Navštivte STK bez sankcí!

Jako mnoho let předtím, pořádají stanice technické kontroly i letos "Dny otevřených dveří". Tentokrát to bude v sobotu 20.dubna od 8:00 do 14:00 hodin.
Navštivte STK bez sankcí!
DEKRA - ÚSMD a.s. ve spolupráci se svými partnerskými STK opět umožní jarní kontrolu technického stavu vozidel, aniž by jejich majitelům hrozily jakékoliv sankce.

Naposled se Dny otevřených dveří uskutečnily koncem října loňského roku a výsledky jednoznačně ukazují, že stav vozidel je spíš horší než lepší. Motoristé si mohli nechat zdarma zkontrolovat své vozidlo na některé z 98 STK, které se této akce zúčastnily. Na linky STK přijelo zhruba 2400 vozidel, z nichž bez vážných a nebezpečných závad bylo hodnoceno pouze 1250 (52%).

Celkem zúčastněných STK
98
Celkem přistavených vozidel
2403
Počet vozidel bez závad
1246
Počet vozidel se závadami celkem
1157
Z toho závady na:
brzdové soustavě
677
pneumatikách
311
osvětlení
562
ostatní
482

Jak je vidět, míra potenciálního nebezpečí od majitelů automobilů ve špatném nebo dokonce nebezpečném stavu, je vysoká. Určitě proto stojí za pozornost nabídka řady servisů a STK k preventivním prohlídkám před začátkem sezony. Nechte si zdarma prohlédnout svůj automobil od zkušených odborníků.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků