Nákladní loď převážející auta se převrátila. Jeden člen posádky zažil doslova peklo

Nákladní loď M/V Golden Ray převážející tisíce automobilů se poblíž amerického státu Georgia převrátila na bok. Všichni členové posádky byli zachráněni.

Některé zahraniční zpravodajské servery uvedly, že nákladní loď převážela vozy značky Hyundai a Kia. Zástupce automobilky Hyundai však magazínu Carscoops prozradil, že žádný vůz jejich značky na palubě lodi nebyl. Vypadá to tak, že tisíce vozů bude nyní postrádat pouze Kia, ovšem na její vyjádření se teprve čeká. 

Podle serveru Reuters bylo na palubě přes čtyři tisíce osobních automobilů, na které čekal jeden z přístavů Středního východu. Zatím není známo, v jakém stavu se nyní automobily nacházejí. Co se ví, a navíc je to o dost důležitější, je ale stav posádky. 

V Tichém oceánu hoří nákladní loď s 3500 auty. Na palubě bylo 21 lidí

V Tichém oceánu hoří nákladní loď s 3500 auty. Na palubě bylo 21 lidí

Na palubě bylo v době incidentu 24 lidí, kterým na pomoc přispěchaly dvě záchranné lodě z nedalekého města Brunswick. Do akce se zapojila i dvojice helikoptér Dolphin MH-65. Prvních dvacet námořníků se podařilo zachránit téměř hned, další čtyři však byli nezvěstní.

Pět hodin po záchraně většiny se zjistilo, že zbývající členové posádky jsou stále naživu. Když byli první tři venku, čekal poslední námořník další tři hodiny na vyproštění. Je těžké si asi představit, jaké to musí být strávit sám tři hodiny v potápějící se lodi, ale podle vyšetřovatelů jsou všichni v pořádku a těší se dobré kondici.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

včera | Jan Mička | 76 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 22 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků