Nástupce Lotusu Elise se začíná rýsovat. Vznikne společně s Alpine, Číně ho svěřit nechtějí

Značka Lotus teď bude představovat už jen elektromobily. První bude SUV, ale za tři roky dorazí i nástupce modelu Elise.

Letošní jaro bude pro britskou automobilku Lotus přelomové. Ukáže totiž své první SUV, které doposud známe pouze pod kódovým označením Type 132. Následovat ho budou čtyřdveřové kupé a crossover. Všechno už to budou elektromobily, protože aktuální model Emira je poslední auto značky se spalovacím motorem.

Už teď ale víme i o dalším sportovním autě s označením Type 135. Dorazí až v roce 2026, ale už teď tu máme první snímek a také první informace. Zatímco první tři zmíněné modely se budou vyrábět v čínském Wu-chanu, sportovní auto si bude Lotus vyrábět doma v Hethelu.

Na tomto sportovním autě totiž bude spolupracovat s francouzskou značkou Alpine, která bude v tomto období také uvádět nové sportovní auto na elektřinu. První náčrt je prozatím jen nástřel tvarů, které vůz bude mít. Víme ale, že bude náhradou za model Elise, který opustil výrobní linku před koncem roku.

Nové sportovní auto bude v hierarchii pod supersportem Evija a bude stát na nové platformě E-Sports. Tato základna bude umožňovat výkon až 872 koní a pohon zadních či všech kol. Samotný skelet by měl vážit o 37 procent méně než u modelu Emira a baterie budou uložené uprostřed, aby se zachovalo rozložení váhy jako tomu bylo doposud.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Váš názor Další článek: Citroën C1 z Kolína nadobro končí. Vzniklo přes 1,2 milionu kusů, náhrada se do Česka nejspíš nedostane

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz