Natáčení nového dílu Grand Tour zkomplikovala nehoda. James May ve 120 km/h narazil do zdi

Po měsících se na veřejnost dostala nehoda Jamese Maye při natáčení 5. série Grand Tour. V tunelu havaroval při rychlosti 120 km/h.

Není tajemstvím, že se trojice z pořadu Grand Tour s pátou sérií vydala na výlet do Norska za polární kruh. O přípravách natáčení se objevily informace už před půl rokem. Tehdy Jeremy Clarkson (2. března) na svém Instagram profilu zveřejnil fotografii se Subaru Impreza WRX, které si vybral Richard Hammond a Mitsubishi Lancer EVO VIII Jamese Maye. Jeremy Clarkson sestavu doplnil v Audi RS4.

Právě James scénář celé výpravy zdramatizoval vážnou nehodou, která až nyní vyplula na povrch. Během výpravy se trojice vydala na opuštěnou norskou základnu Olavsvern poblíž města Tromsø, kde neodolala pokušení zkusit, které z vozů bude ve sprintu nejrychlejší. Závod měl okořenit vjezd do tmavého tunelu, jehož světla štáb rozsvítil těsně před vjezdem vozů.

To se sice podařilo, ale James May nedokázal na změnu světla reagovat dostatečně rychle. Podle dostupných zdrojů trefil stěnu v rychlosti přibližně 120 km/h. Přivolaní lékaři pomohli Jamesovi s krvácející ránou na hlavě vystoupit. Následně si stěžoval na bolest hlavy, krku a hrudníku. Pozdější hospitalizace potvrdila zlomeninu žebra. Také podstoupil preventivní sken mozku. Poslední informace hovoří o tom, že James je již v pořádku.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto. V současnosti nese společnost název Subaru Corporation.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

Diskuze (2) Další článek: Nové Volvo XC90 odhaleno? První elektrická verze se objevila na patentových snímcích

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,