Navigační systém Garmin: Polárka za satelit

8 komentářů

mkobylan
2. dubna • 9:46

To co to ma znamenat ten startovaci cas "niekolko minut"? Ja som si myslel, ze to prijme signal od troch satelitov, urobi lahsi vypocet a ma vysledok - to predsa nemoze trvat viac nez sekundu! To ma byt akoze pouzitelny pristroj?

Milan
29. května • 14:03

V praxi to funguje takto: Pokud je GPSka delší dobu bez napájení (vyjmuté akumulátory), nebo je ve vypnutém stavu převezena na velkou vzdálenost, tak se "ztratí". K nalezení polohy na zeměkouli potom potřebuje relativně dlouhou dobu - závisí na počtu "viditelných" družic a skutečnosti, jestli se při vyhledávání pohybuje nebo je na stejném místě. Tato doba je asi 5-10 min, v extrémních případech i 20min. Oproti tomu v případě "teplého startu" v lokalitě nepříliš vzdálené od místa vypnutí se GPSka zorientuje během cca desítky vteřin. Opět závisí na intenzitě signálu a počtu "viditelných" družic.

Moje zkušenost s využitím GPS z praxe: Pro běžnou turistiku a orientaci v autě je ideální jednoduchá GPS s vloženými mapami a portem pro propojení s PC (tvorba a archivace tras, waypointů, dokumentace logů...). Na lodi na moři pak GPS s co největším displayem a samozřejmě nahranou mapou příslušné oblasti.

Milan

 

Stanley
2. dubna • 21:56

no, skoly nemam, vim jen, ze po prvnim vypocitani polohy pristroje GPS dopocitavaji uz jen rozdil, coz je podstatne rychlejsi.  

St.

DaP
1. dubna • 14:45

pouzivam tohle http://www.navman-mobile.com/html/3000.htm a maximalni spokojenost :o)

 

 

Jarda
31. března • 12:20

Pří zakoupení jiného typu, např. eMap, se dostanete i s cigaretovým napaječem a držákem hluboko pod 20.000. Standardně má možnost vložení paměťových karet, umožňuje navíc až 50 bodů na trasu apod, zobrazuje v celé Evropě většinu silnic a sídel okolo cca 500 obyvatel. Není ovšem barevný, což ale zase tak důležité. Je navíc plochý, lehce ho schováte do kapsy. Těch lepších typů je samozřejmě více. Což ale žádný GPS přístroj tohoto typu neřeší, je optimalizace trasy, to řeší spec. GPS do auta. Je proto nutné trasu optimalizovat např. v Microsoft Autorotte, vložit kontrolní body a exportovat do GPS, případně vkládat bitmapy. V tomhle je článek trochu matoucí a neúplný. V každém případě jde o přístroj relativně drahý a podobná funkčnost se dá pořídit levněji, resp. v článku nebyly zmíněny žádné specialitky, které by cenu opravňovaly.

Roj
31. března • 22:13

Garmin je proste draha znacka. Patrili k prvnim komercnim GPSkam a ted z toho tezi. Jinak pro zkusene cestovalele bohate staci nejlevnejsi GPS, ktera umi jenom souradnice a dobra papirova mapa, nikoliv matouci Microsofti pseudosoftware, kde je cinska ambasada zaznamenana jako teroristicke centrum.

Jarda
2. dubna • 8:18

Stačí nejlevnější s papírovou mapou, ale jenom do té doby, než dostaneš do ruky přístroj, který tu mapu v sobě má. A za cenu cca 2 -2,5 x větší to za to stojí. Jenom taková myšlenka pro ty, kteří si říkají, na co GPS, vždyť vím, jak se kam dostat apod. Ono to často není o tom, jak se tam dostat, ale rychle a přesně určit, kde jsem. A to je s papírovou mapou trochu komplikovanější.

Roj
2. dubna • 9:04

Ale k urceni tve polohy ti prave staci JEN ty souradnice, kdyz mas mapu. Jinak nemam nic proti drahym GPSkam, jen je mi lito lidi, kteri jsou na nich zavisli

Doporučujeme

Články odjinud