Nakreslete si nové Porsche 911. Procesem kresby vás provede otec jeho designu

Říkáte si, že Porsche 911 můžete mít doma možná tak na obrázku? Tak si ho nakreslete! Ruku vám povede ten nejpovolanější.

Michal Mauer je typickým příkladem nadšence pro svůj obor a člověk na svém místě. Že jste to jméno nikdy neslyšeli? To bychom se vůbec nedivili, kdo by si měl také pamatovat jména všech zaměstnanců všech automobilek. I když vám to jméno ale možná nic neříká, určitě jste jeho práci viděli. Na našich stránkách hned několikrát.

Mauer totiž stojí v čele designu automobilky Porsche. Na tomto místě pracuje od roku 2004 a jeho pero dává práci dalším stovkám lidí, kteří se vizi na papíře snaží přetvořit v realitu. Designér je samozřejmě jedno z těch povolání, které může fungovat i během pandemie z domova. Stejně tak tedy funguje i Mauer.

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

Podle jeho slov tráví svůj čas v karanténě tím, že dohání svou manželku k šílenství. Už od snídaně si totiž kreslí skici. Když je v práci, je jeho pracovní náplň pestrobarevná. Udává směr modelářům z hlíny, prochází se ve virtuální realitě a samozřejmě kreslí o sto šest. Není tak divu, že si během karantény tato kreativní mysl pořád jenom kreslí. Vždyť kdo by si doma v garáži opracovával kus hlíny… i když bychom se tomu vlastně ani moc nedivili.

Když se jednou Mauer sešel s Dougem Chiangem, člověkem, jehož výtvory jste mohli vidět ve filmové sérii Hvězdné války, oblíbil si od něj jeden výrok: Šťastně nehody. Jde o ten moment, kdy vlastně ani váš mozek neví, co se to s rukou děje a výsledek vás samotné překvapí.

Elektrická motorka ze dřeva je umění na kolech. Francouzi ji prodávají za zhruba 1,6 milionu

Elektrická motorka ze dřeva je umění na kolech. Francouzi ji prodávají za zhruba 1,6 milionu

Příkladem může být design vozu Taycan. Když se Mauer procházel po studiu krátce po uvedení supersportu 918, uviděl na stole jednoho mladého designéra skicu čtyřdveřové verze. To, co byla původně rozšířená představa pro modeláře z hlíny, nakonec zasadilo semínko pro design prvního elektrického modelu značky.

Ale dost už o životě jednoho designéra. Michal Mauer se totiž rozhodl, že nás naučí kreslit designovou skicu. Předmětem se stala aktuální generace Porsche 911 a v galerii nahoře najdete, jak se správně postupuje. 

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

dnes | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků