ nastaveným semaforům, to nevím. Zmizel a dál jsem to neřešil a byl jsem rád, že všechno dobře dopadlo. Chtěl bych vidět, jak by vypadal výsledek v dané situaci na křižovatce, pokud by se tam setkali 2 takoví „experti“ jako jsi ty „Američane“ alias Zelí. Myslím si, že ty to ale nepochopíš stejně, jako jsi nepochopil řadu jiných věcí.
4. Co se týče věcné argumentace, mohl bych ti nakopírovat předpisy, jaké má povinnosti řidič, ale nebudu to dělat, to je přece zbytečné. Diskuse se přece odvíjela z pozice uživatelů komunikace – řidičů a ne z pozice projektantů dopravních staveb a dopravních signalizačních zařízení. Zjednodušeně řečeno uvedu příklad, že v případě pohřbu mne bude zajímat, jak vypadá rakev, věnce a jaká se bude hrát hudba a ne jakou bude mít nastavenou teplotu termostat v kremační peci a podle jaké normy. Tebe by asi naopak zajímala ta teplota na termostatu a vůbec bys neřešil, jestli má být při obřadu pietní klid. Připomínám tento příměr ve vztahu k tvému postoji k přestupku na křižovatce, protože tvým přístupem skončíš v té rakvi a v peci v krematoriu s větší pravděpodobností, než by k tomu došlo s praktikováním zásad opatrnosti a bezpečnosti při řízení auta, abys vždy včas zastavil bez ohledu jak je „reostat“ semaforu nastaven.

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 12:57

Tak každý město je jiný a jinak stavěný, ale v našem městě se měří jen v místech, který nám označí PČR, což je běžný a podle nařízení- máme jen 2- na sídlišti v obytné zóně a před jednou školou, kde je rovný úsek a je tam 30 km/h. Ačkoli nastavíme radar o 20km/h více, stejně se nezastavíme a nestíháme to lustrovat a řešit, co je hříšníků. A ty rovné úseky mají taky své opodstatnění- dle interního nařízení musí být k zastavování rovný a přehledný úsek komunikace- proti nebezpečí sražení.
Ale těší mě, že za námi jdou lidi a děkují nám za to a dokonce nabídnou i občerstvení, takže to asi má smysl.
Jinak já udělat přestupek (protože musím podávat potvrzení o spolehlivosti), tak bych šel na dlažbu.
Je to v lidech a osobně bych ty různé firmy, co se specializují na pojištění pokut zakázal.

Odpovědět  |   | 
JirkaK  |  18. 10. 2015 13:25

Ono je to těžký. Osobně věřím že většina policistů PČR a dokonce i nezanedbatelná část strážníků MP je slušných, poctivých a normálních. Ale na druhou stranu je neoddiskutovatelné, že jakékoliv ozbrojené sbory přitahují magory a psychopaty a nějaký "obranný mechanismus" tam být musí, jinak se to skutečně zvrhne ve fašismus. Sám jsem šel do "správního" jednou, to jsem si byl jistý že se žádný přestupek nestal, že jde jen o výmysl pana policisty a nakonec se to i jednoznačně prokázalo. Když jsem potom měl ještě tu drzost zavolat jeho nadřízenému a upozornit ho na to, odpověď byla "no tak si na nás stěžujte" a položil telefon.

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 13:56

Je to o lidech a myslím tím obě strany. Nám teda oznamka kontrolují a nestalo se, že by to šlo pod stůl. Ale já osobně bych se ke správnímu orgánu nehrnul. Jo možná v nějakém nedorozumění, ale toho je málo. Ještě k semaforu - je nastaven a řídí ho jeho zdroj a interval je daný z výroby. My ho vypiname jen někdy, když hrozí náledí.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 14:37

semafor se ridi podle tzv. signálního planu a urcite interval není dany z vyroby, protože nastaveni semaforu, resp. systemu semaforu, je pro kazdou křižovatku jiny. jediny, co je mozna dany z vyroby, je nastavitelna delka zluty, ktera nesmí byt kratsi nez 3 sec.
a logicky, cim vyssi rychlost tim delsi zluta. 3 sec vyhovuji 50km/h, pro 60km/h to uz nemusi vychazet. zalezi i na tom, jestli je před semaforem stoupani nebo klesani. bohuzel nikde není tabulka, ze pro 50km/h jsou 3sec, pro 70km/h 4sec (v pripade klesani 5sec), atd. ale norma stanovuje tzv. minimalni delku rozhledu a z toho jde delka zlute urcit. delka rozhledu vpodstate odpovida delce, za jakou je schopny ridic zastavit auto - tedy rychlost, reakcni doba (1sec na mestskych komunkacich, 1.5sec na ostatních silnicich), technicka prodleva brzd a minimalni brzdny ucinek, který je dan předpisem OSN EHK 13.

tohle bude tezko znat straznik nebo policajt na silnici co honi piraty silnic, ale predpokladal bych, ze se to budou snazit pochopit nebo prověřit ti mgr. a judr. na urade a na soudu a ing. u policajtu s kterými jsem komunikoval. to jsou všechno lidi, kteri chodili do skoly minimalne 18 roku, tak bych cekal, ze v nich zustaly aspoň zaklady fyziky. pro ne ale by lepsi drzet si teplou zidli a do niceho moc nestrkat rypak a když v tom zacne někdo stourat, tak to zahrat do kouta. nejaka bezpečnost je druhorada, hlavni je vybrat co nejvic penez a presvedcit obycejnyho člověka, ze urednik je vsemocnej ....

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 16:11

To je pravda, akorát nám ukázali, jak obsluhovat.
Ale z vlastní zkušenosti musím říct, že s úředníky bojuje i obyčejný četnik z ulice.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 16:33

chapu, ze to cetnik nemá jednoduchy, protože dela, co mu jeho sef rekne a kolikrat to třeba i nepravem slizne.
ja jsem celkem sporadny ridic a diky tomu vyse popsanemu pripadu se semaforem jsem se docela "vyucil", a prestupky, ktery bych dřív neresil a zaplatil, tak bych dnes nechal spadnou do správního rizeni. samozrejme jen to co je sporne a tech spornych věci vidim ze je docela dost ...

Odpovědět  |   | 
Josef  |  18. 10. 2015 17:11

Na to, že jsi "Američan", máš bohaté zkušenosti s řešením situace na českých komunikacích a správním a soudním řízením v Česku. Nevím, nevím, ale pro "Američana" jsou čas peníze a nikdy by se kvůli pár "drobným" nehandrkoval a neztrácel čas. Zejména po tom, co člověk zažívá na komunikacích v USA. Tam nikdo s hlídku nediskutuje a udělá, co policie požádá. Mám takový pocit, že zdejší "Američan", alias "Zelí", zase píše "pohádky"...
Jinak pro "normálního" řidiče platí, že řeší přestupek maximálně cca 1 krát za 2-3 roky a tu tisícovku klidně vyklopí. Vždyť už text jedné známé písničky obsahuje, co musí mít správný řidič (...peníze na pokuty,...). Pokud člověk musí platit častěji, je vhodné zamyslet se a hledat chybu u sebe. (Že, Zelí?

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 19:12

tu tisícofku vyklopi ovce, ne clovek co umi aspon občas pouzit hlavu.
ten semafor me místo tisícofky prisel se vsim vsudy na cca 20tis, ale pravdu se mel ja, ne urad, který mozna zamerne zneuzival neznalost lidi.
diky me to je vporadku a je i mensi rizoko nehody a o to mi slo.
od zavedeni bodoveho systemu jsem platil 3x, vzhledem k tomu co najedu, to zas tak spatna bilance není.

ty evidentne patris mezi ty ovce, které jdou se stadem a delaji bee, bee, bee

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 20:01

Moji dva příbuzní bydlí v té slavné USA a tam bych poslal naše řidiče na převýchovu- sestra projela na červenou a to tóčo, co zažila, by prý už opakovat nechtěla.
Jinak na oranžovou už do křižovatky nevjíždíme- pak předejdeme sporům, jaká byla zrovna barva.
Jednoduchý. Jen někteří vychcánci švejkují.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 20:09

jak nemuzes vjet to křižovatky na oranzovou, když ti 30 metru před křižovatkou při povolene 70km/h (20m/s) skoci zluta, takze tech 30 metru ujedes za 1.5sec, coz je standardni reakcni doba. i kdybys reagoval za 0.5sec, mel bys na zabrzdeni 20 metru, coz bys musel zpomalovat s 10m/s2, cos je maximum za dobrych podmínek s dobrym autem když slapnes na brzdy. od toho je zluta, abys moh ještě projet nez skoci cervena. to same na zeleznicnim prejezdu, kde není automaticky prestupek to, když na koleje vjedes když sviti cervena svetla. ještě bych se hadal 30 metru před prejezdem když skoci svetla při 50km/h, ze me nemuzes pokutovat.
tim nerikam ze obhajuju toho kdo jezdi na červenou, ani nahodou, ale fyziku proste neoblafnes

Odpovědět  |   | 
JirkaK  |  18. 10. 2015 20:34

Nevjíždět do křížovatky na žlutou prostě nejde. Od toho je v zákoně napsáno, že řidič může vjet do křižovatky, pokud nemůže vozidlo už bezpečně zastavit. To platí i u železničního přejezdu. A taky nejsou každý den ideální povětrnostní podmínky, aby se to dalo z 50 na 20 metrech zastavit. Zrovna tak před pár lety ukazovali na TV Zhovna jak údajně zlý řidič autobusu nezastavil před přejezdem, když se mu na 30 metrů rozblikaly světla. Pro osobní auto žádný problém, ale zkuste si představit, jak to bude vypadat v městském autobusu kde většina lidí stojí, když řidič zahamtne brzdy.....
A to nemluvím o pastech jako je třeba křižovatka v Hradci Králové u výjezdu na Brno, kde jsou dva pruhy pro každý směr, první semafory normální, ale u dalších křížení jsou jen jednoduché semafory vpravo na metrovém sloupku. Řidič který to tam nezná jedoucí v levém pruhu si ho ani nevšimne. Nádherná past, jeden čas tam byli místní měšťáci od rána do večera.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 21:03

takze ciste teoreticky:
autobus musí byt schopny zastavit na draze (podle EHK OSN c.13, clanek 2.1.1):
0.15*v +v^2/130 (v je rychlost v km/h), tedy 0.15*50 + 50*50/130 = 26.7 metru.
k tomu draha ujeta za dobu reakce ridice - 1.5sec (CSN 73 6101, příloha B, clanek B1.1 odstavec a) ), tedy 50/3.6*1.5 = 20.8 metru.
tedy autobus jedouci rychlosti 50km/h musí zastavit na 26.7 + 20.8 = 47.5 metru.
tolik platna legislativa.
na mistnich komunikacích se pocita s reakcni dobou 1.0sec, vysledna draha tedy bude 40.6.
na tyhle hodnoty musí byt navrzeny semafory, které musí pocitat, ze ridic ma 47.5 resp. 40.6 metru na zastaveni při rychlosti 50km/h.

nebo lze pouzit z CSN 73 6101 tabulku 10 - Delky rozhledu pro zastaveni, které jsou pro 50km/h 40metru, při sklonu 5 stupnu a vic 45 metru (s kopce dolu)

takovouhle drahu ma ridic na zastaveni. takze jestliže te policajt bude buzerovat, ze jsi nezastavil před srankama, když 40 metru před zacal blikat semafor, tak ma proste smulu, protože nejde o prestupek (jestliže tam je povoleno 50km/h).
jenze většina lidi zaplati 2.5tis a prijde o 5 bodu. uplne zbytecne ....
a nebo to natoci televize a z ridice udela piráta silnic...

Odpovědět  |   | 
Josef  |  18. 10. 2015 21:30

To ses zase jednou předvedl tou zdejší pohádkou o nastavení signalizace na křižovatkách. Myslíš, že ti to někdo zbaští, tu tvoji analýzu a tvoji "objektivitu" posouzení nastavení intervalů semaforů na křižovatkách ? Mezi námi, v rámci pravidelných kontrol, by případnou chybu nastavení opravili i bez tebe, víš?
Jo a to jak umíš číst a počítat, to jsi nám zde už opakovaně předvedl ve vedlejších diskusích. A že jsi vysokoškolák a že máš problémy s udržením pozornosti při čtení delších textů... Ano. Známá to osoba, že Zelí?
P.S. Přejet křižovatku na oranžovou není přestupek. Na červenou už jo. Normální řidič se přizpůsobí daným podmínkám a nejezdí "na hranu" světelné signalizace. Rozhodně nemá čas sledovat co a jak funguje a aby si pořizoval odpovídající záznamy měření všech možných hodnot (rychlost, zrychlení, brzdnou dráhu, reakční dobu,...). Nejjednodušší je mít v autě kameru pro záznam dopravní situace řidiče z výhhledu a policistovi ze záznamu ukázat, jestli přejížděl na červenou. S takovým důkazem ve správním řízení se dá následně něco dělat, jinak ne. Pokud by tu křižovatku měli špatně nastavenou, tak by měli nápadně více hlášení jak na jiných odpovídajících křižovatkách a jsem si jist, že by potom nikoho ani následně neobesílali. Ale chyba se může samozřejmě vloudit. Nic na světě není bezchybné.

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 21:43

Přeně- nejezdím, jak prase a předvídám. A v pohodě stíhám zastavovat, když blikne oranžovka.

Je vidět, že s Poláky patří naši řidiči k nejhorším v Evropě. Bylo by namístě přitvrdit.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 21:54

opravdu stihnes zastavit, když napr. při 50km/h se ti rozsviti zluta když jsi 10 metru před hranou křižovatky??
to bys musel mit postreh pilota F1 a brzdy jako ma monopost.
20 metru?
30 metru?
a co autobus plny lidi ?? myslis ze když vidi zlutou, tak to ma zaslapnout??

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 21:48

tak specielne pro mistni ovci:

semafory se ridi podle tzv. signálního planu.
signalni plan se vytvori, když se na krizovatku nainstaluji semafory, nebo když dojde k nejake zmene křižovatky, napr. ke zvyseni rychlosti.
signalni plan te konkretni křižovatky se vytvoril před cca 10 lety na projektovanou rychlost 50km/h a bylo vse vporadku.
před cca 7 lety se v jednom smeru zvýšila rychlost na 70km/h, ale nikoho nenapadlo zmenit signalni plan křižovatky.
před cca 5 lety tam město nainstalovalo kameru, která zaznamenav prujezd na červenou, protože diky zvysene rychlosti tam lidi nebyli schopni na zlutou zastavit a bylo je potřeba radne zpeněžit.
před 2 lety tam vyhmatli me a ja jsem je donutil zmenit signalni plan a prodlouzeni zlute.

revize probiha každý rok a mimo jiné posuzuje, jestli casy odpovidaji signalnimu planu, ale neposuzuje se, jestli je signalni plan vporadku. tomu ten kdo dela revizi ani nemusi rozumět.

takze signalni plan byl skoro 7 let spatne a nikdo na to při pravidelne revizi neprisel.

bee
bee
bee

Odpovědět  |   | 
Josef  |  18. 10. 2015 22:32

Úžasné - pohádka na dobrou noc s dobrým koncem - "Američan" alias Zelí zajistil nám všem správné fungování signalizace na křižovatce... A co ostatní křižovatky, ty jsi také zkontroloval a "zařídil" správnou funkci-nastavení?
Víš co je divné Zelí? Že přes to, že jsi měl pravdu, tak jsi zaplatil 20.000,- Kč místo původních 1000,- Kč za stanovenou pokutu... Místo Večerníčku fakt dobrý! Příště nám zase něco napiš, jak to třeba dopadlo s tím podvodným software u nafťáků, že jsi na to přišel jaksi jen ty, a tak, však víš, ty to "umíš"... Pohádek a Večerníčků není nikdy dost.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 22:57

prihod nejakej argument, OVCE.
ja jsem jich uved dost a to konkretnich
myslis, ze jsem schopnej z rukavy vysypat legislatimu, která se tyka semaforu?
neprecenuj me.

BÉÉ
BÉÉ
BÉÉ

Odpovědět  |   | 
Reno  |  18. 10. 2015 21:41

Nevím co by tam MP dělali, když tohle nemůžou řešit- já tu křižovatku znám a připadá mi zcela pohodová.

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 21:50

po tobe muze někdo tezko chtit, aby jsi posuzoval nastaveni semaforu, jako delka zlute.
od toho jsou jini, lepe placeni

Odpovědět  |   | 
Josef  |  18. 10. 2015 22:36

Někdo to dělá zadarmo, tedy pardon, s vlastní investicí 20.000,- Kč, že "Američane", Zelí?

Odpovědět  |   | 
USA  |  18. 10. 2015 22:58

prihod nejakej argument, OVCE.
ja jsem jich uved dost a to konkretnich
myslis, ze jsem schopnej z rukavy vysypat legislatimu, která se tyka semaforu?
neprecenuj me.

BÉÉ
BÉÉ
BÉÉ

Odpovědět  |   | 
JirkaK  |  19. 10. 2015 17:06

Co by tam dělali? Zastavovali tam s pohádkou o tom, že červená na semaforu je vlastně něco jako zákaz vjezdu a ten už mněstská polycyje řešit může...
A pohodová ta křižovatka moc není. Já si těch dalších semaforů všiml asi až po deseti letech, když auto vpravo vedle mě zastavilo a mě napadlo se podívat proč. Vždycky jsem tam jel tím levým pruhem, takže jsem si toho semaforu vpravo nikdy nevšiml a vlastně mě ani nenapadlo že by tam něco takového mohlo být, když už jsem kolem jedněch velkých světel projel. Naštěstí mě tam za tu dobu nesejmuli ani měšťáci, ani žádné jiné auto.
A to nemluvím o tom, že kdysi tam byl namaštěný kruhák dohromady s vedlejší a hlavní silnicí. Doteď nevím, jak se tam vlastně tenkrát měla dávat přednost bez semaforů. Když jsem se ptal kolegy v práci, odpověď zněla - já taky nevím. Prostě tam vjedu, skrčím hlavu a čekám odkud to koupím.....

Odpovědět  |   | 
Me2d  |  19. 10. 2015 08:33

Dokud budou policajti nesmyslně měřit za bukem, budou zváni jako svědci do správních řízení a tam mekotat ty svoje bláboly. Nakonec vždy dojedou na to, že přestupek není přestupek proti zájmu chráněnému zákonem.

Jestli někdo může ušetřit tu marnost, tak je to PČR. (o hnoji MP ani nemluvím)

Víte kdy funguje prevence, jedině když jsou fízlové s tím autem v provozu. Kupodivu široko daleko (odkud jsou vidět) se dodržuje všechno. Měřit a buzerovat při tom netřeba.

Odpovědět  |   | 
Reno  |  19. 10. 2015 11:19

Tak se nauč kolego lépe skutkovou podstatu přestupku. Tohle je zase blábol.

Odpovědět  |   | 
oIoo  |  08. 01. 2016 13:33

Se správním řízením se to má tak, že jej vede zákona neznalý úředník, horko těžko s maturitou, který naseká x procesních chyb. Rozhodnutí "podepíše v zastoupení" nějaký JUDr. z Plzně, který to ani nepsal ani nečetl.
Když se odvoláte, tak stejně kvalitní úředníček na Kraji všechno přikryje např.
- to sice není úplně správně, ale nedá se říct, že by to bylo špatně
- Kraj se s výkladem ztotožňuje
- toto je sice špatně, ale na rozhodnutí to jistě nemělo až takový vliv...
apod.
Takže uspět ve Správním řízení nejde, pokud nemáte vyfocené fízly s kalhotama u kotníků, v Odvolání neuspějete - takže zbývá NSS, a podání k němu stojí prachy + právní služby.
Praxe naprosto zoufalá.

Odpovědět  |   | 
KIMSO  |  30. 05. 2016 08:28

A když nastane situace, že kraj "smete" např. argumentaci dokazující provinění druhého účastníka nehody, který odjel z místa nehody a neumožnil nafocení či jinou formu zadokumentování a stejně mě označil za viníka nehody. Navíc nebylo řešeno ani policiií, správním orgánem a ani krajem odjetí z místa střetu! Na Vysočině je to běžný stav.

Odpovědět  |   | 
pcmaker  |  29. 04. 2017 11:07

"...můžete si tím zachránit body i řidičák". A nebo taky dostaneš ve správním řízení větší pokutu, než bys zaplatil na místě. Fakt skvělé rady od někoho, kdo nebude, v případě že udělám přestupek, po ruce. To se to radí od klávesnice. Když vidím, co se děje na cestách, tak si myslím, že policie je ještě hóódně benevolentní. Podle mne by měla přitvrdit a myslím, že i na to dojde. A navíc, každá pokuta jde do státního rozpočtu, tzn. na dobrou věc pro nás,
pro všechny. ☺

Odpovědět  |   | 
Jiri  |  06. 12. 2018 17:52

Presne

Odpovědět  |   | 
marek  |  09. 06. 2018 21:28

zdravím,byl jsem vybodován za pásy, a z posledním přestupkem též za pás mám jisté pochybnosti dokud jsem nebyl vybodován jsem to neřešil,ale při té kontrole policii, jsem už parkoval před domem to je vec jeda,policie mě kontrolovala vedle mě seděla přítelkině ke které policista promluvil proč nemá pás odemě chtěl doklady jenže já je neměl u sebe měl sem je doma, tak mu říkám že si pro ně skočím on že vžádném případě tak jsme se chvilku
dohadovali a asi p 5 min mu říkám dobře vypište mi bloček a jdu dom, u mě se za celou tu dobu nezmínil o páse vypsal bloček podepsal jsem ho a odjeli, doma se mi přítelkině smála
že sem dostal pokutu a ona ne a nebyla připoutána,to byla moje poslední kontrola i podle
datumu na výpise karty řidiče to sedí tak se domnívám co když při tom dohadování zapoměli na přítelkyni že ji neřešili, a pasy napsali mě nemusel to být umisl,jde mi o to zda li mužu
nehat udělat náké přezkoumání přestupku nebo něco podobného a kde to podat na policii která mi bloček vydala nebo na úřad, prosím o radu děkuji

Odpovědět  |   | 
Jiri  |  06. 12. 2018 17:51

Tak se máš poutat.....tvoje blbost

Odpovědět  |   | 
Jiri  |  06. 12. 2018 17:50

Jako policista vám můžu rict, že nikdo z mých kolegů nikoho záměrně nesikanuje, nemluvím samozřejmě za všechny . .....ale nabádat někoho kdo něco evidentně porušil aby to dal do správního řízení je pěkný hnus. Místo, aby dotyčný uznal, že neco porušil, tak to bude zapírat... To je odraz dnešní společnosti, každý zná svá práva ale ne už povinnosti. Takže si každý bude jezdit jak chce .. .pak to odnesou ti nevinní...

Odpovědět  |   | 
Joe  |  03. 09. 2019 17:21

Byl jsem pár let v USA a nikdy mě nikdo nezastavil jako tady se slovy "silniční kontrola pane řidiči".

Jako kontrola, na co, co mi chce kontrolovat, jedu jak mám, zaplej, svítím, netelefonuju, tak co mi chce kontrolovat. No nic chce mě nachytat jestli jsem nepožil nebo jestli nemám ušlou rezevní gumu.

V americe policajti nikoho nikdy nezastaví, dokud něco neudělá. A to amerika není vůbec můj oblíbenej rajon. V řadách policie znám několik lidí, bužel i v rodině je máme a někteří chodí do práce s tím, že si ráno než vyrazí do terénu udělají sázky o to, kdo za den nejvíc vybere, i tak funguje policie u nás.

Najde se pár normálních, kteří i když není něco úplně košér dovedou pochopit, že když člověk jel ve městě 54 na dvoukilákové rovince, tak to asi neudělal schválně, ale proto, že zrovna pustil oko z tachometru. Od doby co je bodovej systém, přibývá nehod a všeho možnýho, protože lidi místo na cestu čumí na tachometr, na každou stupidní omezující značku a pak to nějam narvou.

Ještě před 20 lety se po městě jezdilo 50, mimo město 90 a po dálnici 130, teď ať vyjedu, kam chci tak na 2 kilometrové rovince je v obou směrech 80 značek 80, 70, 50, 30, 50, 30, 20, bla bla bla.

A lidi co jezdí hodně třeba pošťáci atd. tak ti prostě nemají šanci jezdit předpisově a ruku na srdce a dnešní době a v dnešním provozu by nejezdil předpisově ani bůh a kdyby jo tak by dostal flastr za bezdůvodné zdržování provozu..

Prostě bodovej systém a pokuty tady nejsou pro větší bezpečí provozu na cestách, ale jen a pouze protom aby se napakovaly úřady a stát, protože pokud by bydovej systém byl dobrej, efektivní a hlavně funkční, tak by šla nehodovost dolů a ne raketovým tempem nahoru. Tím, že budou policajti trestat slušný lidi, kteří jezdí málo a vjedou třeba do většího města, kde přesně neví, jak to chodí, protože arogantní místní jim nedají šanci, pak to bude dál vypadat, jak to vypadá.

I když bude flastr 50 milionů za nezanutej pás, tak se nejmění vůbec nic, akorát půlka republiky bude bez papírů a druhá ve vězení pro dlužníky, tím pádem, půjde nahoru všechno, jelikož svět je na dopravě závislej.

Pokud je někdo dobytek, tak ani nejvyšší flastry ho nezastaví a odskáčou to ti obyčejní lidi.

Odpovědět  |   | 
Pavel K.  |  30. 04. 2019 16:46

Já naprosto souhlasím s obranou řidičů, kteří se něčeho dopustí a místo toho, aby uznali chybu, tak požadují sepsání sáhodlouhých protokolů, zastupování rádobyadvokáty a dovolávání se nejvyšších soudů. Takový člověk často kromě pokuty uhradí poplatek za správní řízení (často vyšší než sama pokuta), poplatky za zastupování a poplatky soudní. Kromě toho všeho samozřejmě u jasných přestupků zaplatí i tu pokutu. Navíc ještě tím "zdržováním", ke kterému článek nepřímo nabádá (úřadům běží lhůty...), sám dokáže, že je zapotřebí více úředníků, kteří se budou zabývat podobnými malichernostmi.

Správní řízení je tu pro sporné případy, kdy má strana sporu pádné argumenty a důvody k jeho vedení. Ne k tomu, aby se dotyčný snažil o zdržování a zkoušel výmluvy na úrovni retardovaného žáka ze zvláštní školy.

Že je tu nástroj, který lidem umožňuje bránit se proti úřední libovůli, to je samozřejmě správné. To, že se pomocí něho chtějí vyhnout trestu ti, kteří se jasně dopustili něčeho protizákonného, to už správné není. Tady v diskusi jasně převažují lidé, kterým nejde o to ... přestupek se stal-nestal. Jde jim o to ukázat a prosadit svůj pohled na zákon a snažit se omluvit jeho porušování.

PS: Takovým lidem doporučuji výlet třeba do Francie ... a až tam překročíte rychlost třeba o 3 km/h a někomu se to nebude líbit a bude vás chtít potrestat, vytáhněte ty své argumenty o tom, že malé překročení zákona vlastně překročením zákona není a že chcete správní řízení. A až ho absolvujete a třeba se i jednou vrátíte zpátky, tak poreferujte, jak si náš systém vede ve srovnání se zahraničím. O výši pokuty se také nezapomeňte zmínit

Odpovědět  |   | 
Toby  |  03. 09. 2019 17:08

No a já bych přál tobě, aby ti třeba právě v té Francii ukradli auto, zrovna v době, kdy soudruzi carabinieri, budou zrovna někoho pumpovat právě za to překročení rychlosti o 3 km/h.

Z toho co napsals, je naprosto jasný, že ty si jeden z těch naprosto dokonalých lidí, co nikdy neudělal chybu.

Tresty a to jak peněžní, tak i bodový nejsou úměrný jednak k příjmům lidí v ČR druhak nejsou ani nijak "optimalizovaný". Dávat stejnej flastr za to že někdo schválně proletí na červenou a za to, že ti nějakej trubec vběhne do cesty, když odbočuješ z cesty je nesmysl.

Svoje si myslím o denním svícení a pásech. Svítit zapomíná každej den, kde kdo a dávat někomu flast, za to že nesvítí v letním dni, v pravé poledne, kdy není ani mráček a je 40 stupňů ve stínu je hovadina. Stejně, tak pokutovat za pásy, co je komu po tom, co si kdo ve svým vlastním autě dělá, když tím nikoho neohružuje, už v nespočetně případech pásy lidi při havárce zabily než aby jim pomohly. Kdyby ti díky pozapínaným pásům uhořela v autě celá rodina v neskutečných bolestech, tak bys mluvil jinak.

Co se týče třeba červené, tak až budou semafory nastaveny, tak že po zelené bude oranžová svítit 10 vteřin a ty budeš moct zareagovat, pak OK, ale jsou semafory, kde je oranžová 1-2 vteřiny, jen problikne a nemáš šanci udělat absolutně nic, navíc podle zákona, už jízda na oranžovou je přestupek.

Celej bodovej a pokutovej systém pouze buzeruje slušné řidiče, protože ti co dělají bordej jsou buď pracatí a nebo jezdí bez papírů. Stačí, aby ti 2x vletěl na přechodu nějakej trotl na kole a budeš na 5 let do chládku. Super ne?

A skutečně ne, nežijeme v právním státě, žijeme ve státě, který podporuje tuneláře, zloděje, podvodníky a jinou havěť, přitom slušný lidi tlačí do kouta.

Takže v otázce, postavit se proti úředům a pořádně s nima VY...T mám naprosto jasno.

Odpovědět  |   | 
Pavel K.  |  03. 09. 2019 23:15

Tak třeba postupně po odstavcích...

Tak fantazii máš opravdu bujnou. Nechápu, proč by mi měli krást auto během řešení přestupku. Navíc ve Francii jsou časté radary a následné liebesbriefy, nejde tolik o policajty samotné.

Chyby dělá každý. Ale jen slušný člověk dokáže chybu uznat, zatímco arogantní blbec se domnívá, že on je ten, který smí rozhodovat, které předpisy pro něj platí a které ne.

V dalším odstavci mi nejsou jasné okolnosti sražení člověka. Každopádně divit se, že když někoho srazím, tak to může být i mnohem vážnější porušení, než jízda na červenou, to je zbytečné. Záleží na okolnostech.

Další odstavec je typickým projevem demagogie a přemíry fantazie. Bezpečnostní pásy snižují riziko úmrtí zhruba o polovinu. Je to statistika, jsou to výzkumy a je to i použití zdravého rozumu. Než začneš psát pohádky a hrát na city, studuj data. Kolikpak případů se schovává za tím tvým slovem "nespočet"? Kolikpak lidí uhořelo kvůli tomu, že si nemohli odepnout pás? Fakta, prosím, ne ty tvé kecy a představy. Myslíš, že když auto havaruje, začne hořet a posádka je uvnitř, tak že jsou všichni při vědomí a dokonale schopni sami sebe vyprostit a jediné, co jim v tom brání jsou pásy? Vtipálku...

Jízda na oranžovou sama o sobě přestupkem není. Jsou tam nějaké okolnosti, které umožňují křižovatku projet dokonce i na červenou, jak vyplývá z judikátu NSS. A právě k tomu je potom to správní řízení, kde se člověk může právem bránit a uvést okolnosti, které ho vedly k tomu, že jel tak, jak jel. Ne, aby zdržoval řízení a vyhýbal se pokutě, ale aby byla správně objasněna situace.

Pokud na přechod vletí trotl na kole, pak si řidič sednout nepůjde. https://slovacky.denik.cz/nehody/cyklista-vjel-na-p... ...
a opět judikáty z NSS by tě mohly nasměrovat zase blíže k realitě.

Ano, postav se úřadům. Doufám, že kromě vyšší pokuty z toho budou i náklady řízení. Tolik lidí už si myslelo, že se vším mohou vy**bat...
Ta rozhodnutí soudu jsem četl rád. Potom jsem pochopil, proč se tolik řidičů divilo, že přišli o papíry. Zpravidla to asi byli naprostí idioti, kteří věřili, že za pár tisíc ročně se vyhnou jakékoli pokutě a že je "právník" ze všeho dostane. Výmluvy použité v odvoláních byly až komické. A právem je nejvyšší soud poslal do patřičných míst. Takže většina případů skončila pokutou stejnou nebo vyšší, náklady řízení a soudní poplatky navrch. Typnul bych si, že každý řidič na začátku myslel, jak s tím vy**be.

Odpovědět  |   | 


Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků

Nejčtenější články

Čínská Dacia Duster dorazí už příští rok. Luxus za pakatel si budete moci i půjčit

Čínská Dacia Duster dorazí už příští rok. L…

Bezdrátové nabíjení telefonu, automatická klimatizace, LED světlomety, elektricky nastavitelná sedadla a armáda USB portů. S tím vším dorazí Lynk & Co do Evropy.

8.  10.  2019 | | 66 N/A
Nový SsangYong Korando se ukázal v ČR. Konkurenty potrápí cenou i kufrem

Nový SsangYong Korando se ukázal v ČR. Konk…

Konkurent Škody Karoq se nyní již oficiálně pohybuje po našem území. Své konkurenty trápí i nízkou cenou.

11.  10.  2019 | | 68 N/A
Nové Suzuki Jimny má české ceny. Je to nejlevnější off-road na našem trhu!

Nové Suzuki Jimny má české ceny. Je to nejl…

Stará technika v moderním hávu na japonský způsob již má české ceny. Na poměry off-roadů je Suzuki Jimny opravdu levné!

18.  9.  2019 | | 50 N/A
Hyundai i30 nově koupíte nejlevněji v historii. Scala by se měla ještě učit

Hyundai i30 nově koupíte nejlevněji v histo…

Někteří lidé neprahnou po výbavě, ale chtějí prostě jenom obyčejné auto za skvělé peníze. Řada značek to dnes nechce chápat. Hyundai mezi ně ale nepatří.

4.  10.  2019 | | 255 N/A
Čekání na novou Octavii se nemusí vyplatit. Ještě dlouho vám nenabídne vše

Čekání na novou Octavii se nemusí vyplatit.…

Nová generace Škody Octavia klepe na dveře. Ale teď už doopravdy. Testovacích prototypů se na cestách hemží spousta, věřit se jim ale nedá prakticky v ničem.

22.  9.  2019 | | 74 N/A