Navigační systém Audi zvítězil ve srovnávacím testu

Tým testerů z motoristického magazínu Auto Connect potvrdil vítězství navigačního systému Plus automobilky Audi v testu deseti navigací z kategorie originálního značkového příslušenství. Výsledky velkého srovnávacího testu byly zveřejněny ve speciálním vydání magazínu Auto Connect. Navigační systém Plus je k dispozici pro modely Audi A3, A3 Sportback, A4/S4, A4/S4 Avant a A4/S4 Cabriolet.

Testovací tým hodnotil navigační systémy ve čtyřech základních disciplínách: Vybavení, ovládání, navádění k cíli a propočítání trasy. Navigační systém Plus doslova exceloval při hodnocení vizuálního a akustického navádění řidiče k cíli a při hodnocení funkčnosti zařízení. Systém společnosti Audi získal nejvyšší známky i při hodnocení vybavení a propočítávání trasy.

Klíčovými prvky, kterým navigační systém Plus vděčí za skvělé hodnocení, jsou velmi rychlá DVD mechanika, dvě integrované čtečky paměťových karet, zdvojený FM tuner a barevný displej s úhlopříčkou 6,5". Možnost vizuálního rozdělní displeje na dvě části umožňuje předávání doplňujících informací, například o třech nejbližších možnostech k odbočení z hlavní trasy, přičemž tyto alternativní trasy se zobrazují v mapě v levé  části displeje. Velmi praktický je i mnohastupňový zoom, který řidiči na vyžádání pomůže získat detailnější informace.

Navigační systém Plus dává řidiči možnost výběru ze třech alternativ cesty k cíli: Nejrychlejší, nejkratší a alternativní, a umožňuje až tři mezicíle. Příchozí hlášení o aktuální dopravní situaci jsou automaticky zohledňována při propočítávání trasy a po stisknutí tlačítka mohou být problémová místa zobrazena přímo do mapy na displeji. Do seznamu zvláštních cílů podél trasy jsou zařazena letiště, parkoviště, výstavní centra, muzea, divadla, nákupní centra atd.

Navigační systém Plus umožňuje samozřejmě komfortní ovládání autotelefonu, na přání je možné systém ovládat v pěti evropských jazycích. O popularitě navigačního systému Plus svědčí i fakt, že během jediného roku se počet objednávek tohoto systému v některých modelových řadách Audi více než zdvojnásobil.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky