Nakreslete si nové Porsche 911. Procesem kresby vás provede otec jeho designu

Říkáte si, že Porsche 911 můžete mít doma možná tak na obrázku? Tak si ho nakreslete! Ruku vám povede ten nejpovolanější.

Michal Mauer je typickým příkladem nadšence pro svůj obor a člověk na svém místě. Že jste to jméno nikdy neslyšeli? To bychom se vůbec nedivili, kdo by si měl také pamatovat jména všech zaměstnanců všech automobilek. I když vám to jméno ale možná nic neříká, určitě jste jeho práci viděli. Na našich stránkách hned několikrát.

Mauer totiž stojí v čele designu automobilky Porsche. Na tomto místě pracuje od roku 2004 a jeho pero dává práci dalším stovkám lidí, kteří se vizi na papíře snaží přetvořit v realitu. Designér je samozřejmě jedno z těch povolání, které může fungovat i během pandemie z domova. Stejně tak tedy funguje i Mauer.

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

Podle jeho slov tráví svůj čas v karanténě tím, že dohání svou manželku k šílenství. Už od snídaně si totiž kreslí skici. Když je v práci, je jeho pracovní náplň pestrobarevná. Udává směr modelářům z hlíny, prochází se ve virtuální realitě a samozřejmě kreslí o sto šest. Není tak divu, že si během karantény tato kreativní mysl pořád jenom kreslí. Vždyť kdo by si doma v garáži opracovával kus hlíny… i když bychom se tomu vlastně ani moc nedivili.

Když se jednou Mauer sešel s Dougem Chiangem, člověkem, jehož výtvory jste mohli vidět ve filmové sérii Hvězdné války, oblíbil si od něj jeden výrok: Šťastně nehody. Jde o ten moment, kdy vlastně ani váš mozek neví, co se to s rukou děje a výsledek vás samotné překvapí.

Elektrická motorka ze dřeva je umění na kolech. Francouzi ji prodávají za zhruba 1,6 milionu

Elektrická motorka ze dřeva je umění na kolech. Francouzi ji prodávají za zhruba 1,6 milionu

Příkladem může být design vozu Taycan. Když se Mauer procházel po studiu krátce po uvedení supersportu 918, uviděl na stole jednoho mladého designéra skicu čtyřdveřové verze. To, co byla původně rozšířená představa pro modeláře z hlíny, nakonec zasadilo semínko pro design prvního elektrického modelu značky.

Ale dost už o životě jednoho designéra. Michal Mauer se totiž rozhodl, že nás naučí kreslit designovou skicu. Předmětem se stala aktuální generace Porsche 911 a v galerii nahoře najdete, jak se správně postupuje. 

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků