Ničivé následky hurikánu Katrina se objevují dodnes. Zdevastovanou Mazdu našli po 14 letech

Vedle osobního auta se v kanálech našly i zbytky nákladního vozu. Brzo tam ale mohou zaplout další.

Dnes v pravé poledne měl téměř milion lidí jižního území Spojených států nařízenou evakuaci. Do vnitrozemí je vyhání právě přicházející hurikán Dorian, který podle meteorologů dosáhl čtvrté kategorie, tedy té druhé největší. Všem je až nad slunce jasné, že hurikán zdevastuje rozsáhlé území budov a vegetace. 

Berou domy, auta i lidské životy. Prohlédněte si nejničivější hurikány, které kdy zasáhly USA - E15.cz

Berou domy, auta i lidské životy. Prohlédněte si nejničivější hurikány, které kdy zasáhly USA - E15.cz

Je tomu už čtrnáct let, co se stejným územím prohnal hurikán Katrina, který se považuje za pátý nejhorší v historii. Následky hrůz se objevují dodnes. Když se z odvodňovacích kanálů uprostřed New Orleans nechtěla odvádět voda, rozhodlo se město, že prohledá odvodňovací potrubí a případně jej „prošťouchne“.

A zabralo to, v útrobách kanálů se totiž nacházelo spousty haraburdí, mezi nímž se našla i celá Mazda 626. Pojišťovně byla ztráta vozu nahlášena 29. srpna 2005, tedy v den, kdy se přes město prohnala ta nejhorší bouře. Silný proud vody vzal i auto a to se zaseklo v kanálu.

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Celých 14 let byl vůz bombardován protékající vodou a zřejmě nikdo o něm nevěděl. Že je něco v nepořádku, si město všimlo až po nedávných povodních, kdy se jejich následky zřejmě nabalily na auto a ucpaly odtok. Zdali se majitel o tento rybářský úlovek přihlásil, není známo. Vůz nebyl podle policejního důstojníka ukraden, ani nijak znehodnocen případnou návštěvou lovců náhradních dílů.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků