Náhrada za Renault Kadjar už má jméno. Má evokovat barvy a teplo jižní polokoule

Novinka doplní na trhu SUV-kupé Renault Arkana a posléze se k nim připojí i Megane E-Tech Electric.

Ačkoliv se zdá, že nově oznámený Renault Austral bude provázaný s Austrálií, slovo Austral v tomto případě pochází z latinského australis, což se dá přeložit jako jižan. Tím automobilka odkazuje na své kořeny v Jižní Evropě. Zatím máme k dispozici jen jednu fotografii, ale pár informací už značka prozrazuje.

Austral je kompaktní SUV, které na délku měří 4,51 metru a pojme pět cestujících. Světovou premiéru bude mít na jaře příštího roku a stane se náhradou za současný model Kadjar. S novým modelem chce automobilka posílit svou pozici v segmentu kompaktních SUV.

„Austral také evokuje barvy a teplo jižní polokoule. Je to jméno, které vybízí k cestování a dokonale se hodí pro SUV. Jeho fonetika je harmonická, vyvážená a snadno vyslovitelná pro každého a má mezinárodní rozsah,“ přibližuje název Sylvia Dos Santos, vedoucí oddělení strategie názvů a jmen ředitelství globálního marketingu značky Renault.

Galerie doplněna o model Kadjar.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (4) Další článek: Nová Mazda 2 Hybrid míří do Evropy. Ano, jde o Toyotu Yaris bez větších změn

Témata článku: , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz