Nástupce Peugeotu 407 půjde do Ameriky

Francouzský koncern PSA Peugeot Citroen a japonská automobilka Mitsubishi úzce spolupracují velmi dlouho. Nedávno přišly všechny automobilky s vlastním SUV modelem, který vznikl ze vzájemné spolupráce.

Nyní přichází další krok ve spoluprácí a to využití výrobních kapacit druhé strany. Peugeot by chtěl prodávat nástupce modelu 407 i ve Spojených státech a také ve státech Jižní Ameriky. K tomuto plánu má posloužit výrobní závod Mitsubishi v americkém Illinois.

Právě v této továrně by se měl Peugeot 408 pro Ameriku vyrábět. Peugeot si od toho slibuje nižší náklady na výrobu, jelikož odpadne složitý export. Peugeot by navíc využil rozšířenou dealerskou a servisní síť Mitsubishi a ve výsledku by tak získali všichni.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků