Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Pro jednoho člověka odpad, pro druhého poklad. Na tomto pohřebišti aut byste našli opravdové klenoty ze světa automobilů.

Pomalu se připravte do pozice skloněné hlavy v dlaních. Na tomto místě v Japonsku nejenže odpočívají ty nejznámější vozy tamní automobilové kultury, ale jako překvapením zde najdete i odložené klenoty z dalších koutů světa. Je libo starý NASCAR závoďák nebo Alpina B9 3.5? To je pouze začátek…

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Přesnou lokaci tohoto servisu a vrakoviště někde v Japonsku se od YouTubera Sama Lucase nedozvíme. I on však zmiňuje „místo, kam staré japonské závoďáky odchází zemřít“. A ladem odložená Toyota Supra z šampionátu JGTC z 90. let tento popis jen zvýrazňuje. O pár momentů později nachází závodní Hondu Civic Type-R EK9. Z velké části tu však odpočívají rovněž silniční vozy.

TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Při pohledu na řady aut ani nemáte čas vyjmenovávat všechna úžasná jména a označení modelů, které tu hynou pod širým nebem. Hachiroku, Skyline, Silvia, Corona, Integra, další Supra, Fairlady, RX-7… A když umlčíte své vnitřní nadšení z japonských vozů, dostanou vás vraky evropských i amerických značek.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Upravených BMW od Alpiny je zde celá hromada, ani staré Mercedesy nejsou výjimkou, částečně rozebrané Porsche 911 pod plachtou nechybí, vedle leží zničený Ford Mustang a opodál je nechán osudu Chevrolet Corvette. Na moment zahlédnete i skelety Lotusů Europa nebo zachovalejší Eclat, jinde zase stojí MG Midget a dokonce vzácná Alpine A610!

Prohlédněte si ty nejlepší registrační značky na přání. Najdete mezi nimi tu svou?

Prohlédněte si ty nejlepší registrační značky na přání. Najdete mezi nimi tu svou?

Jak říká Lucas, na tomto místě se nachází hodně, hodně peněz. I za pouhé vraky mnoha aut byste dnes shrábli v aukci tučné částky. Přesto zde vozy leží bez zjevné šance na záchranu, obrostlé vegetací, pod mechem, ponechány rzi, často využité pouze jako zdroj dílů. Vlastně podobný scénář jako nedávno probírané pohřebiště starých Tater na severu Čech.

Ty nejlepší kousky z tohoto japonského automobilového hřbitova jsme vybrali do galerie, určitě si ji projděte.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 73 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků