Nákladní loď převážející auta se převrátila. Jeden člen posádky zažil doslova peklo

Nákladní loď M/V Golden Ray převážející tisíce automobilů se poblíž amerického státu Georgia převrátila na bok. Všichni členové posádky byli zachráněni.

Některé zahraniční zpravodajské servery uvedly, že nákladní loď převážela vozy značky Hyundai a Kia. Zástupce automobilky Hyundai však magazínu Carscoops prozradil, že žádný vůz jejich značky na palubě lodi nebyl. Vypadá to tak, že tisíce vozů bude nyní postrádat pouze Kia, ovšem na její vyjádření se teprve čeká. 

Podle serveru Reuters bylo na palubě přes čtyři tisíce osobních automobilů, na které čekal jeden z přístavů Středního východu. Zatím není známo, v jakém stavu se nyní automobily nacházejí. Co se ví, a navíc je to o dost důležitější, je ale stav posádky. 

V Tichém oceánu hoří nákladní loď s 3500 auty. Na palubě bylo 21 lidí

V Tichém oceánu hoří nákladní loď s 3500 auty. Na palubě bylo 21 lidí

Na palubě bylo v době incidentu 24 lidí, kterým na pomoc přispěchaly dvě záchranné lodě z nedalekého města Brunswick. Do akce se zapojila i dvojice helikoptér Dolphin MH-65. Prvních dvacet námořníků se podařilo zachránit téměř hned, další čtyři však byli nezvěstní.

Pět hodin po záchraně většiny se zjistilo, že zbývající členové posádky jsou stále naživu. Když byli první tři venku, čekal poslední námořník další tři hodiny na vyproštění. Je těžké si asi představit, jaké to musí být strávit sám tři hodiny v potápějící se lodi, ale podle vyšetřovatelů jsou všichni v pořádku a těší se dobré kondici.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků