Našla se stará dodávka kapely Aerosmith. V lesích rezivěla desítky let

V lesích na západě amerického státu Massachusetts byl objeven zajímavý „artefakt“ z historie rockové kapely Aerosmith. Po desítky let tam stála odložená dodávka, kterou skupina používala na turné v sedmdesátých letech.

Vlastně cokoliv spojené s hvězdnou minulostí americké rockové skupiny Aerosmith byste dnes mohli považovat za ceněný sběratelský předmět. Nalézt ovšem původní dodávku, v níž kapela objížděla koncerty ve svých začátcích, navíc se starým logem Aerosmith na karoserii, to by zajisté někteří „hardcore“ fanoušci rovnali nálezu svatého grálu.

Právě tuto dodávku nyní v rámci pořadu American Pickers na kanálu History objevili moderátoři Mike Wolfe a Frank Fritz. Dvojice sběratelů se zaměřuje na hledání starožitností a jejich následný prodej.

Rolls-Royce britské královny hledá majitele. Cena může vyšplhat na 57 milionů

Rolls-Royce britské královny hledá majitele. Cena může vyšplhat na 57 milionů

Rezavý a rozpadlý exemplář dodávky International Harvester Metro Van z roku 1964 stál v lesích na západě státu Massachusetts poblíž městečka Chesterfield. Vozidlo měla skupina používat během 70. let k turné v tomto regionu, tedy v během samotných začátku a teprve stoupající slávy Aerosmith.

Není tak vlastně divu, že po celosvětovém úspěchu skupiny zůstala dodávka odložená na místě svého dřívějšího působení. Současný majitel pozemku sběratelům uvedl, že dřívější vlastník místa byl s kapelou určitou formou v kontaktu.  

Televizní hvězda 80. let bude na prodej. KITT z Knight Ridera míří do aukce

Televizní hvězda 80. let bude na prodej. KITT z Knight Ridera míří do aukce

I přesto ale musela být originalita dodávky potvrzena. Ne každý má ovšem telefonní číslo na členy Aerosmith. Zde Mike Wolfe využil své známosti se zpěvákem a kytaristou další známé kapely, Danem Auerbachem z The Black Keys, který fotografie staré dodávky poslal svému kamarádovi... a tím už nebyl nikdo jiný než kytarista Joe Perry z Aerosmith.

Následně byl k ověření vozu kontaktován i Ray Tabano, jeden ze zákládajících členů kapely. Tabano potvrdil, že v této dodávce opravdu před nějakými 40 lety skupina trávila čas a objížděla koncerty.

Dodávku se nakonec sběratelům podařilo odkoupit za 25.000 dolarů, tedy v přepočtu asi 550.000 korun. Prozatím není jasné, jaký osud tento klenot z historie Aerosmith čeká. Snad ale dojde na kompletní renovaci. Jako exponát by dodávka skvěle zapadla do nejednoho hudebního muzea či přímo do síně slávy Rock and Rollu v Ohiu.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 21 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 90 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků