Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Pro jednoho člověka odpad, pro druhého poklad. Na tomto pohřebišti aut byste našli opravdové klenoty ze světa automobilů.

Pomalu se připravte do pozice skloněné hlavy v dlaních. Na tomto místě v Japonsku nejenže odpočívají ty nejznámější vozy tamní automobilové kultury, ale jako překvapením zde najdete i odložené klenoty z dalších koutů světa. Je libo starý NASCAR závoďák nebo Alpina B9 3.5? To je pouze začátek…

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Přesnou lokaci tohoto servisu a vrakoviště někde v Japonsku se od YouTubera Sama Lucase nedozvíme. I on však zmiňuje „místo, kam staré japonské závoďáky odchází zemřít“. A ladem odložená Toyota Supra z šampionátu JGTC z 90. let tento popis jen zvýrazňuje. O pár momentů později nachází závodní Hondu Civic Type-R EK9. Z velké části tu však odpočívají rovněž silniční vozy.

TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Při pohledu na řady aut ani nemáte čas vyjmenovávat všechna úžasná jména a označení modelů, které tu hynou pod širým nebem. Hachiroku, Skyline, Silvia, Corona, Integra, další Supra, Fairlady, RX-7… A když umlčíte své vnitřní nadšení z japonských vozů, dostanou vás vraky evropských i amerických značek.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Upravených BMW od Alpiny je zde celá hromada, ani staré Mercedesy nejsou výjimkou, částečně rozebrané Porsche 911 pod plachtou nechybí, vedle leží zničený Ford Mustang a opodál je nechán osudu Chevrolet Corvette. Na moment zahlédnete i skelety Lotusů Europa nebo zachovalejší Eclat, jinde zase stojí MG Midget a dokonce vzácná Alpine A610!

Prohlédněte si ty nejlepší registrační značky na přání. Najdete mezi nimi tu svou?

Prohlédněte si ty nejlepší registrační značky na přání. Najdete mezi nimi tu svou?

Jak říká Lucas, na tomto místě se nachází hodně, hodně peněz. I za pouhé vraky mnoha aut byste dnes shrábli v aukci tučné částky. Přesto zde vozy leží bez zjevné šance na záchranu, obrostlé vegetací, pod mechem, ponechány rzi, často využité pouze jako zdroj dílů. Vlastně podobný scénář jako nedávno probírané pohřebiště starých Tater na severu Čech.

Ty nejlepší kousky z tohoto japonského automobilového hřbitova jsme vybrali do galerie, určitě si ji projděte.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků