Náhle explodující Tesla Model S je v Číně virální videem. Automobilka případ vyšetřuje

Tesla se musí potýkat s další mediální kauzou okolo požáru jednoho z jejích elektromobilů. Video náhlého vzplanutí Modelu S v Číně se rozšířilo po sociálních sítích jako požár.

Kalifornská Tesla vyšetřuje případ náhlého vzplanutí Modelu S v Číně. Zveřejněné záběry bezpečnostní kamery v jednom z podzemních parkovišť v Šanghaji ukazují zaparkovanou Teslu Model S, pod kterou se nejprve objeví bílý kouř, následně dojde k explozi a auto začne intenzivně hořet.

Záběry se velice rychle rozšířily po čínské sociální síti Weibo a postupně se dostaly i mimo Činu na další sociální platformy včetně Twitteru a YouTube. Záhadné vzplanutí tak začala velmi rychle řešit i samotná automobilka, která na místo poslala svůj tým, jenž bude spolupracovat s místními orgány na vyšetřování případu.

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Prozatím tedy není jasně, co přesně zapříčinilo vzplanutí elektromobilu a jestli mluvíme o technické závadě nebo například případu žhářství. Dle posledních informací si požár nevyžádal žádné oběti či zranění. Než byly ovšem plameny uhašeny, stačily se rozšířit na vedlejší dvojici zaparkovaných Audi.

Pro Teslu se samozřejmě nejedná o zrovna lichotivé zviditelnění, a to hlavně na čínské půdě a okolí Šanghaje, kde automobilka v současnosti staví svou továrnu Gigafactory 3, která by měla začít do konce roku 2019 zásobovat místní trh 250.000 elektromobily ročně. Později se čeká navýšení na 500.000 vozů ročně.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků