Náhle explodující Tesla Model S je v Číně virální videem. Automobilka případ vyšetřuje

Tesla se musí potýkat s další mediální kauzou okolo požáru jednoho z jejích elektromobilů. Video náhlého vzplanutí Modelu S v Číně se rozšířilo po sociálních sítích jako požár.

Kalifornská Tesla vyšetřuje případ náhlého vzplanutí Modelu S v Číně. Zveřejněné záběry bezpečnostní kamery v jednom z podzemních parkovišť v Šanghaji ukazují zaparkovanou Teslu Model S, pod kterou se nejprve objeví bílý kouř, následně dojde k explozi a auto začne intenzivně hořet.

Záběry se velice rychle rozšířily po čínské sociální síti Weibo a postupně se dostaly i mimo Činu na další sociální platformy včetně Twitteru a YouTube. Záhadné vzplanutí tak začala velmi rychle řešit i samotná automobilka, která na místo poslala svůj tým, jenž bude spolupracovat s místními orgány na vyšetřování případu.

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Prozatím tedy není jasně, co přesně zapříčinilo vzplanutí elektromobilu a jestli mluvíme o technické závadě nebo například případu žhářství. Dle posledních informací si požár nevyžádal žádné oběti či zranění. Než byly ovšem plameny uhašeny, stačily se rozšířit na vedlejší dvojici zaparkovaných Audi.

Pro Teslu se samozřejmě nejedná o zrovna lichotivé zviditelnění, a to hlavně na čínské půdě a okolí Šanghaje, kde automobilka v současnosti staví svou továrnu Gigafactory 3, která by měla začít do konce roku 2019 zásobovat místní trh 250.000 elektromobily ročně. Později se čeká navýšení na 500.000 vozů ročně.

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 51 příspěvků
S Audi SQ8 TDI na trati Tour de France: Jízda, kterou prostě nepochopíte

Audi SQ8 TDI (první svezení)

V rámci rozšiřování nabídky sportovních audi s písmenem S v názvu jsme se dočkali i modelu SQ8 TDI. Je to sice pět metrů dlouhé SUV, zatáčky ale zvládá jako kompaktní hatchback!

9.  7.  2019 | Svět motorů | 87 příspěvků
První jízda s novou Škodou Superb Scout: Dejte jí 2.0 TDI Evo a bude skvělá!

Škoda Superb Scout (první svezení)

První kilometry s novou Škodou Superb Scout jsme absolvovali v Rakousku. Vedle klikatých okresek nás trasa zavedla i na šotolinu a byl dostatek času k vyzkoušení nového prediktivního tempomatu. Jaký je prozatímní verdikt?

5.  7.  2019 | Jan Mička | 77 příspěvků