Nákladní loď převážející auta se převrátila. Jeden člen posádky zažil doslova peklo

Nákladní loď M/V Golden Ray převážející tisíce automobilů se poblíž amerického státu Georgia převrátila na bok. Všichni členové posádky byli zachráněni.

Některé zahraniční zpravodajské servery uvedly, že nákladní loď převážela vozy značky Hyundai a Kia. Zástupce automobilky Hyundai však magazínu Carscoops prozradil, že žádný vůz jejich značky na palubě lodi nebyl. Vypadá to tak, že tisíce vozů bude nyní postrádat pouze Kia, ovšem na její vyjádření se teprve čeká. 

Podle serveru Reuters bylo na palubě přes čtyři tisíce osobních automobilů, na které čekal jeden z přístavů Středního východu. Zatím není známo, v jakém stavu se nyní automobily nacházejí. Co se ví, a navíc je to o dost důležitější, je ale stav posádky. 

V Tichém oceánu hoří nákladní loď s 3500 auty. Na palubě bylo 21 lidí

V Tichém oceánu hoří nákladní loď s 3500 auty. Na palubě bylo 21 lidí

Na palubě bylo v době incidentu 24 lidí, kterým na pomoc přispěchaly dvě záchranné lodě z nedalekého města Brunswick. Do akce se zapojila i dvojice helikoptér Dolphin MH-65. Prvních dvacet námořníků se podařilo zachránit téměř hned, další čtyři však byli nezvěstní.

Pět hodin po záchraně většiny se zjistilo, že zbývající členové posádky jsou stále naživu. Když byli první tři venku, čekal poslední námořník další tři hodiny na vyproštění. Je těžké si asi představit, jaké to musí být strávit sám tři hodiny v potápějící se lodi, ale podle vyšetřovatelů jsou všichni v pořádku a těší se dobré kondici.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků