Nástupce Ferrari Enzo s malým přeplňovaným motorem?

Zástupci italské automobilky Ferrari opět trochu poodkryli své plány týkající se nástupce vrcholného modelu Enzo. Automobilka v této chvíli zvažuje dvě cesty, kterými se může vydat. První z nich by byla klasická, tedy postavení dalšího supersportu na bází Formule 1 s dvanáctiválcem, hmotností 1 200 až 1 300 kg a mírně navýšeným výkonem.

Druhou možností, která je z pohledu automobilky zajímavější. je postavení velmi lehkého auta s hmotností maximálně 1 000 kg, které by bylo poháněno twin-turbem přeplňovaným osmiválcem, jehož výkon by mohl dosahovat hodnoty 600-900 koní.

Turbo motor ve vrcholném modelu zde již byl a to v legendárním modelu F40, který je dodnes považován za klasiku mezi modely této italské automobilky, takže turbo motor by zde nebyl ničím revolučním, i když rozhodně ne typickým.

Automobilka si do tohoto spojení slibuje hlavně lepší jízdní vlastnosti vozu, protože výrazně poklesne hmotnost. Vedlejším efektem pak bude nižší spotřeba a tedy i emise CO2.

Automobilka má na definitivní rozhodnutí zhruba rok, pak bude muset začít s finálním vývojem tohoto vozu. Možná se tak dočkáme downsizingu i mezi supersporty.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků