Nakoukněte do výroby Toyoty GR Yaris. Vzniká na stejném místě jako kdysi Lexus LFA

Toyota nám dává krátce nahlédnout do produkce jednoho z nejzajímavějších hot-hatchů poslední dekády.

Japonská automobilka má v rukách opravdové eso, v jehož tvorbě nevyužila žádných zkratek. Kdy naposledy jste taky mohli na trhu sehnat pravověrný homologační speciál rallyového auta? Toyota GR Yaris je prostě malým zázrakem na dnešním trhu sportovních vozů. Není tak divu, že vzniká i na docela zázračném místě.

Ostrá Toyota GR Yaris dorazila do Česka. Na nic nečekejte, má být hned vyprodaná

Ostrá Toyota GR Yaris dorazila do Česka. Na nic nečekejte, má být hned vyprodaná

V krátkém videu nám Toyota ukazuje záběry produkce GR Yarisu, který se vyrábí na jednom jediném místě. Přesněji mluvíme o japonské továrně Motomachi, kde před léty vznikal i božský supersport LFA. Už jen tato skutečnost dodává ostrému Yarisu další úroveň cool faktoru. Techniku GR Yarisu jsme si rozebrali při oficiální premiéře, české cenovky už přitom také známe.

Speciální výrobní linka je samozřejmě žádoucí, jelikož se standardním hatchbackem Yaris má výtvor sportovní divize Toyoty jen málo společného, ať už mluvíme o proporcích, celém šasi nebo pohonném ústrojí. Původ z motorsportu a přesněji světového šampionátu v rallye je zde prostě očividný.

Nová Toyota Yaris poprvé v Česku: Prcek z Kolína míří hodně vysoko. A má na to!

Nová Toyota Yaris poprvé v Česku: Prcek z Kolína míří hodně vysoko. A má na to!

Toyota zmiňuje ve společnosti s novou výrobní linkou stejnou úroveň kvality, jakou dodržuje při stavbě svých závodních aut. Použití lehčích materiálů, stovky dodatečných svárů na konstrukci pro vyšší tuhost a ruční pečlivost při stavbě motorů. Tady jednoduše nejde o žádnou rychlokvašku.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 5 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků