Ničivé následky hurikánu Katrina se objevují dodnes. Zdevastovanou Mazdu našli po 14 letech

Vedle osobního auta se v kanálech našly i zbytky nákladního vozu. Brzo tam ale mohou zaplout další.

Dnes v pravé poledne měl téměř milion lidí jižního území Spojených států nařízenou evakuaci. Do vnitrozemí je vyhání právě přicházející hurikán Dorian, který podle meteorologů dosáhl čtvrté kategorie, tedy té druhé největší. Všem je až nad slunce jasné, že hurikán zdevastuje rozsáhlé území budov a vegetace. 

Berou domy, auta i lidské životy. Prohlédněte si nejničivější hurikány, které kdy zasáhly USA - E15.cz

Berou domy, auta i lidské životy. Prohlédněte si nejničivější hurikány, které kdy zasáhly USA - E15.cz

Je tomu už čtrnáct let, co se stejným územím prohnal hurikán Katrina, který se považuje za pátý nejhorší v historii. Následky hrůz se objevují dodnes. Když se z odvodňovacích kanálů uprostřed New Orleans nechtěla odvádět voda, rozhodlo se město, že prohledá odvodňovací potrubí a případně jej „prošťouchne“.

A zabralo to, v útrobách kanálů se totiž nacházelo spousty haraburdí, mezi nímž se našla i celá Mazda 626. Pojišťovně byla ztráta vozu nahlášena 29. srpna 2005, tedy v den, kdy se přes město prohnala ta nejhorší bouře. Silný proud vody vzal i auto a to se zaseklo v kanálu.

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Celých 14 let byl vůz bombardován protékající vodou a zřejmě nikdo o něm nevěděl. Že je něco v nepořádku, si město všimlo až po nedávných povodních, kdy se jejich následky zřejmě nabalily na auto a ucpaly odtok. Zdali se majitel o tento rybářský úlovek přihlásil, není známo. Vůz nebyl podle policejního důstojníka ukraden, ani nijak znehodnocen případnou návštěvou lovců náhradních dílů.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 6 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 81 příspěvků