Navštivte STK bez sankcí!

Jako mnoho let předtím, pořádají stanice technické kontroly i letos "Dny otevřených dveří". Tentokrát to bude v sobotu 20.dubna od 8:00 do 14:00 hodin.
Navštivte STK bez sankcí!
DEKRA - ÚSMD a.s. ve spolupráci se svými partnerskými STK opět umožní jarní kontrolu technického stavu vozidel, aniž by jejich majitelům hrozily jakékoliv sankce.

Naposled se Dny otevřených dveří uskutečnily koncem října loňského roku a výsledky jednoznačně ukazují, že stav vozidel je spíš horší než lepší. Motoristé si mohli nechat zdarma zkontrolovat své vozidlo na některé z 98 STK, které se této akce zúčastnily. Na linky STK přijelo zhruba 2400 vozidel, z nichž bez vážných a nebezpečných závad bylo hodnoceno pouze 1250 (52%).

Celkem zúčastněných STK
98
Celkem přistavených vozidel
2403
Počet vozidel bez závad
1246
Počet vozidel se závadami celkem
1157
Z toho závady na:
brzdové soustavě
677
pneumatikách
311
osvětlení
562
ostatní
482

Jak je vidět, míra potenciálního nebezpečí od majitelů automobilů ve špatném nebo dokonce nebezpečném stavu, je vysoká. Určitě proto stojí za pozornost nabídka řady servisů a STK k preventivním prohlídkám před začátkem sezony. Nechte si zdarma prohlédnout svůj automobil od zkušených odborníků.
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků