Našla se stará dodávka kapely Aerosmith. V lesích rezivěla desítky let

V lesích na západě amerického státu Massachusetts byl objeven zajímavý „artefakt“ z historie rockové kapely Aerosmith. Po desítky let tam stála odložená dodávka, kterou skupina používala na turné v sedmdesátých letech.

Vlastně cokoliv spojené s hvězdnou minulostí americké rockové skupiny Aerosmith byste dnes mohli považovat za ceněný sběratelský předmět. Nalézt ovšem původní dodávku, v níž kapela objížděla koncerty ve svých začátcích, navíc se starým logem Aerosmith na karoserii, to by zajisté někteří „hardcore“ fanoušci rovnali nálezu svatého grálu.

Právě tuto dodávku nyní v rámci pořadu American Pickers na kanálu History objevili moderátoři Mike Wolfe a Frank Fritz. Dvojice sběratelů se zaměřuje na hledání starožitností a jejich následný prodej.

Rolls-Royce britské královny hledá majitele. Cena může vyšplhat na 57 milionů

Rolls-Royce britské královny hledá majitele. Cena může vyšplhat na 57 milionů

Rezavý a rozpadlý exemplář dodávky International Harvester Metro Van z roku 1964 stál v lesích na západě státu Massachusetts poblíž městečka Chesterfield. Vozidlo měla skupina používat během 70. let k turné v tomto regionu, tedy v během samotných začátku a teprve stoupající slávy Aerosmith.

Není tak vlastně divu, že po celosvětovém úspěchu skupiny zůstala dodávka odložená na místě svého dřívějšího působení. Současný majitel pozemku sběratelům uvedl, že dřívější vlastník místa byl s kapelou určitou formou v kontaktu.  

Televizní hvězda 80. let bude na prodej. KITT z Knight Ridera míří do aukce

Televizní hvězda 80. let bude na prodej. KITT z Knight Ridera míří do aukce

I přesto ale musela být originalita dodávky potvrzena. Ne každý má ovšem telefonní číslo na členy Aerosmith. Zde Mike Wolfe využil své známosti se zpěvákem a kytaristou další známé kapely, Danem Auerbachem z The Black Keys, který fotografie staré dodávky poslal svému kamarádovi... a tím už nebyl nikdo jiný než kytarista Joe Perry z Aerosmith.

Následně byl k ověření vozu kontaktován i Ray Tabano, jeden ze zákládajících členů kapely. Tabano potvrdil, že v této dodávce opravdu před nějakými 40 lety skupina trávila čas a objížděla koncerty.

Dodávku se nakonec sběratelům podařilo odkoupit za 25.000 dolarů, tedy v přepočtu asi 550.000 korun. Prozatím není jasné, jaký osud tento klenot z historie Aerosmith čeká. Snad ale dojde na kompletní renovaci. Jako exponát by dodávka skvěle zapadla do nejednoho hudebního muzea či přímo do síně slávy Rock and Rollu v Ohiu.

Minitest Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT: Přepísknutý budget

Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT (minitest)

Pokud potřebujete levný kombík, důvod vynechat z výběru Tipo vážně nemáte. Fiat ho prodává za slušné peníze. Co když ale chcete diesel, automat a lepší výbavu? Bude Ital pořád ještě takové terno?

dnes | Miro Mihálik | 20 příspěvků
TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

BMW M5

Ano, nová M5 je čtyřkolka, s přepňovaným motorem a masážními sedačkami. Je nejtěžší a nejvýkonnější z modelů M. A takové parametry já osobně neupřednostňuji. Jenže nic není tak, jak se zdá.

18.  10.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
Minitest Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line: Potěšení s vůní nafty

Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line (minitest)

Z nafty se stalo politické téma a zdá se, že její dny jsou sečteny. To je ideální moment dát si špetku nekorektnosti v podobě úsporného dieselu, který navíc hrabe těmi správnými koly a… je z Koreje.

16.  10.  2018 | Miro Mihálik | 28 příspěvků