Ničivé následky hurikánu Katrina se objevují dodnes. Zdevastovanou Mazdu našli po 14 letech

Vedle osobního auta se v kanálech našly i zbytky nákladního vozu. Brzo tam ale mohou zaplout další.

Dnes v pravé poledne měl téměř milion lidí jižního území Spojených států nařízenou evakuaci. Do vnitrozemí je vyhání právě přicházející hurikán Dorian, který podle meteorologů dosáhl čtvrté kategorie, tedy té druhé největší. Všem je až nad slunce jasné, že hurikán zdevastuje rozsáhlé území budov a vegetace. 

Berou domy, auta i lidské životy. Prohlédněte si nejničivější hurikány, které kdy zasáhly USA - E15.cz

Berou domy, auta i lidské životy. Prohlédněte si nejničivější hurikány, které kdy zasáhly USA - E15.cz

Je tomu už čtrnáct let, co se stejným územím prohnal hurikán Katrina, který se považuje za pátý nejhorší v historii. Následky hrůz se objevují dodnes. Když se z odvodňovacích kanálů uprostřed New Orleans nechtěla odvádět voda, rozhodlo se město, že prohledá odvodňovací potrubí a případně jej „prošťouchne“.

A zabralo to, v útrobách kanálů se totiž nacházelo spousty haraburdí, mezi nímž se našla i celá Mazda 626. Pojišťovně byla ztráta vozu nahlášena 29. srpna 2005, tedy v den, kdy se přes město prohnala ta nejhorší bouře. Silný proud vody vzal i auto a to se zaseklo v kanálu.

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Celých 14 let byl vůz bombardován protékající vodou a zřejmě nikdo o něm nevěděl. Že je něco v nepořádku, si město všimlo až po nedávných povodních, kdy se jejich následky zřejmě nabalily na auto a ucpaly odtok. Zdali se majitel o tento rybářský úlovek přihlásil, není známo. Vůz nebyl podle policejního důstojníka ukraden, ani nijak znehodnocen případnou návštěvou lovců náhradních dílů.

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků