Nástupce Ferrari Enzo s malým přeplňovaným motorem?

Zástupci italské automobilky Ferrari opět trochu poodkryli své plány týkající se nástupce vrcholného modelu Enzo. Automobilka v této chvíli zvažuje dvě cesty, kterými se může vydat. První z nich by byla klasická, tedy postavení dalšího supersportu na bází Formule 1 s dvanáctiválcem, hmotností 1 200 až 1 300 kg a mírně navýšeným výkonem.

Druhou možností, která je z pohledu automobilky zajímavější. je postavení velmi lehkého auta s hmotností maximálně 1 000 kg, které by bylo poháněno twin-turbem přeplňovaným osmiválcem, jehož výkon by mohl dosahovat hodnoty 600-900 koní.

Turbo motor ve vrcholném modelu zde již byl a to v legendárním modelu F40, který je dodnes považován za klasiku mezi modely této italské automobilky, takže turbo motor by zde nebyl ničím revolučním, i když rozhodně ne typickým.

Automobilka si do tohoto spojení slibuje hlavně lepší jízdní vlastnosti vozu, protože výrazně poklesne hmotnost. Vedlejším efektem pak bude nižší spotřeba a tedy i emise CO2.

Automobilka má na definitivní rozhodnutí zhruba rok, pak bude muset začít s finálním vývojem tohoto vozu. Možná se tak dočkáme downsizingu i mezi supersporty.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků