Navigační systém Audi zvítězil ve srovnávacím testu

Tým testerů z motoristického magazínu Auto Connect potvrdil vítězství navigačního systému Plus automobilky Audi v testu deseti navigací z kategorie originálního značkového příslušenství. Výsledky velkého srovnávacího testu byly zveřejněny ve speciálním vydání magazínu Auto Connect. Navigační systém Plus je k dispozici pro modely Audi A3, A3 Sportback, A4/S4, A4/S4 Avant a A4/S4 Cabriolet.

Testovací tým hodnotil navigační systémy ve čtyřech základních disciplínách: Vybavení, ovládání, navádění k cíli a propočítání trasy. Navigační systém Plus doslova exceloval při hodnocení vizuálního a akustického navádění řidiče k cíli a při hodnocení funkčnosti zařízení. Systém společnosti Audi získal nejvyšší známky i při hodnocení vybavení a propočítávání trasy.

Klíčovými prvky, kterým navigační systém Plus vděčí za skvělé hodnocení, jsou velmi rychlá DVD mechanika, dvě integrované čtečky paměťových karet, zdvojený FM tuner a barevný displej s úhlopříčkou 6,5". Možnost vizuálního rozdělní displeje na dvě části umožňuje předávání doplňujících informací, například o třech nejbližších možnostech k odbočení z hlavní trasy, přičemž tyto alternativní trasy se zobrazují v mapě v levé  části displeje. Velmi praktický je i mnohastupňový zoom, který řidiči na vyžádání pomůže získat detailnější informace.

Navigační systém Plus dává řidiči možnost výběru ze třech alternativ cesty k cíli: Nejrychlejší, nejkratší a alternativní, a umožňuje až tři mezicíle. Příchozí hlášení o aktuální dopravní situaci jsou automaticky zohledňována při propočítávání trasy a po stisknutí tlačítka mohou být problémová místa zobrazena přímo do mapy na displeji. Do seznamu zvláštních cílů podél trasy jsou zařazena letiště, parkoviště, výstavní centra, muzea, divadla, nákupní centra atd.

Navigační systém Plus umožňuje samozřejmě komfortní ovládání autotelefonu, na přání je možné systém ovládat v pěti evropských jazycích. O popularitě navigačního systému Plus svědčí i fakt, že během jediného roku se počet objednávek tohoto systému v některých modelových řadách Audi více než zdvojnásobil.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků