Náhle explodující Tesla Model S je v Číně virální videem. Automobilka případ vyšetřuje

Tesla se musí potýkat s další mediální kauzou okolo požáru jednoho z jejích elektromobilů. Video náhlého vzplanutí Modelu S v Číně se rozšířilo po sociálních sítích jako požár.

Kalifornská Tesla vyšetřuje případ náhlého vzplanutí Modelu S v Číně. Zveřejněné záběry bezpečnostní kamery v jednom z podzemních parkovišť v Šanghaji ukazují zaparkovanou Teslu Model S, pod kterou se nejprve objeví bílý kouř, následně dojde k explozi a auto začne intenzivně hořet.

Záběry se velice rychle rozšířily po čínské sociální síti Weibo a postupně se dostaly i mimo Činu na další sociální platformy včetně Twitteru a YouTube. Záhadné vzplanutí tak začala velmi rychle řešit i samotná automobilka, která na místo poslala svůj tým, jenž bude spolupracovat s místními orgány na vyšetřování případu.

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Prozatím tedy není jasně, co přesně zapříčinilo vzplanutí elektromobilu a jestli mluvíme o technické závadě nebo například případu žhářství. Dle posledních informací si požár nevyžádal žádné oběti či zranění. Než byly ovšem plameny uhašeny, stačily se rozšířit na vedlejší dvojici zaparkovaných Audi.

Pro Teslu se samozřejmě nejedná o zrovna lichotivé zviditelnění, a to hlavně na čínské půdě a okolí Šanghaje, kde automobilka v současnosti staví svou továrnu Gigafactory 3, která by měla začít do konce roku 2019 zásobovat místní trh 250.000 elektromobily ročně. Později se čeká navýšení na 500.000 vozů ročně.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků