Nahlédněte do zákulisí BMW Individual Manufaktur. Staví se tam sny za miliony

Vyjít vstříc přáním zákazníků je zvykem u každé slušné automobilky. U BMW má na starosti plnění těchto přání speciální divize, kterou navštívil pilot Timo Glock.

Ten, komu nestačí standardní nabídka laků, dekorů nebo čalounění z katalogu, se u značky BMW obrací na divizi Individual Manufaktur. Ta byla založena v roce 1992 s cílem posloužit těm nejnáročnějším klientům značky. Sídlí v halách ve městě Garching nedaleko Mnichova, kde probíhá výroba a montáž jedinečných dílů pro všechna možná BMW dle přesné specifikace zákazníka.

Zlatý hrom pro BMW řady 8. Model přijíždí ve speciální edici od BMW Individual

Zlatý hrom pro BMW řady 8. Model přijíždí ve speciální edici od BMW Individual

Namíchat speciální lak, ušít čalounění z kůže dle vlastního výběru, vytvořit unikátní prošívání – to vše experti značky hravě zvládnou. Nezaleknou se ale ani nových dílů, pokud chcete mít ve svém voze například zlaté kliky, dostanete je. Je také možné nechat si do dekorů uvnitř vypálit laserem znak či nápis dle vlastního vkusu. Omezení je jediné: úpravy nesmějí ovlivnit bezpečnostní standardy, vlastnosti značky či právní předpisy.

TEST BMW 840i xDrive Individual: Jen si tak ladně plout a mít své jisté

TEST BMW 840i xDrive Individual: Jen si tak ladně plout a mít své jisté

Na návštěvě se Timo Glock dozvěděl i vcelku vtipnou historku. V roce 1995 vznikal další z řady takzvaných BMW Art Cars, tedy speciálně lakovaných vozů od slavných umělců. Na tomto kusu (šlo o 850 CSi) pracoval malíř David Hockney, který s sebou stále vozil a vodil své jezevčíky. U BMW Individual mu proto vyrobili speciální mechanismus, který po stisku tlačítka doléval vodu do misky psům na sedačce. Na celou exkurzi se můžete podívat ve videu.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera