Nákladní loď převážející auta se převrátila. Jeden člen posádky zažil doslova peklo

Nákladní loď M/V Golden Ray převážející tisíce automobilů se poblíž amerického státu Georgia převrátila na bok. Všichni členové posádky byli zachráněni.

Některé zahraniční zpravodajské servery uvedly, že nákladní loď převážela vozy značky Hyundai a Kia. Zástupce automobilky Hyundai však magazínu Carscoops prozradil, že žádný vůz jejich značky na palubě lodi nebyl. Vypadá to tak, že tisíce vozů bude nyní postrádat pouze Kia, ovšem na její vyjádření se teprve čeká. 

Podle serveru Reuters bylo na palubě přes čtyři tisíce osobních automobilů, na které čekal jeden z přístavů Středního východu. Zatím není známo, v jakém stavu se nyní automobily nacházejí. Co se ví, a navíc je to o dost důležitější, je ale stav posádky. 

V Tichém oceánu hoří nákladní loď s 3500 auty. Na palubě bylo 21 lidí

V Tichém oceánu hoří nákladní loď s 3500 auty. Na palubě bylo 21 lidí

Na palubě bylo v době incidentu 24 lidí, kterým na pomoc přispěchaly dvě záchranné lodě z nedalekého města Brunswick. Do akce se zapojila i dvojice helikoptér Dolphin MH-65. Prvních dvacet námořníků se podařilo zachránit téměř hned, další čtyři však byli nezvěstní.

Pět hodin po záchraně většiny se zjistilo, že zbývající členové posádky jsou stále naživu. Když byli první tři venku, čekal poslední námořník další tři hodiny na vyproštění. Je těžké si asi představit, jaké to musí být strávit sám tři hodiny v potápějící se lodi, ale podle vyšetřovatelů jsou všichni v pořádku a těší se dobré kondici.

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 39 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 25 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků