Nástupce Ferrari Enzo s malým přeplňovaným motorem?

Zástupci italské automobilky Ferrari opět trochu poodkryli své plány týkající se nástupce vrcholného modelu Enzo. Automobilka v této chvíli zvažuje dvě cesty, kterými se může vydat. První z nich by byla klasická, tedy postavení dalšího supersportu na bází Formule 1 s dvanáctiválcem, hmotností 1 200 až 1 300 kg a mírně navýšeným výkonem.

Druhou možností, která je z pohledu automobilky zajímavější. je postavení velmi lehkého auta s hmotností maximálně 1 000 kg, které by bylo poháněno twin-turbem přeplňovaným osmiválcem, jehož výkon by mohl dosahovat hodnoty 600-900 koní.

Turbo motor ve vrcholném modelu zde již byl a to v legendárním modelu F40, který je dodnes považován za klasiku mezi modely této italské automobilky, takže turbo motor by zde nebyl ničím revolučním, i když rozhodně ne typickým.

Automobilka si do tohoto spojení slibuje hlavně lepší jízdní vlastnosti vozu, protože výrazně poklesne hmotnost. Vedlejším efektem pak bude nižší spotřeba a tedy i emise CO2.

Automobilka má na definitivní rozhodnutí zhruba rok, pak bude muset začít s finálním vývojem tohoto vozu. Možná se tak dočkáme downsizingu i mezi supersporty.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků