Náhle explodující Tesla Model S je v Číně virální videem. Automobilka případ vyšetřuje

Tesla se musí potýkat s další mediální kauzou okolo požáru jednoho z jejích elektromobilů. Video náhlého vzplanutí Modelu S v Číně se rozšířilo po sociálních sítích jako požár.

Kalifornská Tesla vyšetřuje případ náhlého vzplanutí Modelu S v Číně. Zveřejněné záběry bezpečnostní kamery v jednom z podzemních parkovišť v Šanghaji ukazují zaparkovanou Teslu Model S, pod kterou se nejprve objeví bílý kouř, následně dojde k explozi a auto začne intenzivně hořet.

Záběry se velice rychle rozšířily po čínské sociální síti Weibo a postupně se dostaly i mimo Činu na další sociální platformy včetně Twitteru a YouTube. Záhadné vzplanutí tak začala velmi rychle řešit i samotná automobilka, která na místo poslala svůj tým, jenž bude spolupracovat s místními orgány na vyšetřování případu.

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Prozatím tedy není jasně, co přesně zapříčinilo vzplanutí elektromobilu a jestli mluvíme o technické závadě nebo například případu žhářství. Dle posledních informací si požár nevyžádal žádné oběti či zranění. Než byly ovšem plameny uhašeny, stačily se rozšířit na vedlejší dvojici zaparkovaných Audi.

Pro Teslu se samozřejmě nejedná o zrovna lichotivé zviditelnění, a to hlavně na čínské půdě a okolí Šanghaje, kde automobilka v současnosti staví svou továrnu Gigafactory 3, která by měla začít do konce roku 2019 zásobovat místní trh 250.000 elektromobily ročně. Později se čeká navýšení na 500.000 vozů ročně.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, pro je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

dnes | Petr Schnagl | 16 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků