Nebezpečných železničních přejezdů je stále hodně

Drážní inspekce (DI) informovala, že v Česku je stále více než 350 železničních přejezdů, které mohou představovat riziko pro bezpečnost motoristů, cyklistů a chodců. Seznam, který DI předala ministerstvu dopravy a dalším pověřeným institucím, obsahuje kompletní přehled těchto úseků na silnicích druhých až čtvrých tříd. Dále DI vyzývá tyto instituce k co nejrychlejší nápravě situace.

Ze seznamu je patrné, že největší rizika jsou na místech, kde je železniční přejezd blízko křižovaty, a kdy řidič jedoucí přes přejezd musí v zápětí dávat přednost vozidlu v křižovatce. Stává se pak, že auto musí zůstat stát na přejezdu a dát přednost vozidlu jedoucím po hlavní silnici. Samotným rizikem tedy nejsou pouze nechráněné přejezdy, ale i samotné značení na silnicích, které jdou často proti zákonu. Ten říká, že řidič musí neprodleně opustit se svým vozem železniční přejezd.

Sám fond dopravní infrastrukutry uvádí, že na přebudovaní těchto rizikových míst se vyčerpala jen malá část z vyčleněných více než 163 milionů korun. Náměstek ředitele Státního fondu dopravy ale uvedl, že doufá ve zlepšení situace a celá částka se do konce letošního roku proinvestuje.

Za prvních sedm měsíců letošního roku došlo na zhruba devíti tisících přejezdech ke 157 nehodám automobilů s vlaky, při nichž zemřelo 26 osob. Za většinu nehod přitom nenese odpovědnost železnice.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků