Nástupce Peugeotu 407 půjde do Ameriky

Francouzský koncern PSA Peugeot Citroen a japonská automobilka Mitsubishi úzce spolupracují velmi dlouho. Nedávno přišly všechny automobilky s vlastním SUV modelem, který vznikl ze vzájemné spolupráce.

Nyní přichází další krok ve spoluprácí a to využití výrobních kapacit druhé strany. Peugeot by chtěl prodávat nástupce modelu 407 i ve Spojených státech a také ve státech Jižní Ameriky. K tomuto plánu má posloužit výrobní závod Mitsubishi v americkém Illinois.

Právě v této továrně by se měl Peugeot 408 pro Ameriku vyrábět. Peugeot si od toho slibuje nižší náklady na výrobu, jelikož odpadne složitý export. Peugeot by navíc využil rozšířenou dealerskou a servisní síť Mitsubishi a ve výsledku by tak získali všichni.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků